Co s cuketami?



sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?)
14.8.2008 15:24

Receptů je řada, třeba tenhle:

Suroviny: 1 kg cukety, 2 červené papriky, 250 g cibule, palička česneku, 1 lžíce čerstvě nastrouhaného zázvoru (v nouzi i sušeného, ale čerstvý je lepší), 500 ml vinného nebo jablečného octa, 100 g cukru, 1 lžička soli, po 1/4-1/2 lžičce cayenského pepře, nového koření a koriandru

Cukety a papriky nakrájíme na malé kostičky, cibuli a česnek nasekáme nadrobno. Všechno dáme do hrnce, promícháme a pomalu vaříme za občasného míchání asi 40 minut. Horké čatní naložíme do malých skleniček, uzavřeme, otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Používá se jako příloha k masům, uzeninám, sekané - všude tam, kde bychom použili např. hořčici nebo křen.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 7.7.2008 14:41

Pomóc, já nejsem "pečlivá hospodyně".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lenka U. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 114.199 (?), 7.7.2008 17:04

To jsem ráda, že vás cuketové problémy stále drží. Mám několik dotazů - na paní Danielu: Proč je potřeba nastrouhané cukety před mrazením vymačkávat? a další: před nějakou dobou se na tomto fóru objevil recept na cuketové čatný - nezapsala jsem si ho a teď už ho nemohu najít. Nebyla jste jeho původcem náhodou vy?

- na pana Vysloužila: jak dlouho v papiňáku sterilovat? a jestli použiju metodu 3 s dvojí sterilací při odstupu 48 hodin - nebude už jídlo bakteriemi znehodnocené, pokud tam nějaké byly?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 77.39 (?), 7.7.2008 17:55

Za 48 hodin jídlo znehodnocené v žádném případě nebude, spory kličí pomalu a tak rychle ty potfory malé nepracují. I kdyby nakrásně nějaký toxin vyrobily, jed sám je termoilabilní.
Délka sterilace v autoklávu se řídí velikosti sklenic, tuhostí sterilované potraviny - cca 20 - 30 min. Raději metodu používám tam, kde nehrozí změknutí (kečup aj.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.7.2008 22:10

Když se používají cukety nastrouhané (do cukeťáčků - bramboráčků, nebo do buchty), tak je nutné tekutinu z cuket vyždímat. Kdybyste jí tam nechala, těsto by pak bylo moc řídké a muselo by se víc zahustit moukou a ťo už by nebylo o cuketách, ale o mouce. Platí to hlavně pro ty cukeťáčky.  Proto i před zamražením tekutinu z cuket vyždímávám. Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.71 (?), 8.7.2008 11:29

Danielo, děkuji za radu ohledně plesnivého mražáku:-) Chtěla jsem klasické savo, ale asi proti plísním bude lepší:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 14.8.2008 15:19

Stará lidová moudrost radí na pachy v ledničce ocet.  

Nedávno jsem řešila starší zděděnou ledničku, v jejímž mražáku se zkazilo nějaké maso, celá lednička páchla jako stará jatka.

Vymyla jsem ji pořádně Jarem, pak octem a nechala pár dní otevřenou, aby vyvětrala. Pomohlo to! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 114.115 (?), 14.8.2008 15:24

Receptů je řada, třeba tenhle:

Suroviny: 1 kg cukety, 2 červené papriky, 250 g cibule, palička česneku, 1 lžíce čerstvě nastrouhaného zázvoru (v nouzi i sušeného, ale čerstvý je lepší), 500 ml vinného nebo jablečného octa, 100 g cukru, 1 lžička soli, po 1/4-1/2 lžičce cayenského pepře, nového koření a koriandru

Cukety a papriky nakrájíme na malé kostičky, cibuli a česnek nasekáme nadrobno. Všechno dáme do hrnce, promícháme a pomalu vaříme za občasného míchání asi 40 minut. Horké čatní naložíme do malých skleniček, uzavřeme, otočíme dnem vzhůru a necháme vychladnout.
Používá se jako příloha k masům, uzeninám, sekané - všude tam, kde bychom použili např. hořčici nebo křen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312) - 92.38 (?), 23.8.2016 18:18

Používá se jako příloha k masům, uzeninám, sekané - všude tam, kde bychom použili např. hořčici nebo křen.

Nojo, ale dvě klila hořcice či křenu sníme tak za 10 let

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 34.139 (?), 15.7.2017 11:39

doporučuji párek indických běžců, sice starost se zavíráním a ochranou před liškou, ale skvělá vejce, žádný slimák a spoustu srandy, dokážou být hezkx komunikativní a asistují při každé zýhonové aktivitě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.52 (?), 23.7.2014 19:25

V tom máte pravdu, za totality jsem mrazák nepotřebovala, i když jsem žila v malé obci, dnes je pro mne nezbytnost. Nemůžu dojíždět denně pro potraviny. Udělám jednou za deset dní nákup, uzeniny, chleba, rohlíky a maso příjde na mrazák. Nevím, jestli zavařování mně vyjde dráž, než nákup předražené a nekvalitní zeleniny, musím se smát, když vidím cenu třešní a rybízu v červenci, naštěstí mám vlastní.  Takže vlastní nakládačky, vlastní kompoty a cukety nejspíš příjdou zavařit jako lečo, už to mám vyzkoušené, v zimě jako když je najdu a zatím nikdo nezkolaboval a ani víčka mi nevybouchala. Dnes za zeleninu, brambory a ovoce platíme opravdu přemrštěné ceny, takže procházím kolem těchto regálu jen tak, vypěstovat si něco svého zas tolik práce nedá, viz stížnosti na přebytek cuket.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika