Oxid chloričitý (ClO2) k dezinfekci bazénu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
               
host - 224.51 (?) 
24.8.2012 13:24

0.5 ppm a 18 ton. 0.5 ppm znaci, ze z 18 ton je tisicina 18 kg, miliontina, cize ppm, je presne18 g a 0.5 ppm je 9 g. Musite vyrobit 9 g oxidu chloriciteho na vas 18 kubikovy bazen.

Nepamatam si stechiometriu reakcie. Ale ak si ju zistite (kolko oxidu vznikne z kolkych chloritanov a zistite si molove hmotnosti oboch, tak si lahko vypocitate kolko chloritanu treba....ibaze kedze je zriedeny, musite pouzit priblizne 4 krat vacsie mnozstvo (kedze je 24 %,...krat 4 je priblizne 100%)

Podobne ratate aj HCl, uvazovat molovu hmotnost aj koncentraciu.

Uz z toho cisla 9 g mozno povedat, ze to bude niekde radovo niekolko gramov pripadne niekolko malo desiatok gramov z kazdeho (20?, 30?g)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 227.61 (?), 30.4.2014 19:50
Dobry den. Na dosiahnutie 0.5ppm v 18m3 bazene potrebujete 49.7ml chloritanu (24.5%, 300g/l) a 15.7ml HCl (31%).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 92.68 (?), 30.5.2013 22:52
Zdravim. Pouziva aj niekto iny okrem p. Kecupa chlordioxid. Ad Kecup: ako casto davkujete, samozrejme, ze meriate koncentraciu, ale asi kolkokrat do tyzdna, mesiaca. Pridavate aj inu chemiu do bazena? Koncentraciu v bazene meriate pruzkami, alebo je na to nejaky merak. Dakijem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kečup - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 16.118 (?), 20.6.2013 15:57

Zdravim. Poznatky potvrdily očekávání. Náklady za minulý rok se pohybovali cirka 200 Kč na čištění bazénu. Voda je čistá a sterilní. Po vypouštění vody na zimu mě překvapily naprosto čisté stěny bazénu a trubky jsou bez šlemu, jako když jsem je koupil. Naprosto jednoduché, dávkování se mění podle frekvence lidí v bazénu. Významnou výhodou je dlouho trvající baktericidní účinek, (1x za 3 dny někdy 1x za 14 dní.) Dříve jsem měřil testovacími proužky kysličníku chloričitého. Ale dávku kterou používám do bazénu přes noc, tak druhý den už je neměřitelná. Plyn "Oxid chloričitý "se ve vodě ryhle stratí, vytěká do prostoru ale vodu nechá vyčištěnou a dlouhodobě zamezí výskytu nežádoucích látek. Naplnim do nádobky 10ml (50% roztok kyseliny citrónové)  a pak injekční stříkačkou jehlou stříknu do uzavřené nádoby 10 ml  (24,5% roztok NaClO2) v tu ránu se vyvíjí  „Oxid chloričitý (ClO2) „ a nechám přes noc, vzduchovacím motorkem tlačit plyn rovnou do výstupu z filtrace do bazénu. Viz foto.
  Jinak teť žádnou jinou chemii nepoužívám, mimo ke snížení pH vody, technickou kyselinu chlorovodíkovou (HCl).Žádná věda a výsledek je perfektní. Nenechte se okrádat farma průmyslem.
Kečup

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.108 (?), 14.6.2015 11:37

Reakce chloritanu s kyselinou citronovou vytváří mnoho nežádoucích příměsí ve výsledném plynu ClO2. Daleko nejlepší, nejčistější a také nejůčinnější ClO2 je vyráběno pomocí Chloitanu sodného neutralizovaném hydrogensíranem sodným. Pro desinfekci bazénu se hodí 100x lépe a 100x lépe udrží vodu čistou, než ClO2 vyráběný pomcí kyselin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 22.189 (?), 19.7.2013 15:41

Dobrý den pane Kečupe.Byl by jste tak hodný o podělil se s námi s tím kde se dá za rozumnou cenu sehnat chloritan sodný? Velice Vám děkuji. Jankovský

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.28 (?), 28.7.2014 13:24

ráda bych se zeptala, zda jde Desam solid, nahradit nějakou jinou dezinfekcí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.37 (?), 19.7.2013 17:49

...nemal by byt problem, kedze sa najdu blazni, co tuto latku dokonca piju!!! Je to ta najsialenejsia forma netradicnej mediciny. Skuste fivygooglit firmu pgchem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kečup - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (73) - 16.118 (?), 20.7.2013 0:25

Přeji Všem krásné slunné dny u či v bazénu.


Pane Janovský sehnání či koupení je nejlepší u distributora chemikálií. Já jsem koupil 50 L soudek a rozdělil jsem se, tak že mě vyšel 1L na cca 80 Kč. Jinak se dá sehnal za rozumnou cenu do 200Kč/1l a to vám vydrží na pěknou dobu.

cryingMusíte si dát pozor na prodejce kteří to prodávají pod jménem MMS, ty chtějí za to až 400Kč/100ml. Na to bacha.

enlightenedMůže to koupit třeba u firem (chemikálie a laboratorní potřeby) BRENNTAG; DORAPIS; LIKOCHEM; EURO-ŠARM; MACH CHEMIKÁLIE; FICHEMA; FISHER SCIENTIFIC; a další.enlightened

wink Chloritan sodný (NaClO2) se prodává většinou tekutý, ředěný na cca 24,5%, v této formě je bezpečný, ve vyšší koncentraci je nebezpečný (to ani nekoupíte), nebo v prášku, ten vám vydrží ne zlaté časy.


Nebo si kupte v lékárně nebo na internetu : Desam Solid- sáček 7,5g cca 11Kč na 1m3, (5 krát účinnější, než přípravky na bázi chlóru). Jak jsem psal výše.

   
yesTuto sezónu jsem nedal zatím žádnou jinou chemii do bazénu, jenom přidávám do lahvičky (tekutém stavu) 20ml kyseliny citrónové (nebo Kyselinu chlorovodíkovou neboli kyselinu solnou- HCL) a Chloritan sodný 24,5%. Vzduchovým motůrkem tlačím plyn který se vyvine při chem. reakci do vodovodní zpátečky z filtračního okruhu do bazénu. Voda je pořád čistá, musí se jenom častěji luxovat dno. Podle mne, na dně častěji se vytvářejí shluky velikostí 5mm x 1mm, odumřelých nežádoucích sraček. Použití dávám na večer do rána, když není den na koupání nechávám to dál a pak zbytek vyliju do bazénu. A pořád jsem i moje rodina, mezi vámi.


winkTouto metodou  (ClO2 neboli Oxid chloričitý) je jeho účinnost ve vodě mnohem krát delší než proti běžnými přípravkami. Vždyť se používá, běžně i ve vodárenství - úpravny vody: dezinfekce pitné vody ve veřejných zdrojích. Oxid chloričitý je také lepší než chlor, pokud se pracuje v prostředí s pH nad 7 (studniční vody, kde je tvrdá voda běžně, jako u mne), v přítomnosti amoniaku a aminů a/nebo pro likvidaci biofilmů ve vodovodních distribučních systémech.

enlightenedPak, nemusí te, snižovat pH v bazénu a vodu nechat, aby byla zásaditější (čili vyšší pH). pak se jenom koupat a docílíte Alkalicky zivotny styl, svého těla.Velmi prospěšná je zásaditá koupel s vodou pH 7,5 do 8,5,Při nichž se kyseliny v těle, povrchově vylučují pokožkou a tělo srovnává pH, tím proběhne odkyselení a očista těla..Ale to jé jiné téma.

Tak přeji čistou vodu.
Kečup

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ospaly - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (97) - 227.39 (?), 13.3.2014 11:19
Dobry den. P.Kecup z toho co ste napisali (koncetracia na druhy den nemeratelna) znamena, ze sa mozem vykaslat na meranie koncentracii (nasiel som iba testery od 0-500ppm a tie asi budu pri koncentraciach 1ppm asi horsie pouzitelne, testery 0-10 boli uz dost drahe) a davkovat do bazena 50m3 cca 50ml chloritanu + 50ml HCl nechat prebublat vecer rovno do bazena pri zapnutej filtracii a na druhy den sa spokojne kupat a toto opakovat 1-2x tyzdenne? (Pre bazen 18m3 ste pisali, ze 20+20ml by malo stacit) A posledna otazka, ako je to so stabilitou 24,5% roztoku. Mam na mysli ako dlho ho mozem skladovat tak aby nestratil vyrazne ucinnost? Predajca mi nevedel odpovedat, povedal ze je tam 2-rocna zaruka, takze si myslim, ze to mozno nebude take zle na skladovanie. Dakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika