Modrá skalice ano či ne?



host - 40.120 (?)
2.8.2009 22:49

Nejlépe až za 24 hodin

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
host - 51.68 (?), 22.6.2009 18:45

Zdravim,

Davkuje se 3g na m3 zhruba 1x tydne a to vzdy po vyvlockovani vlockovacem, protoze vlockovac odstranuje siran mednaty[modrou skalici] pred vlockovani nema smysl.Velke mnozstvi se usazuje na stenach bazenu a nici vsechny kovove soucasti!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.38 (?), 23.6.2009 22:38

Dávkování skalice je mi již jasné, ale poradí nám ti co vědí, jak se dávkuje kyselina sírová? Lze těmito prostředky (skalicí a kys.sírovou) vyčistit bazén, který během několika dní zezelenal? Máme sice pískovou filtraci, ale mám pocit, že když jsme měli klasický papírový filtr, že se voda toli k nekazila. Může být něco špatně i s filtrací? Klasický "výplach - proplach " je možná v péči o čistotu filtrace málo, co bych ještě pro to mohla udělat? Je nějaká možnost, jak opět vyčistit vodu bez klasické drahé bazéńové chemie. Máte někdo nějakou radu, prosím? D.Kol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.59 (?), 30.6.2009 10:55

Nevim to jistě jak přesně to je zatim nikdo neporadil. Skalice je na řasy to je jistý. Kyselina sírová je ale na PH ta nečistí. A to právě nevim jak to je. Jedno je PH+ a jedno PH- Kyselina a nějakej Chlorid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.227 (?), 5.7.2009 13:00

Kyselina sírová se používá běžně na snížení hodnoty Ph. Pokud ji však snížíte extrémně, tak řasy samozřejmě zlikvidujete. Údajně se i takto kyselá voda mnohem lépe udržuje. V praxi se to však nepoužívá, neboť negativa jednoznačně převažují nad pozitivy, Na řasy tedy spíše chlor nebo modrou skalici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.163 (?), 7.7.2009 18:49
Tak já mám zkušenosti s kombinací UV lampa + písková filtrace, 1 x měsíčně litr sava (29 kč/l) (50 ml na 1 m3). Sezóna vyjde cenově na 100 kč a není problém. Podotýkám, že k této kombinaci jsem došel po cca 8-mi letech zkoušení snad všeho co trh přinesl. Voda se kalila, řasy si rostly i ve vodě s chlórem 5 x předávkovaným... Teprve savem se stav o moc zlepšil a po zapojení UV do 4 hodin po zanutí voda jako křišťál. Jako bonus už jenom automatický vysavač dna a solární panely a teď už 2 roky jenom spokojenost. Voda je studniční, velmi tvrdá. Na zimu vypouštím cca 1/3. Ph stálé 7,2 - 7,4. Modrá skalice je také asi účinná, ale děti bych si do bazénu s klidem nevzal, protože není moc možností jak kontrolovat obsah mědi...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.49 (?), 14.7.2009 14:25

No my se také letos potýkáme s řasami.Máme dobré PH dala jsem chloršok 1,20 na bazén 29 m3 a po týdnu voda opět zelená.A to máme v plováku 3 tablety Triplex máme pískovou filtraci a UV lampu a zapnuto 24 hodin denně 7 dní v týdnu.Bazén je přikrytý plachtou.No hrůza!!!Dno je úplně zelené!!!Koupila jsem modrou skalici a skusím to také, připadá mě že drahé přípravky nejsou účinné a je to snad jen vyhazování peněz!!!

Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.38 (?), 14.7.2009 21:47

Zkusila jsem modrou skalici v poměru dle návodu zkušených na této stránce a světe div se - z brčálu je opět bazén, jen ta jiskra tomu ještě chybí... Filtrujeme, doufala jsem, že vločkovač vysráží zbytek kalu, ale nedaří se - voda stále není úplně průzračná... Každopádně děkuji za rady, zdá se že bazén je zachráněn, jinak bychom ho snad už úplně zrušili. D.Kol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.52 (?), 31.7.2009 18:18

pouzila jsem modrou skalici v bazenu Za jak dlouho muzem po pouziti do vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.120 (?), 2.8.2009 22:49

Nejlépe až za 24 hodin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.43 (?), 4.8.2009 0:19
Modrá skalice se nevypaří, zůstane v bazénu dlouhodobě, takže do bazénu můžete okamžitě po aplikaci. Lepší než modrá skalice je ale čistá měď, která je elektroliticky ve vodě rozpouštěna. Je daleko účinnější a nemá narozdíl od modré skalice žádné škodlivé účinky. Zařízení je ověem podstatně dražší, zato máte klid a pohodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika