Založení zahrady



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
host - 248.6 (?) 
17.3.2014 20:20

Únor/březen: čemeřice, fialky, talovín, sněženky, bledule,krokusy, puškinie, petrklíče, cib.kosatce, modřence,ladoňky - duben /květen:narcisy, tulipány, blatouch, kamzičník,nízké kosatce, pivoňky, rozrazil,sasanka, plazivé floxy, - červen/červenec: růže, orlíčky,stračky, kosatce,karafiáty, lupinus, kopretiny, lilie, řebříček,zvonky, krásnoočko,mateřídouška, len, monarda, jirnice, hlaváč, náprstník, třemdava, mochny, divizna -srpen/září:rudbekie, slunečnice,hosty, řetězovka, solidago.plesnivka, liatris, Kleopatřina jehla, ploštičník, vysoké floxy, jiřiny - říjen/listopad: japonské sasanky, podzimní astry, listopady... jen tak, co jsem si vzpomněla... a do toho ještě kvetoucí keře...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 227.34 (?), 18.3.2014 4:47

Zdravim, mam pás ílovitej pôdy pri plote, plné slnko, v zime stojí voda, v lete úpek, vydrží takéto podmienky niečo?čo by bolo aj pekné?dik.N.K

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.6 (?), 18.3.2014 12:30

Stojící vodu nepřežije nic, zkuste ten pás země vyspádovat. Jinak jedině rostliny v květináčích a na zimu (když by tam stála voda) domů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 18.3.2014 12:44

A co takhle vrby (japonská), rákos, olše, kosatce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.37 (?), 23.3.2014 4:36

No to nie, asi sme sa nepochopili, je to taká ilovitá poda, v zime plná vody a v lete Afrika.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.6 (?), 23.3.2014 13:20

Tak tu zem trochu vylepšete - přidejte kompost, listí, rašelinu - zřejmě jí chybí humus, pak by se měla zlepšit.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 105.107 (?), 18.3.2014 14:21

Ještě dodatek - trvalky se mají sázet v srpnu až září. Pokud nemáte připravené záhony od minulých let, myslím, že je dost pozdě a pokud chcete udělat celou zahradu najednou myslím, že to bude velmi drahé a nedopadne to dle Vašich očekávání - práce bude moc, budete muset nakoupit spoustu rostlin a vše nebudete stíhat, plevel bude přerůstat a za pár let budete spoustu rostlin likvidovat, protože se záhony přerostou, případně silnější rostliny zahubí slabší. Mnoha rostlinám se taky nemusí dařit na místě, které zvolíte.

Osobně bych udělala jeden větší záhon nyní, nebo úzký pruh u plotu - zjistíte jakou máte zem, budete mít čas vše připravit. Na záhony bych zasela letničky, pokud přijmete zahradu jako začátek dát třeba i hrášek - vylepší půdu a stonky pak můžete zarýt - zjistíte kde roste plevel a snadno ho zlikvidujete (herbicid Vám nezničí semena a spousta plevelů vám stejně vyrazí..). V srpnu či září zasadíte zvolené rosliny, na podzim připravíte další záhony. Na poslední záhony, nebo na jejich rozšířené části použijete rozrostlé rostliny.

A zakupte si knihy - docela slušné mají i v Levných knihách. Stejně zjistíte, že mnoho rostlin nebude růst tam, kde je Vy chcete mít.. Mám dvě zahrady, al to co je na jedné plevel na druhé moc neroste.

EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.6 (?), 18.3.2014 20:19

Pokud vím, tak na podzim se sází kvetoucí zjara a zjara se sází kvetoucí v létě a na podzim. Kosatce a pivoňky v srpnu.

Když jsem si tyhle záhony zakládala u sebe, nejdříve jsem si udělala v "užitkové části"- kousek stranou - dva záhony, kde jsem si potřebné rostliny (hlavně keře) nařízkovala a namnožila. Až pak jsem se dávala na trvalé stanoviště. Vyjde to i mnohem levněji. Dokupovala jsem pak už jen ty, co nebylo odkud namnožit  ;-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 163.134 (?), 20.3.2014 0:28
Lído DÍKY, o tohle mi šlo!��
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 163.134 (?), 20.3.2014 4:17
Zkusím koupit, děkuji za tip.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika