Nízké pH a celková alkalita



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.14 (?)
9.7.2019 22:10

"Koupat se v kyselině nechci" -  a přitom ji tam furt lejete. Nemám páru co s vodou je. Nepleťte "alkalinitu" s "alkalitou" Obojí je něco jiného, bohužel to první je naprosto nešťastný termín. Přečtěte si o tom někde na bazénářských webwch. Alkalitu zvýšíte přidáním nějaké zásady, typicky se používá obyčejná soda.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 57.11 (?), 9.7.2019 18:51, zobrazeno: 3532x
Dobrý den, potřebuji radu ohledně bazénu 20 m3.Běžně napustím bazén studniční vodou, dám cca 1,5-2l kyseliny solné a cca 0,5l Sava, profiltruji pár hodin a voda je křišťálově čistá.Podle papírového testu je vše ok.Dále přilívám pouze kyselinu cca 1x týdně 0,2-0,3 deci dle intenzity používání bazénu. Teď mám.ale problém. Bazén nebyl až tak moc používán, ale bylo nutné dolít cca 3 M3 vody.vzhnedem k teplotě bazénu 28 st. a smůle že mi došla kyselina a testu vody kdy ukazoval pH cca 5 a celkovou alkalitu 0 jsem byl nucen použít Savo.Voda do půl hodiny zhnědla a filtrace (7 M3/hod) to nedávala.Co 2 hodin proplach s rezavou vodou. Dokoupil jsem kyselinu 4 l a dolíl jsem lirt, nepomohou.Ve finále padly všechny 4 litry kyseliny, ale pH a celková alkalita je stále na 0,5 a O.Bazén smrdí po dezinfekci, předpokládám že že Sava.Jak jiná k zvýšit pH a celkovou alkalitu vody? Už jsem bezradný koupat se v kyselině nechci.Voda je momentálně čistá, ale zapáchá.Celkový chlór a volný chlór je ok. Nějaké rady?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.14 (?), 9.7.2019 19:05

Když do kyselýho bazénu rvete kyselinu, co čekáte, že se stane? Že se zvýší Ph?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.11 (?), 9.7.2019 19:54
Ale celková alkalita a pH je mimo stupnicí.Co teda přidat?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.14 (?), 9.7.2019 22:10

"Koupat se v kyselině nechci" -  a přitom ji tam furt lejete. Nemám páru co s vodou je. Nepleťte "alkalinitu" s "alkalitou" Obojí je něco jiného, bohužel to první je naprosto nešťastný termín. Přečtěte si o tom někde na bazénářských webwch. Alkalitu zvýšíte přidáním nějaké zásady, typicky se používá obyčejná soda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.70 (?), 10.7.2019 11:09

Ak máte nízke pH, tak buď ho nechajte niekolko dní na pospas prírode a ono sa postupne zvýši, alebo si kúpte prípravok pH+ a doladte ho na hodnotu 7,2. Čím menej chémie vo vode, tým lepšie...

Kyselina znižuje pH, hodnota chlóru je niečo iné - ten je na dezinfekciu.

Neviem, ale vo vašom prípade by som vymenil celú vodu, vyčistil bazén, dal nový piesok do filtra a začal s chémiou opatrne znova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika