A diskusi mám pročtenou - začínám. Kdo kopal růčo?



host - 178.253 (?)
13.5.2011 0:37

A ještě poslední foto Franta

Lekníny
Lekníny
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 178.253 (?), 13.5.2011 0:34

foto tvaru Franta


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.253 (?), 13.5.2011 0:37

A ještě poslední foto Franta

Lekníny
Lekníny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
maiad - (14) - 199.48 (?), 5.8.2010 7:06
A je to... Aneb kdo z jara kopá, v létě se koupá :-)
A jsem zpět, přátelé, ještě v euforii ze včerejšího napuštění jezírka... Ještě ráno nebyla dokončena část pobřežních zón, ale protože počasí přálo a byla mi přivezena folie, nedalo se to už zadržet a několikaměsíční kopací terapie byla úspěšně ukončena...

Konečné výsledky:
asi 8x10m jezírko odhad kolem 60-80m3(nevíte někdo, jak to přesně změřit nebo spočítat ?), v nejhlubším místě asi 1,6-1,7m dno vyspádované do jednoho rohu s prohlubní na odchytávání kalu (patrně tam bude umístěné čerpadlo co zvládá kal, neměl jsem to srdce prokopávat stěnu kvůli umístění guly)
jedna z bažiny vytvořená celkem rozlehlá opalovací loučka
zarovnaná terasa a vytvořený záhon ve svahu
půlka zarovnaného badmintonového hřiště :-)
kupa hlíny co se ještě bude hodit:-)

Posílám pár fotek z průběhu tvoření...

Pobřežní zónu směrem do louky ještě asi o metr rozšířím, nevěděl jsem, jak přesně vyjde folie.

Jinak dosavadní náklady :
+- 3500 za geotextilii
+- 32000 za kaučukovou folii

Co se týče pokládky geo a folie, přišli kamarádi a za 2,5 hod jsme už měli jezírko napuštěné... No a potom jsme tam všichni naskákali, je to v pohodě na šipku z okraje hluboké zóny do jejího konce s rezervou :-)

Jinak ruční kopání má výhodu v tom, že u toho člověk dodatečně hodně vymyslí, dobře se mu spí, trochu se osvalí, líp se mu(mi) pracuje na počítači, líp mu to myslí(stihnul jsem založit novou firmu) a má úplně bezvadnej pocit.

Následující plány :
Jako další budu dávat čerpadlo, UV a skimmer, kačírek, na rostlinky půjdu k sousedům a do blízkých bažin a také něco nakoupím, navozím šutry a z kopečka nad jezírkem potáhnu potůček do jehož počátku ( ve svahu ) umístím vlastnoručně vyrobený prototyp filtrace :-) (nevymlouvejte mi to, miluji své omyly).

Co se týče čerpadla, zatím vyhrává Jebao eco - AMP 10000 asi za 5000,- (Jestli máte zkušenosti, podělte se), UVčkem si zatim nejsem jistý

Plány následující po plánech následujících :
místo potůčku do svahu umístit ještě jedno mělké jezírko ve funkci okrasné kořenové čističky v kaskádě

O dalším průběhu i nákladech budu informovat...
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 5.8.2010 9:17
Obdivuji vaši výdrž a gratuluji k výsledku. Pustil jsem se do toho taky, ale růčo bych to kopat nechtěl (cca 70 kubíků jílu). Bagr to zvládl během několika hodin a stálo mě to 6 tisíc. Já ovšem vnitřní koupací vanu betonuji, takže pro mě byl výkop jenom začátek a během posledních dvou týdnů už mi prackami taky prošlo hezkých pár tun písku, kamení, ztrac. bednění a cementu. Navíc se mi při posledním vydatném lijáku částečně svalily dvě stěny výkopu. Dno mám taktéž vyspádované a v nejhlubším místě hodlám příležitostně spouštět kalovku (za 699,- z hobbymarketu, měla by zvládnout nasát nečistoty až do 35mm průměru), která už se osvědčila při čerpání dešťové vody z výkopu. Řídím se heslem: "Pokud možno co nejjednodušeji", takže tvar je v podstatě pravidelný obdélník, břehů bude minimálně, přednost má prostor pro plavání. V "samočistící" jezírka nevěřím. A ještě přidám jednu radu k těm rostlinám z "blízkých bažin". Je to velmi dobrý nápad, protože zadarmo seženete tak pestrou paletu rostlin, že některé z nich ani v obchodě neseženete. Ovšem trochu bych se bál různých nežádoucích patogennů, které si takto můžete zavléci do své "zdravé" vody. Já proto všechny takto přinesené rostliny nejprve máčel v hypermanganové lázni kvůli jejich desinfekci. Do 10l kbelíku vody stačí několik zrn hypermanganu, jen aby se voda zbarvila lehce do růžova.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
maiad - (14) - 199.48 (?), 6.8.2010 21:45
Odepisoval jsem Vám už včera, ale příspěvek jsem si vzápětí "úspěšně" smazal. Děkuji za tipy ohledně rostlinek, a přeji, aby se vám ohledně Vašeho jezírka zadařilo. Moje jezírko také zachránila kalovka (AL-KO), když začalo pršet, ale díky tomu dešti šlo bezvadně upravit a zarovnat jílové dlo, které bych asi jinak nevyryl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 8.8.2010 23:35

Krása, jediné v čem s Vámi nebudu Adame souhlasit, to jsou výhody ručního kopání:-)) Ač akademicky vzdělán, měl jsem asi před deseti lety stejný pocit, tehdy jsem podobně jako vy bral kopací a bourací práce jako relax, ale ty potvory klouby a páteř si odpracované pamatují... :-)

Ale neberte to jako kritiku, klobouk dolů, před tím, co jste odvedl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
K.KAREL - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 86.235 (?), 27.4.2011 14:38

chci se zeptat,

jakou jste dělal úpravu povrchu před položení EPDM?

pískování, geotex.?..

a netvoří ta folie moc velké faldy když je v kuse a hlavně v koupací části?

děkuji K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
maiad - (14) - 199.48 (?), 6.8.2010 21:56

Takže... euforie mne stále neopouští a tudíž jsem za dva dny objezdil a nakoupil plno věcí, takže je přidávám do seznamu nákladů na tvorbu toho mého jezírka :

1) UV lampa za 5000,-
2) Čerpadlo jebao 16000 s nasáváním pro skimmer za 6000,-
3) 210 litrový sud jako první sedimentační komora doma vytvářené filtrace... asi 380,-
4) 40Kč 110mm průchodka, za kterýžto nápad vděčím své milované manželce, která mi tímto ušetřila plno korunek za drahé průchodky... tohle ještě vyfotím

Co se týče práce na jezírku... zakopal jsem první sud filtrace, strčil do něj konec hadice od čerpadla a vyzkoušel, jestli to bude průchodka stíhat... zatím snad jo... Z jezírka jsem ustřihl přečnívající pás kaučukové folie a tvořím z něj potůček, který mi bude po svahu od filtrace vracet vodu do jezírka...
Půlku dne jsme taky prošpekulovali nad výrobou té průchodky za 40kaček :-)
Nějak nestíhám nic jiného :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.130 (?), 6.8.2010 23:16

Dobrý den, ta průchodka by mě dost zajímala. Díky Luděk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
maiad - (14) - 199.48 (?), 8.8.2010 10:11
Průchodky - Vyrobeno ze dvou proti sobě sešroubovaných a zevnitř vyříznutých záslepek (jedna za +- 19 kč) na HT trubky, mezi nimi ještě kaučukové těsnění (ze zbytku rybníčkové kaučukové folie) napojovat se dá z jedné i druhé strany :-)

Manželčin nápad :-)
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Tohle byl prvni neuspesny pokus s lepenim
Tohle byl prvni neuspesny pokus s lepenim
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika