Příspěvky uživatele - 151.17

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rododendron na odchodu, 14.6.2009
Já jsem podobný "ronďák" zachránil, tak, že jsem jej přesadil do květináče, prosypal dursbanem a poté prolil Previcurem. Všechny větvičky jsem ostříhal tak, že na každé zůstal jen jeden jediný list, ten nejnižší. Po pár dnech narašily nové... celý příspěvek >
Kdy stříhat?, 2.6.2009
Děkuji mnohokrát. Už jsem se na to chystal teď - tak tedy počkám.
Pokroucené listy břízy - co to je?, 1.6.2009
Před týdnem se mi pokroutily listy (hlavně ty poslední nové) na obyčejných břízách, které jsou cca 150 cm vysoké a jsou v lese. Na zahradě, která s tímto lesem sousedí se to na břízách neprojevuje.  Je to nějaký neviditelný škůdce? Oken nic... celý příspěvek >
Kdy stříhat?, 1.6.2009
Prosím o radu. Kdy stříhat ruj vlasatou a tis? Děkuji mnohokrát. M.
Picea a ulamující se nové přírůstky - škůdce?, 21.5.2009
Už druhým rokem se mi na Picea breweriana a letos prvně i na Picea abies Inversa projevilo to, že nové přírůsty se najednou začnou svěšovat, jakoby je někdo nalomil. Když takto ohnutý přírůstek, který navíc vypadá jakoby zvadle, ulomím, tak je jeho... celý příspěvek >
Smrk - nemoc nebo škůdce, 21.5.2009
Já jsem je dnes objevil na Picea abies Inversa a postříkal jsem ji BI-58. Nevím zda to pomůže, ale hálky určitě co nejdříve odstraním.
Chamaecyparis nootkatensis Pendula - žloutne, 17.5.2009
Dobrý den. Prosím o radu. Mám na zahradě (jižní svah) čtyři roky Chamaecyparis nootkatensis Pendula. Už má krásné 3 metry a nádherně prospívala, ale asi před týdnem jsem si povšimnul, že od spodu začala žloutnout. Bohužel u cypřišů jen obtížně... celý příspěvek >
Previcur a mykorrhiza u borovic, 12.5.2009
Asi jsem to napsal dost nesrozumitelně. Samozřejmě tím chci pomoct i borovicím a ne jen javorům. Spíše preventivně.
Previcur a mykorrhiza u borovic, 11.5.2009
Dobrý den. Chystám se, víceméně preventivně, postříkat a případně prolít zálivkou své javory, modříny, tsugu a také borovice xx druhů previcurem. Co Previcur a mykorrhizma u borovic? Nezničím jí tím previcurem také?  Má s previcurem někdo... celý příspěvek >
Filtrace: samovyroba vs. Hagen tlakova vs. Hagen spadova, 9.5.2009
Souhlasím s panem Hrkalem. Pokud jsou ryby, udávaný výkon je třeba dělit dvěmi až třemi. Já bych volil jednoduchý předfiltr z bioakvacitu a dvě komory s biomediem kdy jedna z nich je vzduchována. UV lampu o síle 4W / kubík vody.
Skákání Koi kapru, 9.5.2009
Ano s tím s vámi plně souhlasím. Je třeba to solení rozložit do minimálně 4 dní a přilívat velice pomalu. Ale co se týče procent není problém ani 0,9%. (úspěšně jsme toto použili při přeléčení jeseterů a několika menších KOI)
Kolik jaru místo smáčedla?, 2.5.2009
Prosím zdejší zahradníky o radu. Kolik jaru se přidává do postřiku na místo smáčedla?  V jedné chytré knížce píšou přidejte tři kapy do postřiku, ale už nepíšou zda do 3 nebo 15 litrů. Děkuji za info. M.
Nemocné javory?, 16.4.2009
Děkuji za radu. Vykopu tedy i ty zbylé dva "pahýly" a nasadím nové. Umřelo jich celkem 6 a koupil jsem zatím 3, tak musím koupit ještě asi 6, aby to nemělo sestupnou tendenci! Previkurem přeliju všechny!
Nemocné javory?, 15.4.2009
Děkuji za Vaše rady, ještě bych se zeptal, zda má smysl uřezat kmen javoru cca 30 cm na zemí, kde vypadá zdravě a je na něm dost rašících pupenů a jedna narašená větvička a když jsem někde jinde ve skupině javor vykopal i s kořeny, tak zda můžu na... celý příspěvek >
Nemocné javory?, 12.4.2009
Prosím o radu. Po zimě mi odešlo pět javorů a to různé druhy, od obyčených palmatum, přes dicectrum, garnet, blodgood a další. Většinou byly vysázeny ve skupinách a nebo samostatně. Ze skupiny uhynul vždy jeden, ostatní zatím narašily. Projevuje se... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika