Založení zahrady



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?) 
20.3.2014 18:36

Dobrý večer, tady je odpověď na vaše otázky, trvalkový záhon nemám oddělený ničím je o něco nižší než trávník a mezi je taková brázda.Záhon kde jsou vesměs traviny, kosatce denivky tak tam jsem na podzim dala kameny vloni tam ještě nebyly a pak máme takový dřevěný půlkulutý plůtek koupený v marketu. Já mám pod trvalkama černou folii nahoře máme kůru a teď dávám i štěpku, sázela jsem asi vždy dva až tři trsy jednoho druhu.Já mám všady folii a jsem spokojená hnojím jen na jaře cereritem a kytky rostou jak divé záhony nemusím okopávat vždy na jaře záhony projdu, kde je plevel tak ho vyrýpnu většnou neroste ze země ale semínko se uchytí na povrchu kůry.Ještě než jsme záhony zakládali tak jsem v červenci postříkala Roundoupem a nechala až do září a pak jsme začali sázet, je lepší sázet na podzim než na jaře, trvalky sázenéna podzim Vám na jaře už kvetou.Takové květiny jak Vám vyjmenovala p. Lída tak to mám i já.Pod ořešách bych nic nesázela jednak tam bude stín a ořechy se okepávájí budou padat do kytek nebo keřů.Vložím Vám tady foto z července 2013.













Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 39.219 (?), 20.3.2014 19:10

Paní Marie, to je jedním slovem Paráda, yes    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.2 (?), 20.3.2014 20:58

Já si neodpustím jak je mým zvykem, trochu skepse. Ano, je to krásné. Ale pořád mi vrtá hlavou, že to podle popisu autorky tak nějak vzniklo jednoduše a není s tím žádná práce. To prostě nemůže být pravda. Zcela jistě to bylo velmi pracné a pracné musí být i udržování. Samo od sebe to takhle nevypadá. Buď má paní Marie doma dva čiperné důchodce, nebo zahradníka. To je přece velmi pečlivě udržované prostředí a to se prostě SAMO neudělá. Rostliny zahynou, posunou se jinam, přerostou, záhony se zaplevelí a takdál. Někdo nebo něco to obhospodařuje a to tak, že velmi intenzivně. Jen udržet trávu aby neprorůstala do záhonů znamená neustále udržovat tu rýhu a při délce toho okraje to prakticky musí být celosezónní péče. Na jednom konci skončím a zároveň začínám. Nechci tím v žádném případě nějak snižovat tvůrčí a pracovní schopnosti paní Marie, skutečně vytvořila neobyčejně příjemné prostředí, ale prostě nevěřím tomu, že je to taková brnkačka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 21.3.2014 9:44

Dobrý den, souhlasím s Vámi. Paní Marie má opravdu překrásnou zahradu, ale je to stále nekončící práce. Máme zahradu ve svahu (3,5 tis. m2), která se udržuje daleko hůž než zahrada rovná a tak si dovoluji posoudi, že je to fakticky fuška! Ale paní Marie, je to paráda, občas Vám tu rovinku i závidím. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 21.3.2014 18:52

Dobrý večer, děkuji za pochvalu. Pro pana P.P.Já jsem, ale nenapsala, že je zahrada bez práce každá i malá zahrada dá práci také naše pro mě je to práce, která mě baví je to můj velký koníček i já rostliny přesazuji kupuji nové a tak přemisťuji a.t.d.Ale s tou údržbou to není takové hrozné právě máme všady folii a kůru, a pokud zahradu udržujete tak té práce tolik není.O zahradu se staráme s manželem já o kytičky on o tu těžší práci, bydlí u nás mladí i Ti nám pomáhají.Ještě jsem zapoměla napsat, že zahrada nevznikla za nějaký rok zahradu vytváříme už přes dvacet let, zda jsme čiperní nevím, ale důchdci už jsme a zahradníka jsme na to neměli čerpáme z knížek, časopisů,a poslední dobou z internetu.Ještě jednou Všem děkuji a zdravím.Marie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 77.130 (?), 23.3.2014 13:01

Krásné kytičky Marie, jak dlouho to je, co jste záhonky zakládala, máte někde i cibuloviny? a máte na zahradě i užitnou část? Moc se mi Vaše zahrada líbí. Já teď zkouším smíšenou výsadbu, užitkové rostliny, zelenina a kytky dohromady, mám malou zahrádku a tam, kde šly záhonky, tam se snažím je maximálně využít, kde je to ve svahu, tam se snažím dát trvalky. Uvidíme, jak se mi to zadaří. Nejdříve jsem kytky nechtěla, ale pak jsem dostala hromadu cibulí a hlíz, tak jsem je tak bez ladu a skladu napíchala kam to šlo a už se v tom vezu, protože rozkvetlá zahrada na jaře je prostě úžasná... Pak donesly něco sousedky, kosatce, a různé odkopky, takže se mi sešlo spousta kytiček...

Letos jsem si vysela doma i kytičky Rudbekie, afrikány, šantu a ještě něco a budu je zachvíli přesazovat :-) dřív jsem sela jen rajčata a papriky :-) Děkuji za obrázky, které mi zkrásnily dnešní deštivý den...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 163.134 (?), 25.3.2014 15:02

(Zadavatelka) Marie, děkuji za nádhernou inspiraci (a rady), nějak podobně doufám, že to bude za x let vypadat i u nás. Tohle je opravdu příklad hodný následování! Nevím, jak to budu stíhat já, ale třeba se alespoň přiblížím těmto obrázkům...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 194.92 (?), 26.3.2014 11:07

Krásné, ráda se kochám :-). Prosím paní Marie, co je to za nízký stromek olistěný tmavě hnědě - červeně je vidět na fotografii 8. a 9.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 26.3.2014 18:41

Dobrý večer, Všem děkuji ten stromek je Japonský javor byl velký, ale asi před deseti lety zmrznul tak jsme ho uřezali asi 25cm nad zemí a on obrazil začal růst vedeme dvě větve udržujeme ho nízký stříháme vždy v srpnu, pokud jsou v zimě mrazy nad -20°C tak na něj dáváme netkanou foolii tu černou hrubší.Ještě pro hosta 77 130 ano mám i cibuloviny, ale zápasím s hraboši každou zimu něco sežerou, a tam kde cibuloviny jsou tak sázím letničky cinie, afrikány,astry.Také máme zeleninovou zahradu, ale ta je oddělená je tam i skleník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 77.148 (?), 26.3.2014 18:48

Tady je vidět jak roste, foto je z loňského května.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika