Výroba šípkového vína v 50l kanystru



host - 51.201 (?) 
1.3.2013 10:57, zobrazeno: 10797x

Dobrý den,

Má někdo přesný recept na výrobu v 50l demižonu? Já jsem udělal cca 10kg cukru, 10kg sušených šípků, 40l vody. Do soudku jsem dal šípek na to 10l převařené vody s cukram + 30l studené vody (vadí že jsem nepřevařil?), promíchal a přidal 4 droždí (vadí, spíše kvasinky?). Víčko jsem neutách - nechal kloktat (nepoužil jsem bublák, vadí?, nebo je lepší použít kvasný klobouček pro větší hrdla, jak vlastě vypadá kvasný klobouček?). Chci udělat další 50L tak jestli Vás mohu poprosit o komentáře, co dělám špatně. A taky poradit kdy stočit, až šípky klesnou cca 3 měsíce a jak a kolikrát stáčet. Přidávat cukrový roztok kdy a proč... atd. Děkuji!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
host - 20.59 (?), 5.3.2013 10:56

Vážený,

co je do "přesného receptu", vždy jsou nějaké odchylky. Ať chcete, nebo nechcete. Na webu je fůra receptů, stačí si jen zadat patřičný výraz a proklikat se. Taky si z webu můžete stáhnou původní publikaci Výroba domácích vín, od B. Valenty. Je sice letitá, ale stejně z ní postupně všichni další autoři "opisují". Lze najít ZDE. A máte tam i jiné recepty. Přepisovat je sem, je nošení dříví do lesa.

Snad to najdete. Zdravím a držím palec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 13.6.2013 13:02

Podle této publikace jsem loni spáchal víno z červeného rybízu. Důraz na čistotu, jak při zavařování kompotů a marmelád. Sice z toho bylo něco, jako dezertní růžové silné činzáno, ale všem chutnalo. Na to že to byl první pokus s kvasným procesem jsem byl spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika