chov pstruhov



host - 114.253 (?)
9.3.2017 21:34

a vydržely dva měsíce ledu a bez krmení?Jinak se dá diskutovat, ale když je tady víc lidí a zrovna u compu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 50.182 (?), 28.2.2009 22:49, zobrazeno: 1086601x

mate niekto skusenosti s chovom pstruhov v jazierku zhruba 25m3 vody pritok cerpadlom z vrtu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.182 (?), 1.3.2009 11:34

být Vámi s takovým vybavením bych to zkusil proč ne :).

Ovšem pro pstruhy je lepší když voda protéká neustále, tj. to poženete čerpadlem vodu neustále z vrtu? A kam s tou která bude muset odtékat?

Další faktor pak může být také to, že si myslím, že pstruzi budou více citliví na znečištění vody (nemusím mít pravdu) tj. nitráty, nitrity ammoniak, to všechno může dělat problémy.

Pokud ale věříte, že to půjde, zkuste to s pár kousky a pak dokupte další :)

Další věc, třeba u nás je "rybárna" kde se prodávají ryby ne na chov ale k jídlu... být vámi raději "chovné" ryby nekupuji na podobných místech ale u některého chovatele, který Vám zároveň bude schopen poradit co a jak.

Hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.233 (?), 3.7.2012 21:24

Dobry den mozte my poradit kolko granul mam davat pstruhom mam ich 200 ks a maju 25 cm, a mozem ich krmit aj varenimy cestovinamy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 113.237 (?), 19.10.2016 14:16

Ja mam 200 duhačov v 30 kubikovom jazierku teraz po prvý krát krmim ich 2x za den 1% z ich váhy.Nakolko pstruhy bude pre mňa určené na konzumáciu používam zásadne profesionálne krmivo COPENS.,príležitostne ich prikrmujem kostnými červami, pokial zaprší tak po nociach zbieram dážďovky, tie milujú ale občas im nachytám aj dreobné rybky, poterr z bielej ryby a to je iná akcia. pstruhy som kúpil začiatkom augusta mali 12-15 cm a teraz už niektorý presahujú 26 cm.

Treba dať pozor na lacné krmiva, rychlo sa rozpuštajú a nenormalne kazia vodu a väčšinou mäso takto krmených rýb nieje určené na ludskú konzumáciu ale len na športovy rybolov.Na dne jazierka pláva 10 jeseterov aby spotrebovali granule ktoré nezjedia pstruhy a nekazila sa potom voda, výhoda jesetera je, že je aktívny a príma potravu aj počas zimy narozdiel ok naprkad koi alebo karasov ktorí v zime lajtsky povedané spia.Krmná dávka pre pstruha je daná aj tabulkovo ale ja ich krmím tak odhadom nekrmím ich min 1,5 hod pred zotmením aby dobre do noci vytrávili.skúste mrknuť na link.Výhoda mojich pstruhov je že si dosť aj nachytajú prirodzenej potravy hmyzu nakolko v okolí nieje taky prirodzený zdroj vody tak vela hmyzu lieta na moje jazierko, pstruhy sú vlastne cely den nalove a cihajú celý deň čopadne na hladinu

Pstruh Dúhový chov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 127.221 (?), 6.3.2017 23:13

Zdravím, od listopadu 2016 mám v nádrži o objemu 10m3 asi 120 duháčů, násada měla cca 9 cm a teď již někteří duháči mají 18 až 20cm. Zkoušel jsem pár duháčů dát do IBC kontejneru a asi po 2.měsících se začali obracet i když jsem intenzivně vzduchoval a filtroval, chyba byla v napouštění čerstvé vody přímo z vrtu. Nedávno jsem celý systém překopal a zdá se že k dobrému. Zrušil jsem filtry a jen dolňuji čerstvou vodu. Ještě zkouším siveny, kříženec sivena alpského s americkým, sehnal jsem pludek a teď již maji 7 - 8cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 114.253 (?), 7.3.2017 18:21

A krmil jste přes zimu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 127.221 (?), 8.3.2017 22:30

No jasně. Když byla voda kolem 2°C tak moc nebrali, ale jakmile se voda dostala k 6°C začali pěkně baštit. Je někde nějaké forum kde se diskutuje žívěji?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 9.3.2017 21:34

a vydržely dva měsíce ledu a bez krmení?Jinak se dá diskutovat, ale když je tady víc lidí a zrovna u compu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 127.221 (?), 11.3.2017 22:44

No já mám tu nadrž přilepenou k baráku, hloubka 2m, délka x šířka = 5x1m, umístění 1 m pod terénem, je to ze šalovaček a uvnitř vyvařená střešní folie, z venku extrudovaný polyš. Když byly ty mrazy tak jsem nádrž přikryl polykarbonátem, takže nezamrzá. Hledal jsem nějaké info o chovu pstruhu na netu a moc jsem toho nenašel a přitom vím, že se tím zaobírá dosti lidí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.253 (?), 13.3.2017 10:55

Tak to je pěkná nádrž.To máte siveny nebo duháky.Já napustil siveny a po zimě je nemůžu najít... Byly rozkrmené granulema, pak jsem tam pustil střevličky a přišla zima, doufám,že jich pár přežilo a živí se střevličkama.Dám do vody kamerku a uvidím.Mám totiž větší jezírko70-90m3 a spostu skrýší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika