Lekníny



Stránky: 1,  2   
host - 164.18 (?) 
20.10.2006 11:40, zobrazeno: 24138x
Může mi někdo poradit jak uskladnit lekníny? Ráda bych věděla jestli musí i ve sklepě být ve vodě?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174), 20.10.2006 14:55
Nikdy sem teda lekníny neměl, ale slyšel sem někde (nebo si myslím), že by stačilo, než zamrzne voda, je vyndat, seříznout řapíky listů tak na 10 cm a dát je i s květináčem )podle toho v čem je máte) do sklepa do temna  a chladu (ne mrazu) a aby byly stále vlhké. možná položit květináš do kýble s vodou, aby stál ve vodě, ale ne zas potopený, i když to by mohlo zase hnít.
A nebo je nechte v jezírku přezimovat, pokud je dostatečně hluboké.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 22.10.2006 20:18
Lekníny jsme léta zimovali bez vody ve venkovním vlhkém sklípku. Byly sazeny v umělohmotném koši, ten jsme vždy před zámrazem vytáhli. Trochu očistili ten sajrajt kolem a hotovo. Postavili na zem. Byla tam i zelenina. Vše OK. Trochu plíseń rostla na odumřelých částech, ale ne moc a vůbec to nvadilo. Ale bylo tam skoro nula a vlhko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.82 (?), 31.10.2006 17:03
Já zimuji lekníny v tmavém sklepě, kde je v zimě kolem 5°C  v lavoru, tak aby miska s kořeny byla zalita vodou. Občas odstraním uhnívající listy. Dělám to tak již několik let a lekníny přezimují bez problémů.
Aleš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.86 (?), 17.11.2006 10:54
Chtěla bych se zeptat muzu prezimovat leknin ve sklepe asi v 15 stupnu??neni tam okno.....jenze listy mi opadaly a rostou tam male chtela bych ho presadit ale nevim jestli sezenu jilovitou zeminu....poradte jestli se muze vubec presazovat na podzim....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 54.162 (?), 24.3.2008 13:46

Leknín před zimou seříznu, aby zbytečně neuhníval a nepřidával tak živiny do jezírka, což velmi napomáhá růstu řas.Nechám ho v jezírku na stejmém místě.Je v hloubce 80 cm.Letos ho asi přesazovat nebudu, jen přihnojím.Nemám s tímto problém.Roste velmi dobře a přežije i velké zimy.Táňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Curo78 - (5) - 208.220 (?), 11.7.2008 21:04

Zdravím mám prosbu jestli by mi někdo poradil jak pěstovat správně lekníny letos jsem ho čistil po několika letech lekníny tam byly taky dlouho i přes kruté mrazy a krásně kvetly jak jsem ho vyčistil lekníny dal zpátky a asi tak do 2 měsíců mě z nich nic nezbylo sežrali mi je nějaké housenky nebo žížalky úplně od kořene až nahoru a tak bych chtěl dát nový, ale nevím jestli je třeba znovu to jezírko vyčistit předem díky za dotaz zdraví Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.251 (?), 15.7.2008 2:13

Leknín nesmí v zimě zmrznout a musí být ve vodě.  V jezírku ho zimuji tak, že jezírko pozdě v listopadu prostě zasypu na zimu listím, nejvíc z jabloní. Na jaře listí vyhodím a jezírko vodou propláchnu..  V nádobě ho zimuji tak, že v nádobě nechám asi jen polovinu vody, aby se dala přenášet a nechám v místnosti, kde nemrzne. všechno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
handa1121 - (7) - 161.134 (?), 8.9.2008 18:20

Ja taky lekníny zimuju bez problému v jezírku.Je možné že leknín přepyluje?Prvním rokem jsem mněla bíly a řůžový leknín a letos jsem zjistila že mi pokvetli stejnou růžovou barvou.Co s tím??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 19.110 (?), 28.12.2008 12:48

To je divný, osobně mám v jezírkách oba druhy a vždy bílý kvete bíle a růžový růžově. Příjde mi ale že ten růžový kvete déle do pozdního podzimu a ten bílý pouze přes léto.. Jezírkům zdar 

lekníny
lekníny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika