Lilie...



David Janošek - (34)
7.7.2007 12:25
Přesně tak, jak píše pan Vysloužil...
Ty oranžové druhy jsou převelice odolné (určitě vím,jaké myslíte) a velice snadno se množí - jsou též odolné na choroby a škůdce - proto vydrží mnoho... Kdežto ostatní druhy jsou méně odolné a tak například nepřečkaly zimu, nebo je "něco" zahubilo...  Oranžové měly lepší podmínky a tak se rozmnožily... Pravděpodobnost toho, že by všechny změnily barevnost během jednoho roku je naprosto minimální...
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
dream - (6), 1.7.2007 21:03, zobrazeno: 17692x
Propadla jsem kouzlu lilií, bohužel je mohu mít jen na balkoně, lilie odkvetly, a já nevím jak je správně zachovat i pro příští rok, poradíte mi někdo?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
David Janošek - (34), 1.7.2007 23:03
Zdravím :-)
Já lilie pěstuji též pouze na balkoně - již asi 7 let...  Nemám možnost jinde a proto jsem zvolil balkon :-) ...
Po odkvětu je i nadále zalévejte (ale střídměji !)... V září přestaňte zalévat úplně... Jakmile stonky s listy zežloutnou (= cibule zatáhne - načerpá živiny pro další rok) , opatrně je vykruťte nebo je ustřihněte hned nad zeminou... A to je v podstatě vše...
Ještě se nabízí otázka, zda pěstujete orientální nebo asijské hybridy... Asijské jsou plně mrazuvzdorné a ani trocha voda jim nevadí... Ovšem orientálky potřebují úplné sucho a velkou zimu též nepřečkají (proto je případně lepší květináč omotat nějakou látkou, novinami...)... (orientálky jsou ty,co se prodávají v květinářstvích jako řezané květiny - takové ty,co mají obrovské květy a nádherně voní...)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 75.82 (?), 4.7.2007 21:55
Mám lilie na zahradě a rostou jek z vody. Ošetřuji je pouza na podzim kdy po zežloutnutí je ostříhám a přihrnu trochu zeminu. Pár odnožů jsem dala kamarádce a ta je má v truhlíku na pavlači. Na zimu je též ostříhá a dá je do sklepa k oknu. Na jaře pouze vymění hlínu, pohnojí je a opět jsou krásné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.19 (?), 6.7.2007 21:40
Může mi, prosím, někdo poradit, kde se stala chyba nebo co je příčinou toho, že mi lilie zakoupené v kořenáči různých barev po vsazení do zahrady v příštím roce vykvetly pouze sytě oranžově? Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.7.2007 11:18
Nejpravděpodobnější je, že oranžové odolnější druhy jako jediné přežily zimu (vlhko, škůdce), rozdělily se a vykvetly. Že by veškeré cibule prodělaly zvratnou mutaci všech šupin se mi zdá nepravděpodobné. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
David Janošek - (34), 7.7.2007 12:25
Přesně tak, jak píše pan Vysloužil...
Ty oranžové druhy jsou převelice odolné (určitě vím,jaké myslíte) a velice snadno se množí - jsou též odolné na choroby a škůdce - proto vydrží mnoho... Kdežto ostatní druhy jsou méně odolné a tak například nepřečkaly zimu, nebo je "něco" zahubilo...  Oranžové měly lepší podmínky a tak se rozmnožily... Pravděpodobnost toho, že by všechny změnily barevnost během jednoho roku je naprosto minimální...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.163 (?), 27.8.2007 12:33
Poradte mi prosim, kdy sazet Lilie? Dekuji, nedari se jim vubec vzchazet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
David Janošek - (34), 27.8.2007 22:23
nejlíp podzim nebo jaro... ovšem na podzim moc nikde cibule lilií nejsou k sehnání - pokud tedy nemáte svoje zdroje :-)
na jaře je to jistější ;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.35 (?), 27.8.2007 22:49
Dnes jsem koupila lilie.výběr mají v obchodech velký.doporučuji neváhat a koupit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 29.181 (?), 11.5.2008 8:06

Podle mých zkušeností je nejlépe sázet lilie v září. Bílé lilie přesazuji jednou za 7 roků. Za tu dobu mají nesmírně veliké cibule, které se jakoby rozpadají. Postranní části (plátky, z kterých se cibule skládá) oddělím a během dvou let se z každého plátku udělá další cibule. Momentálně mám těch lilií takovou spoustu, že jsem to místo, kde teď jsou, nazvala liliárium. Máte-li zájem, mohu Vám jich pár poskytnout. Stačí napsat mi na e-mail Akazimi@seznam.cz. V září Vám je pošlu. Teď už mají plno poupat a už jsou vysoké asi tři čtvtě metru. Zasadíte-li je v září, na jaře Vám už spolehlivě nádherně pokvetou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika