Nemocné denivky



klarka - (21) - 48.224 (?)
18.6.2008 7:46

aj u mňa sa objavili minulý rok na tých prvých oranžových, ale hned ako som tie zvláštne puky zbadala a zistila že sú napadnuté, tak som ich začala postrekovať prípravkom na lezúci hmyz, aj ostatné ktoré ešte nekvitli som sem tam postriekala a tak sa mi to dalej nerozšírilo, aj tento rok som to už preventívne striekala a puky sú zatial v poriadku

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Lara - (1) - 8.224 (?), 14.6.2008 14:19, zobrazeno: 3927x

Ahoj všichni, prosím o radu. Jsem velký fanda denivek, ale začínám být smutná, nejsou v pořádku.Problém se objevil už loni, sem tam. Něvěnovala jsem tomu pozornost. Letos je to hotová katastrofa. Poupata jsou divně baculatá, mokvají, zahnívají nebo usychají. Jsou plná malinkatých červíků. Pokud náhodou přece vykvetou, květ je mizerný, takový nádorovitý... Pokud jsem měla jen ty jednoduché oranžové, problém nebyl. Pak jsem začala přikupovat různé barevné kultivary - a najednou pohroma. Víte prosím co s tím dělat? Zlikvidovat bych je nechtěla, mám jich opravdu hodně. Děkuji předem za pomoc.

P.S. Zatím nemocná poupata trhám a likviduji. Je jich ale tolik, že záplava květů letos moc nebude  :o(

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 186.3 (?), 17.6.2008 21:22

Ve starších diskusích jsem tady na zahradě našla tyto příspěvky. Snad vám pomohou. Autorům příspěvkům se omlouvám za kopírování, ale když na příspěvek nikdo nereagoval... tak jsem to prostě okopčila.  Miky

Včera jsem psal, že se jedná o škůdce: květilka, ale nedalo mi to a podíval jsem se do literatury a patrně se jedná o Contarinia quinguenotata - česky nevím přesně buď plodomorka nebo bejlomorka. Budu rád když mi to někdo upřesní, také mám tohoto škůdce na svých denivkách. J. Vintera
Připojit reakci

bejlomorka
host, 22.9.2005 22:14
jde o bejlomorku, velmi typický škůdce na denivkách, pomůžete si od nich třeva mospilanem, populace se dá ale účinně regulovat i sběrem a pálením napadených poupat. poupě zakrní a dá se včas rozeznat. květy ale jinak uštipuje i ptactvo nebo žerou srny. nedivím se jim, řada jich je velmi chutných.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
klarka - (21) - 48.224 (?), 18.6.2008 7:46

aj u mňa sa objavili minulý rok na tých prvých oranžových, ale hned ako som tie zvláštne puky zbadala a zistila že sú napadnuté, tak som ich začala postrekovať prípravkom na lezúci hmyz, aj ostatné ktoré ešte nekvitli som sem tam postriekala a tak sa mi to dalej nerozšírilo, aj tento rok som to už preventívne striekala a puky sú zatial v poriadku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika