Leknín



host - 152.30 (?) 
1.5.2010 20:02, zobrazeno: 10671x

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat ohledně růstů leknínů. Dnes jsem zasadil do hloubky 57 cm lekníny 20 cm vysoké. Za jak dlouho bych mohl očekávat listy a květy na hladině jezírka. A co by bylo dobré na přihnojovaní.

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 16.80 (?), 6.5.2010 21:37

jako hnojivo prodavaji takove tycinky, ktere zastrcite k lekninu do hliny. jinak leknin roste (dle meho nazoru) az kdyz se otepli voda od slunicka. Pak uz to jde rychle a leknin ma za par dni listy nad vodou. V tomto pocasi si ale budeme muset jeste pockat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.2 (?), 1.6.2010 7:53

Dobrý den,

Také jsem zasadila včera lekníny. Jsou darované, oddělené z mateční rostliny, krásné listy, ale při přesazování jsem si všimla na spodní straně listů přisáté průhledné slizovité živočichy neví někdo co to je a jak s tím zatočit? Těch listů se to drží jako čert.  Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.24 (?), 1.6.2010 18:42

Budou to nejspíš malí šnečci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
klukjc - (40) - 16.80 (?), 30.6.2010 11:59

jestli mate v jezirku rybycky, poradi si s nima 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 221.3 (?), 6.6.2011 15:17

Neporadil by mě někdo co s lekníny. Z jara nádherně vyrazí a postypně se na listech objevují hnědé skvrny a i květy začínají uvadat. Stalo se to loni postupně u všech leknínů a lotos mám už jeden zase napadený. Jsou umístěny na mělčině poměrně velkého jezírka ve kterém mám ryby (karas, koi, duhák, candát). Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 118.232 (?), 16.7.2011 22:41

Zdravím, pokud Vám květy začínají uvadat po dvou až čtyřech dnech, což je běžná doba kvetení, je to přirozená věc. Stejně tak listy nevydrží celou sezónu a po určité době začnou žloutnout, hnědnout a rozpadat se. Jejich místo pak nahrazují listy nové. V případě, že je odumírání listu intenzivní se může jednat o hnilobný proces v substrátu. Zkuste ve vodě zatlačit na oddenek leknínu směrem ke dnu a pozorujte zda ze substrátu v kterém je, začnou vystupovat bubliny plynu. Pokud se bubliny objeví (myslím větší množství, ne jen pár bublinek), leknín vyjměte, opláchněte, odstraňte zahnívající části a vsaďte do nového substrátu. St.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika