Modrá skalice ano či ne?



host - 51.68 (?)
22.6.2009 18:45

Zdravim,

Davkuje se 3g na m3 zhruba 1x tydne a to vzdy po vyvlockovani vlockovacem, protoze vlockovac odstranuje siran mednaty[modrou skalici] pred vlockovani nema smysl.Velke mnozstvi se usazuje na stenach bazenu a nici vsechny kovove soucasti!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
   
host - 51.68 (?), 22.6.2009 18:45

Zdravim,

Davkuje se 3g na m3 zhruba 1x tydne a to vzdy po vyvlockovani vlockovacem, protoze vlockovac odstranuje siran mednaty[modrou skalici] pred vlockovani nema smysl.Velke mnozstvi se usazuje na stenach bazenu a nici vsechny kovove soucasti!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.38 (?), 23.6.2009 22:38

Dávkování skalice je mi již jasné, ale poradí nám ti co vědí, jak se dávkuje kyselina sírová? Lze těmito prostředky (skalicí a kys.sírovou) vyčistit bazén, který během několika dní zezelenal? Máme sice pískovou filtraci, ale mám pocit, že když jsme měli klasický papírový filtr, že se voda toli k nekazila. Může být něco špatně i s filtrací? Klasický "výplach - proplach " je možná v péči o čistotu filtrace málo, co bych ještě pro to mohla udělat? Je nějaká možnost, jak opět vyčistit vodu bez klasické drahé bazéńové chemie. Máte někdo nějakou radu, prosím? D.Kol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.59 (?), 30.6.2009 10:55

Nevim to jistě jak přesně to je zatim nikdo neporadil. Skalice je na řasy to je jistý. Kyselina sírová je ale na PH ta nečistí. A to právě nevim jak to je. Jedno je PH+ a jedno PH- Kyselina a nějakej Chlorid.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 192.227 (?), 5.7.2009 13:00

Kyselina sírová se používá běžně na snížení hodnoty Ph. Pokud ji však snížíte extrémně, tak řasy samozřejmě zlikvidujete. Údajně se i takto kyselá voda mnohem lépe udržuje. V praxi se to však nepoužívá, neboť negativa jednoznačně převažují nad pozitivy, Na řasy tedy spíše chlor nebo modrou skalici.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.163 (?), 7.7.2009 18:49
Tak já mám zkušenosti s kombinací UV lampa + písková filtrace, 1 x měsíčně litr sava (29 kč/l) (50 ml na 1 m3). Sezóna vyjde cenově na 100 kč a není problém. Podotýkám, že k této kombinaci jsem došel po cca 8-mi letech zkoušení snad všeho co trh přinesl. Voda se kalila, řasy si rostly i ve vodě s chlórem 5 x předávkovaným... Teprve savem se stav o moc zlepšil a po zapojení UV do 4 hodin po zanutí voda jako křišťál. Jako bonus už jenom automatický vysavač dna a solární panely a teď už 2 roky jenom spokojenost. Voda je studniční, velmi tvrdá. Na zimu vypouštím cca 1/3. Ph stálé 7,2 - 7,4. Modrá skalice je také asi účinná, ale děti bych si do bazénu s klidem nevzal, protože není moc možností jak kontrolovat obsah mědi...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 209.49 (?), 14.7.2009 14:25

No my se také letos potýkáme s řasami.Máme dobré PH dala jsem chloršok 1,20 na bazén 29 m3 a po týdnu voda opět zelená.A to máme v plováku 3 tablety Triplex máme pískovou filtraci a UV lampu a zapnuto 24 hodin denně 7 dní v týdnu.Bazén je přikrytý plachtou.No hrůza!!!Dno je úplně zelené!!!Koupila jsem modrou skalici a skusím to také, připadá mě že drahé přípravky nejsou účinné a je to snad jen vyhazování peněz!!!

Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 229.38 (?), 14.7.2009 21:47

Zkusila jsem modrou skalici v poměru dle návodu zkušených na této stránce a světe div se - z brčálu je opět bazén, jen ta jiskra tomu ještě chybí... Filtrujeme, doufala jsem, že vločkovač vysráží zbytek kalu, ale nedaří se - voda stále není úplně průzračná... Každopádně děkuji za rady, zdá se že bazén je zachráněn, jinak bychom ho snad už úplně zrušili. D.Kol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.52 (?), 31.7.2009 18:18

pouzila jsem modrou skalici v bazenu Za jak dlouho muzem po pouziti do vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.120 (?), 2.8.2009 22:49

Nejlépe až za 24 hodin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.43 (?), 4.8.2009 0:19
Modrá skalice se nevypaří, zůstane v bazénu dlouhodobě, takže do bazénu můžete okamžitě po aplikaci. Lepší než modrá skalice je ale čistá měď, která je elektroliticky ve vodě rozpouštěna. Je daleko účinnější a nemá narozdíl od modré skalice žádné škodlivé účinky. Zařízení je ověem podstatně dražší, zato máte klid a pohodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika