Mořská sůl do bazenu - zkušenosti



jikok - (48) - 25.89 (?)
5.6.2017 13:34

Jen na okraj: Solit vodu bez solinátoru má svůj smysl, pokud se dostanete nad 3% koncentraci. To omezuje tvorbu řas i mikroorganismů. Ale pak máte bazén s mořskou vodou a jsou jiné problémy..Mnohdy jde o Cimrmanovské hledání - kudy cesta také nevede.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 43.19 (?), 10.6.2016 12:34

S dávkováním soli do bazénu místo chemických přípravků mám jen pozitivní zkušenosti.Do bazénu Azuro 400 o objemu 11 m3 dávám 25-30kg soli.Nepozoruji žádnou korozi ani problém s čerpadlem.Voda je při pravidelném filtrování čistá po celou sezonu.S řasami nemám problém.Sůl mohu jen doporučit!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 208.13 (?), 31.5.2017 19:47

Žádnej chlorinator nemám bazen má 5 kubíku vody na začátku sezony nasypu 25 kg soli. Vodu mám městkou nedávám už žádnou jinou chemii voda je čistá celou sezonu. Filtrace pisková.  moře taky chlorinator nemá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 8.161 (?), 1.6.2017 13:49

Dobrý den, neví někdo, proč nám zelená voda v bazénu?Nedostatek soli nám to neukazuje a přesto...

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 1.6.2017 14:19

Pak sypete sůl do bazénu úplně zbytečně. Sůl se do vody dává právě proto, aby z ní chlorinátor uvolňoval do vody chlor, který ji dezinfikuje. Chlor se při této koncentraci samovolně v postřehnutelném množství neuvolní. Ve vašem případě zřejmě vystačíte s filtrací, která vám odstraňuje nečistoty, a vodu nepotřebujete dezinfikovat. Jestli si myslíte, že to je to správné řešení, pak ok. Mně aspoň nějaká dezinfekce přijde docela žádoucí, kvůli různým mikroorganismům, které se v bazénu můžou množit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 101.160 (?), 1.6.2017 15:06
Sešlost pseudokutilů. Jeden solí vodu bez solinátoru, druhý pouští vodu do suché studny, další nasadí pádlo na slabou pilu, jiný seče hektary čínou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.6.2017 15:20

To nejsou pseudokutilové. To jsou Chuckové Norrisové tohoto fóra. My obyčejní, jež musime vodu v bazénech desinfikovat, vláčeje se v potu za sekačkou, k nim s obdivem vzhlížíme. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.94 (?), 1.6.2017 16:33
A já si říkal, že Chuck je pohádka pro děcka. A ono je to ze života.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jikok - (48) - 25.89 (?), 5.6.2017 13:24

Tak ze života: nechal jsem si udělat "cachtadlo" 2m průměr, 1m hloubka. Z UV stabilizovaného plastu. Dobrý. Pak z leštěného nerezu schůdky. Dost dobrý. Na dno jsem natočil 25metrů vrapované nerez trubky s titanem od Pokorného. Trubka zapojená na ohřev vody. To už jsem jásal. Koupáníčko báječné. Další nápad: nasypat sůl z mrtvého moře. Jak si usmysleli, tak udělali. Slanost 7%, koupání pohádka. Celé léto. Podzimní údržba: na úrovni hladiny schůdky prorezavělé, díra že by tam prst vstrčil. Nerezová, údajně chemicky odolná trubka na styku hladiny a vzduchu- děravá jako cedník. Vše jsem vyhodil, plast daroval. Tož tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jikok - (48) - 25.89 (?), 5.6.2017 13:34

Jen na okraj: Solit vodu bez solinátoru má svůj smysl, pokud se dostanete nad 3% koncentraci. To omezuje tvorbu řas i mikroorganismů. Ale pak máte bazén s mořskou vodou a jsou jiné problémy..Mnohdy jde o Cimrmanovské hledání - kudy cesta také nevede.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 5.6.2017 13:46

Taky pekna blbost. Mel jsem salinator pres zimu vypnuty a to byste koukal(a) jak to s vodou zacalo cvicit pri teplote na 12st.C. Ocistil jsem elektrody, zapnul a behem tydne byla voda jak kristal.

Vodu na zimu nevypoustim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika