Zahradní domek - postavit nebo koupit hotový



host - 241.243 (?)
21.2.2017 22:45

Dobrý den, já jsem se rozhodl (vzhledem ke své zručnosti), že pořídím domek jako hotové řešení od výrobce, jen si ho po doručení sestavím. Probírám se nabídkami a nedaří se mi rozhodnout. Můžete mi prosím poradit, na co se zaměřit a na co si dát pozor. Domek by měl být dřevěný o velikosti cca 15 - 20 m2 s možností jak uskladnění nářadí, tak občasného přespání. Moc děkuji za pomoc. Pavel

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
      
host - 144.84 (?), 5.2.2017 3:53
Dobrý den, to já si ho budu stavět sám. Po budování základů domu nám zůstalo množství kamene - tedy převážně z něj. Jak je to prosím teď se stavebním povolením - musí se to nahlásit? Jaký odstup od pozemku musím dodržet a kolik metrů plochy se nemusí nahlašovat. Plánují do 15m2. Ať se Vám daří a já děkuji za rady se stavebním povolením,.. P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 144.84 (?), 6.2.2017 4:08
Netušim, ale prý se to má zjednodušovat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.84 (?), 6.2.2017 11:44
Myslím, Že se musí dodržet vzdálenost od sousedících pozemků 2m. Do plochy 25m2 a výšky 5m se nemusí nic nahlašovat, když to bude jen jako domek pro užitkové účely a neubere to zatravněné ploše, které musí být více než 50%z celkové plochy pozemku. M
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.1 (?), 6.2.2017 11:48

Do 25m2 je to jen na ohlášku. Pokud chcete stavět domek blíž než 2m od hranise pozemku, potřebujete navíc jen podpis od souseda.  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.84 (?), 6.2.2017 12:02
Myslím, že ani ohláška není nutná, když se dodrží 2m od pozemku a plocha do 25m2 a výška do 5m.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 6.2.2017 12:12

nechce sa mi študovať zákon, tak snáď niekto odpovie, kto má v tom prehľad. keď je stavba bližšie ako 2m od plota, tak musí súhlasiť sused. čo by sa stalo, keby majiteľ predá 10 cm pás pozemku okolo hranice inému, čím by jeho sused bola nová osoba, ktorá by súhlasila s tým, že stavba môže byť umiestnená na pozemku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 6.2.2017 12:27

Ano, pak se stavba už původního souseda netýká. Nicméně nikdo vám nepovolí vytvořit nový pozemek 10cm široký a zapsat jej do katastru.

BTW nejlepší je vycházet se sousedy a nedělat jim zle, třeba blízkou stavbou. Ono se vám to potom stejně jednou vrátí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.125 (?), 6.2.2017 16:16

Žial, v nasej džamahírii to povolia. Neviem ci zrovna iba 10cm pas, 1metrovy pas povolia resp. Už viackrat povolili...

Samozrejme takato levárna sa robi presne preto - vyšachovať suseda... hm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.243 (?), 21.2.2017 22:45

Dobrý den, já jsem se rozhodl (vzhledem ke své zručnosti), že pořídím domek jako hotové řešení od výrobce, jen si ho po doručení sestavím. Probírám se nabídkami a nedaří se mi rozhodnout. Můžete mi prosím poradit, na co se zaměřit a na co si dát pozor. Domek by měl být dřevěný o velikosti cca 15 - 20 m2 s možností jak uskladnění nářadí, tak občasného přespání. Moc děkuji za pomoc. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 188.70 (?), 11.4.2017 22:15

Tak takový kutil nejsem, kamarád si pořídil loni komplet zahradní domek, aby měl kam dát sekačku a něco si tam vyrobit. technicky zdatný není ani jeden z nás. Takže spíše se řešilo, jak to rychle a bezpečně dopravit. Na doporučení se obrátil na firmu Sander Support Logistic. Jako co říct, jsou to profíci, domek zabalili, aby se nepoškodil a převezli ho přes půlku republiky v celku. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika