Zahradní domek - postavit nebo koupit hotový



Petra14 - (1) - 211.67 (?)
5.1.2017 17:01

Já teda domek nepotřebovala jako letní sídlo na spaní, ale jen na uskladnění zahradního náčiní. Takže jsme zvolily bezúdržbovej plech a zatím jsme teda spokojení.

Na chatě býváme jen na jaře a v létě a jinak bydlíme v Praze takže čas na stavbu nebyl. laugh

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
   
Petr_Zago - (1) - 64.142 (?), 26.4.2013 16:36

My jsme také s manželem hledali zahradní domky, a nasli jsme nakonec pan truhlář který nam ho udělal na míru a věříme že i kvalitnější než když ho Zůstávám hotov v obchodě. Ma jeden pokoj a okno, děti v něm v létě maji svou,,klubovnu" kde sa da aj prespat. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
25-ka - (8) - 148.29 (?), 24.9.2014 22:58

ja by som si zvolila radsi truhlare od doporuceni od znamych jak z netu nebo z baumaxu nebo takovych kupovat.

ja mam taky ale otazku jake okna davate na zahradni domek lidičky?

stare drevenne alebo teram moderne plastová okna?

 a mate tam i elektriku nebo romatika svíčky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.2 (?), 20.4.2016 11:39

Minulé léto jsme stavěli se synem zahradní domek svépomocí, ale materiál a všechno k tomu potřebné jsem koupil přímo od výrobce ušetřili jsme čas sháněním materiálu. Domek to je spíše jen na nářadí, ale to nám stačí, takže to tak náročné nebylo postavit. Ovšem pokud to svépomocí nezvládnete doporučuji si ho nechat sestavit přímo od dodavatele, vždy mrkněte na reference a z toho poznáte, zda je kvalitní a spolehlivý ;). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.1 (?), 19.5.2014 18:05

zdravim vsetkych stavitelov,

prave sme zaplatili predfakturu za zahradny domcek z drevodom orava. 2,5x3m s pristreskom na drevo. So zlavou vysiel na 1800 eur. Predtym som presla internetove firmy, Baumax a Hornbach, OBI. Vo velkoobchodoch su ceny prijatelnejsie, ale domceky su bez podlahy, kritiny, nateru a dovozu + montaze. (Samotna cena je cca 700-900 eur a k tomu toto vsetko ostatne)  Este som pozerala jednu firmu - domceky-chatky - tam vysiel domcek na kluc na 1600 eur - ale tensie steny a vraj dovoz z Polska, tak neviem, ci su kvalitne. Nasi stolari v dosahu boli vsetci zavaleni pracou a do domceka sa im nechcelo. Jeden majster mi navrhol domcek z drevotriesky - za 600 eur - ale len 2x2m na naradie a bez pristresku na drevo.

Manzelovi rodicia tiez kupovali domcek, kde sa zmesti aj kuchynka, tiez kupovali z Drevodomu, neviem, kolko by stal poschodovy, ako hladate vy. Pokial clovek nie je schopny si domcek sam postavit, alebo nema cas a zahradu vyuziva len rekreacne cez prazdniny, asi by som sa spolahla skor na firmu. Zaciatkom juna pridu zmontovat, dam vam vediet, ako to dopadlo.

PL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.95 (?), 24.9.2014 23:30

Ono záleží, jak máte kvalitní chatku. Moje dřevěná je sice dělaná  "na pero a drážku", ale jednoduchá bez zateplení, takže i okna mám obyčejná jednoduchá dřevěná, jen mám udělané panty nahoře a otevírám je dole ven, takže ani při silném dešti mi tam neprší.

Pokud je zahr.chata bytelná, třeba zděná nebo zateplená, dala bych i kvalitní těsnící okna.

A svícení rozhodně elektřina (v nejhorším případě petrolejka), svíčky rozhodně z bezpečnostních důvodů trvale ne - navíc si na nich kafe neuvaříte  :-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
25-ka - (8) - 148.29 (?), 1.10.2014 12:54

nasa je tak isto na dlazku ale zateplena hezka nic extra velkeho ale nam staci. a co sa tyíče toho osvetleni mno istže nejenom svicky nejaka ta baterka to isti skor jsem myslela ci tam napr. nekto nema zasuvky alebo svetlo dnu ai ven na žarovku.

mate nekdo skušenosti s šestikomorovýma oknama od EP okna? Maju aj drevenne alebo plastové napodobeninu dreva?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pearpie1 - (5) - 202.228 (?), 16.2.2015 13:56

u 6 komorových bych jednoznačně řešila dřevěné a ne plastové...enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.8 (?), 26.10.2017 10:08
Dobrý den chtěl bych se zeptat, taky stavím domek, ze starých prken, a zevnitř bych to chtěl něčím pobit, osb desky jsou moc drahé, budu rád za jakoukoliv odpověď
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 26.10.2017 10:39

OSB desky jsou asi to nejlevnější. Pak můžete zkusit ještě třeba sololit, ale ten bude různě zprohýbaný. A nebo si někde na skládce sehnat starý palety a postupně je rozebítrat na prkna, jestli vás to bude bavit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Petra14 - (1) - 211.67 (?), 5.1.2017 17:01

Já teda domek nepotřebovala jako letní sídlo na spaní, ale jen na uskladnění zahradního náčiní. Takže jsme zvolily bezúdržbovej plech a zatím jsme teda spokojení.

Na chatě býváme jen na jaře a v létě a jinak bydlíme v Praze takže čas na stavbu nebyl. laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika