Třezalka rozložitá



host - 74.63 (?)
4.4.2008 16:23

Sice žádná odezva na tento článek nebyla, ale mohu se podělit vlastní zkušeností. Na podzim jsme ustřihli řízky, dali na záhon pod sklenici a nyní již máme nové sazeničky. Vzhledem k tomu, že koupě nebyla laciná, 190,- Kč, tak jsme za tyto přírustky rádi. Teď mě ale trápí jiná věc. Na zimu listy neopadaly a nyní začínají usychat.Nevím, jestli je to přirozený jev že opadají a pak se zase olistí. Tak jsem ji trochu sestříhala.Takže pokud někdo ví něco bližšího, prosím o radu. marie

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 74.63 (?), 28.6.2007 17:25, zobrazeno: 21770x

Ahoj. Před týdnem jsem si koupila v OBI v kontejneru třezalku rozložitou a vysadila na záhon. Učarovaly mě nádherné žluté květy a fakt, že může být umístěná na slunné místo. Ráda bych se ale dozvěděla, jak ji lze množit. Zde jsem vyčetla plno užitečných informací o pěstování, ale o množení nic. Děkuji za případnou radu. Marie

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 74.63 (?), 4.4.2008 16:23

Sice žádná odezva na tento článek nebyla, ale mohu se podělit vlastní zkušeností. Na podzim jsme ustřihli řízky, dali na záhon pod sklenici a nyní již máme nové sazeničky. Vzhledem k tomu, že koupě nebyla laciná, 190,- Kč, tak jsme za tyto přírustky rádi. Teď mě ale trápí jiná věc. Na zimu listy neopadaly a nyní začínají usychat.Nevím, jestli je to přirozený jev že opadají a pak se zase olistí. Tak jsem ji trochu sestříhala.Takže pokud někdo ví něco bližšího, prosím o radu. marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ramon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (174) - 180.85 (?), 4.4.2008 17:53

Třezalka je polokeř, tzn. že při tužší zimě převážná nadzemní část zmrzne, ale obrazí zas od kořenových krčků. Akorád, třezalky kupované v OBI a jiných hobbymarketech, jsou často malé, ne pořádně zapěstované, vyhnané hnojivy a vypěstované ve sklenících v holandsku, takže přesazení ven nemusí přežít. Kor když se vysadí ted kdy ještě může mrznout. nebo když pořádně nezelísí při zasazení na podzim, tak vymrznou v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 74.63 (?), 4.4.2008 19:06

Děkuji za reakci. Sice mám třezalku koupenou loni v OBI, ale zimu zvládla dobře, jen mě trápí ty hnědnoucí listy. Je to normální jev, že opadají, když píší že je neopadavá? Ale mám obavy, aby to nebyla nějaká choroba.Jinak jsem koukala, že již pěkně pouští, u nás je to bohužel trochu déle, na karlovarsku je přeci jen větší zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jarmila Váchová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 141.35 (?), 4.4.2008 19:44

Třezalku jsem si také koupila, protože má moc pěkné květenství ale nevěděla jsem, že za několik let se tak rozroste, že začne utlačovat rostliny které jsem měla zasázeny okolo a když jsem ji chtěla vykopat tak je to dost velký problém, protože má podzemní výhony a tak varuji všechny kdo si ji sází ať zváží kam. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.92 (?), 4.4.2008 19:56

V posledním uvedeném příkladu rozrůstavé třezalky se jedná o jiný druh než o kterém byla původně řeč: toto je třezalka kalíškatá - Hypericum calycinum, která opravdu dělá souvislý nízký porost, cca do 30 cm výšky, Je vhodná pro podrosty pod stromy apod. - ale tam, kde nebude vadit její již zmíněné rozrůstání.

Původně jmenovaná třezalka rozkladitá roste keříkovitě, bez odnožování.

A je ještě mnoho a mnoho dalších druhů a odrůd třezalek, všechny se žlutými květy, některé i s barevnými plody od bílé přes žlutou, růžovou, oranžovou, červenou až do hněda apod.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Pat a Mat - (19) - 30.14 (?), 25.4.2008 16:19

Ahojky,

taky mám nějaký druh třezalky co neopadává, ale střed trsu po zimě je hnědý a okolo krásně zelené(nedotčené). Jediné co mě napadlo, že před příští zimou udělat nad tím stříšku.A ty podzemní oddenky jsou na infark, kdybych je chtěla kopnout, tak zlikviduju půl záhonu.Co s ní nevím, ale likvidovat jí taky nechci- dala mi ji babička.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 137.8 (?), 29.4.2008 14:39

Vloni napodzim jsem dala větvičku třezalky (asi tečkované) do vázy, a ona pustila kořeny. Tož jsem ji přestěhovala do květináče - a vyrábí 2 větvičky. Chystám se ji vysadit do polostínu do pásu keřů u lesa. Z informací jsem našla, že má ráda rašelinu a tudíž spíše kyselejší půdu - a spíše výsluní. Přežije mojí další péči?

M.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 29.4.2008 15:45

Třezalka běžně roste na horských loukách, podél cest i cestiček... a roste. Jakákoliv péče jí tedy může jen prospět.

Já ji léta pěstuji v bylinkovém záhoně a zatím přečkala všechny zimy a mou každoroční "péči".

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.70 (?), 30.4.2008 6:56

Třezalku mám již několik let. Hnědnoucí listy po zimě vždy ostříhám, protože vyráží ze země. Hodně se rozrůstá, má dost rozložitý kořenový systém. Mám ji zasazenou všude, na slunci, i ve stínu. Dokonce ve stínu mě nejvíc kvetla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika