Po aplikaci Sava voda zhnedla. Co s tim?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 47.75 (?) 
22.7.2009 6:37, zobrazeno: 66238x

Pekny den, mame velky problem s vodou. Aplikovali jsme Savo pro bazeny i do toho naseho. Voda zacala za ca 15 minut postupne hnednout az byla hneda diky filtraci vsude! Vodu mame z vrtu tak nevim jestli nedoslo k nejake reakci. Muzete mi prosim nekdo poradit jak tento problem vyresit? Jinak Ph jsme zatim nemerili a ani jsme zatim zadnou jinou chemii nedavali. Bazen je novy ca 6 kubiku vody a filtrace kartusova. Dekuji predem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 106.46 (?), 1.8.2009 9:59

nám se stalo to samé... po několika hodinách jsme dali chloršok a je to ještě horší: o(Máme vodu ze studny, a je dost železitá... no a teď vypadá jako by zrezivěla..je úplně hnědá..jako ve filmu Dědictví: o))tak nevíme co s tím... poraďte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.145 (?), 1.8.2009 10:36

Řekl bych, že zhnědla kvůli vysokému obsahu železa, které bylo zoxidováno na oxidy železnaté a železité. Neaplikovali jste do vody sloučeniny železa? Například zelenou skalici (FeSO4 · 7 H2O). Používá se totiž také na desinfekci. Podívejte se na složení všech ostatních přípravků, které používáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 70.42 (?), 2.8.2009 17:51

ano je to tímže savo na sebe naváže oxidy železa a proto voda zhnědne, musíte zakoupit přípravek na změkčení vody Ca, které má v sobě i přípravky proti zákalům, poté nechat filtraci cca 1 den zapnutou aby se tyto zákali přefiltrovali a poté je nutné vyčistit filtrtaci. Jediné co nevím jak to půjde přefiltrovat s kartušovou filtrací -písková je v poho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 175.250 (?), 14.6.2010 11:16
Mám stejný problém. Taky mám vodu ze studny, měl jsem ji na rozboru a vše je v pořádku. Ph v normě atd. Ale včera jsem dal do čerstvě napuštěného bazénu savo a hrůza. Voda je žlutohnědá. Dnes jsem tam tedy ještě přidal modrou skalici (3mg na kubík vody) a čekám co se stane. Zatím se neděje nic, voda je stále žlutohnědá a filtrace (kartušová) zapnuta. Je to asi 2 hodiny co jsem dával skalici. Pavel.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 123.252 (?), 14.6.2010 13:39

Nevím co všichni říkáte-pH v normě, nebo pH jsme neměřili atd., právě ve sledování pH je problem, pokud kleá pod hodnotu 7, zvyšuje se náchylnost všeho, co má něco společného se železem, ke korozi, nebo Vám to nedej bože zrezaví, což samozřejmě voda ze studny s obsahem železa udělá a jak už bylo řečeno SAVO jako chlornan bude vázat na sebe oxydy železa-rezává nebo hnědá voda- jedině odfiltrovat, nechat usadit a vysát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marcela Brychtová - (22) - 85.226 (?), 14.6.2010 15:52

Dobrý den, Já dávám do bazénu jen chlór a na Ph rozvařím krystalovou sodu, kterou tam naliji. Používáme pískovou filtraci. Vodu máme krásnou. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.197 (?), 15.7.2010 22:27

Dobrý den Pavle, můžu se Vás zeptat, jak jste dopadl s hnědou vodou v bazénu po aplikaci modré skalice? Máme totiž stejný problém, ale vyčetla jsem na modrou skalici různé názory. Děkuji za odpověď. Martina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.194 (?), 20.6.2010 10:42
Máme ten samý problém. Bazén máme na 12kubíků vody. Vodu jsme čerpali ze studny,. V bazénu už předtím asi týden byl plovák s chemií. Zatím filtrujeme o106 ajde to. Voda ubírá na hnědosti a z filtru vymýváme pořád dokola usazeniny rzi. Jinak filtrace taky kartušová. Takže filtrujeme dál a snad to půjde pryč:)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.143 (?), 16.6.2011 13:57
Dobrý den, tak mi máme tiež taky problem. Napustili sme bazen so studňovou vodou, 23 kubikov, a po pridani mini tabliet -8 ks, voda do 15 min uplne zhnedla! mame kartušovu filtráciu, filtrujeme a filtrujeme..dnes sme tam dali savo na bazeny a modru skalicu. zatial nic... poradte prosim.za radi vopred velmi pekne dakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika