Čisté jezírko



host - 63.163 (?)
16.5.2012 15:59

Vyhodte ryby. Nasadte vhodne rostliny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 241.197 (?), 30.4.2009 19:53, zobrazeno: 17257x

Prosím poradí mi někdo jak udržet čistou vodu v jezýrku kde je stojací voda?Dost se mi tvoří řasy a už jsem z toho nešťastná tak jestli víte někdo čím udržet vodu tak budu moc ráda ža každou radu.Díky předem Miluš

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 173.5 (?), 2.5.2009 20:38

Ahoj, ja mam plastove jezirko(1000 l), v něm 2 páry karásku, mimo to jsem si v obchodě s rybičkama koupila přípravek do jezirka, stal asi 200Kč, ale nespotřebuješ jej najednou, v obchodě ti poradi.Daji se take koupit plovouci rostliny, ale mě se zda, že vodu moc nečisti, spiš se s nimi zavděčiš těm rybičkam, kromě toho mam ve vodě i lekniny,...jsem s timto spokojena, jednou nebo dvakrat za sezonu kalovym čerpadlem ze dna posbiram nečistotu, dopustim čistou vodu a jeto...jen bych chtěla ještě podotknout, že je lepši voda z vodovodu.Někdo namitne, že je chlorovana.ale ten za 2-3 dny vyprcha(pokud napouštiš jezirko cele a maš rybičky, tak je do vody vypust opravdu až nejdřiv 2dny) voda ze studny obsahuje ruzne stopove prvky, ktere podporuji rust řas a kali vodu(mam osobně vyzkoušene).Přeji hodně uspěchu, Marta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.93 (?), 22.7.2009 16:33

už mám jezírko druhým rokem, začátkem byla voda čistá ale asi už po měsící zezelenala a později se mi tam začaly tvořit zeleně rostoucí řasy, pak jsem se doslechl že do jezírka je nejlepší voda dešťová, která je bez živin a proto se řasy tvoří minimálně, nyní doplňuju jezírko dešťovou vodou ze sudu, také jsem nasadil několik vodních šneků, které řasy žerou a řasy jsou v normě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
klukjc - (40) - 93.251 (?), 2.8.2009 23:37

tak na cisteni jezirka je vhodny zeolit (je to kamen tusim, ze z prvohor). 1kg stoji neco kolem 100 kc. staci vlozit na dno jezirka a je hotovo.

Ja osobne pouzivam vodni msice, ktere mi nachytal znamej v rybnice. Jezirko je cely rok ciste. (pozor - pri pouziti msic nesmite mit v rybnicku rybycky, protoze ty by je snedli)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 212.93 (?), 2.10.2009 22:45

Mě osobně se na čištění vody v jezírku velice dobře osvědčily babelky řezanovité - plovoucí rostliny, které svými kořeny dokáží vodu zcela vyčistit.Než jsem je do jezírka umístil, voda byla nazelenalá a nebylo v ní moc vidět, ale po pěti měsících bylo vidět až na dno a voda je stále průzračná.Opravdu doporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.205 (?), 5.10.2009 12:17

Kde se dají sehnat a jak s nimi v zimě?  je prý subtropická rostlina z Afriky a Floridy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 80.18 (?), 19.1.2010 10:42

já mám 2jezírka každé po 100litrech v jednom mám 2 a v druhém mám 3rybičky už 2 roky na zimu je dám do sklepa do škopku a v každým jezirku mam leknín a stolístek a voda je čista je vidět na dno luboš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.164 (?), 6.4.2010 18:51

Bábelky se běžně ve specializovaných obchodech prodávají, dokonce je mají i každým rokem v OBI a mají pěkné a velké, ale pozor, mají je pěstované ve sklenících v teplu vlhku a teplé vodě, po přenesení do jezírka většinou zhnědnou jakoby uhnijou listy.

Jinak na čištění vody jsou výborný tzv. vodní mšice, ale ty zase po čase sežerou rybky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.192 (?), 2.7.2011 10:43
Zdravím, Pravé som si precitala niektore postrehy ohladom čistej vody v jazierku. My mame jazierko s vodou 53m3, ale od samého zaciatku mame problémy s vodou. V jazierku mame cca 40 ryb, dost vodnych rastlin a voda je stále zelena - kalna.. Nedávno sme cele jazierko vypustili, vycistili. Prvý tyzden bola voda fajn, potom trocha stmavla, co je normálne, ale po mesiaci je kalna,.. rias cela nemame, len jemný povlak... Filtracia je v pohode a ÚV lampy tiez. Nevieme však udrzat čistí vodů... už sme vyskusali vsetko mozné. ph vody je v norme. problém mame so stromom, ktorý je při jazierku. Padá z něho do jazera listie, pel. Viďte mi nieci posadit ako vodu vyčistit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 63.163 (?), 16.5.2012 15:59

Vyhodte ryby. Nasadte vhodne rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika