Rododendron na odchodu



tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?)
16.4.2009 14:22

Mně se proti lalokonosci osvědčila parazitická hlístice od Biocontu, mám pocit, že ji zrovna v dubnu prodávají.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

gorda - (2) - 37.197 (?), 8.4.2009 16:38, zobrazeno: 14653x
Prosím poraďte mi, jak zachránit tento rododendron viz.obrázek. Jedná se o Lalokonosce? Stačí nějaký postřik?
P1050285
P1050285
P1050287
P1050287
P1050286
P1050286
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.84 (?), 9.4.2009 12:43

Podle fotek bych rekla ze snim nic neni, jenom mrazem spalene nektere listy a ty zhnednou. Je vydet ze ma pupeny na kvety a ty vypadaji vporadku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
gorda - (2) - 37.197 (?), 9.4.2009 14:40
Už loni během léta se objevovaly obloukovitě okousané listy, zvažovala jsem nákup háďátka (které by mělo s domnělým lalokonoscem, jak jsem se někde dočetla zatočit), pak jsem to nechala přírodě. Po zimě se mi zdál i přes mrazy u nás na Vysočině lepší, ale s postupujícím jarem vidím, že listy masivně opět něco ožírá, opadávají, kroutí se a rododendron schne. Poupata jsou opravdu zatím asi to jediné neporušené. Za poslední rok vůbec nepovyrostl, narozdíl od jiných zakoupených stejnou dobou. Naopak se scvrkává a chřadne takže bych mu ráda nějak zkusila pomoc než se ho budu muset zbavit a nahradit ho jiným.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 240.25 (?), 10.4.2009 4:51

Skuste to postrikat domacim postrikem.1hrnek oleje na vareni toho nejlevnejsiho 1 1/2 hrnku vody 2 lzicky tekuteho mydla a nebo na myti nadoby zamichat a postrikat je to dobre i na msice.mozna ze se tam nekde schovavaji nejake housenky nastrikejte i ve spodu na listech.Snad to pomuze a nebo presadit na jine misto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 158.236 (?), 10.4.2009 7:16

zkusila bych ho vyndat a podívat se jaké má kořeny, jestli jsou pod ním lalokonosci, když tak ho nechat do příštího roku v květináči - kýblu, jestli se vzpamatuje. Na lalokonosce účinkuje snad i Decis

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
6418 - (6) - 51.210 (?), 16.4.2009 13:57

U vašeho rododendronu jde o několik problémů najednou. Podle fota (i když to je špatně vidět) je rodo napaden mimo jiné lalokonoscem. Ten žije v půdě a okusuje mladé listy typickým obloukovitým okusem. Larvy žijí u kořene rostliny a okusují čerstvě narostlou vlákninu. Z tohoto důvodu neproudí živiny a rodo odumírá.  Nevím zda ještě prodávají ACTELIC, ale ten je 100% jako zálivka okolo rostliny. Já bych rodo vykopal, očistil důkladně celý kořenový bal a poté bych jej zasadil znovu do nové rašeliny a na jiné místo. Vyčisti ale opravdu důkladně. Larvy jsou zalezlé i v malých skulinkách.

Dále to vypadá, že tato odrůda nesnáší přímé slunce a listy jsou popálené od sluníčka. tím se kroutí a vznikají hnědé spálené fleky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.15 (?), 16.4.2009 14:22

Mně se proti lalokonosci osvědčila parazitická hlístice od Biocontu, mám pocit, že ji zrovna v dubnu prodávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 31.1 (?), 17.4.2009 8:55

Chudinka, ještě bych přidala k nemocem podle barvy listů chlorózu. Přidat mu rašelinu, hnůj anebo substrát a hnojivo pro rhododendrony. Vypadá to, že roďák ještě rašelinu neviděl.Maruš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Zera - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 73.236 (?), 17.4.2009 16:36

Měla jsem stejný problém s rododendronem na zděděné zahradě.Udělala jsem to v podstatě stejně, jak popisuje Honza.Jen jsem mu nechala asi dva dny máčet kořeny ve vodě a povedlo se mi ho zachránit.Ten Váš asi potřebuje taky trochu víc zalévat(měkkou vodou).A tu rašelinu a nějaké to vhodné hnojivo bych mu určitě dopřála, uvidíte že se to povede.Radka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 151.17 (?), 14.6.2009 21:14

Já jsem podobný "ronďák" zachránil, tak, že jsem jej přesadil do květináče, prosypal dursbanem a poté prolil Previcurem. Všechny větvičky jsem ostříhal tak, že na každé zůstal jen jeden jediný list, ten nejnižší. Po pár dnech narašily nové pupeny po celých větvičkách a dnes už jede dál. Přeju mnoho štěstí. Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika