Příspěvky uživatele - David Janošek

Lilie..., 31.8.2007
pokud je máte možnost vysadit do zahrady, tak je vyadte ven... pokud tuto možnost nemáte, schovejte je s celým květináčem do chladného sklepa...
množení popínavých rostlin, 31.8.2007
Přísavník tříprstý ani pětiprstý se množit jen tak nedá... Ty se roubují na podnož z psího vína... Chmel by měl jít hřížit i řízkovat... V podstatě každá popínavka by se měla dát nahřížit, ovšem Vám jde nejspíš o to, utrhnout větvičku a dát zakořenit... celý příspěvek >
Orchidee, 28.8.2007
Phalaenopsis je nejradši na východním nebo západním okně. Na jižním okně se musí přistinovat před ostrým sluncem, které by mohlo spálit listy (vytvoří se černé skvrny). Zalévat nejlépe deštovou nebo destilovanou vodou v létě zhruba jednou za... celý příspěvek >
pěstování orchidejí, 28.8.2007
"Větvička" správně tedy spíše květní stonek se odstraňuje podle druhu orchideje. Pokud máte phalaenopsis, což je asi nejpravděpodobnější, tak neodstraňovat ...Když se orchideji bude chtít, tak vyžene další květní stvol ze starého... Je to ovšem... celý příspěvek >
Pěstování Zygopetalum, 28.8.2007
Souhlasím s předchozím příspěvkem + bych přidal nějaké informace...Zygopetala jsou přes léto nejradši venku, zavěšena někde ve stínu koruny stromu. Na zimu chce tak okolo 15 -18 stupnů... V létě zalévat tak jednou týdně, ale nepřeléévat ! Orchideje... celý příspěvek >
Lilie..., 27.8.2007
nejlíp podzim nebo jaro... ovšem na podzim moc nikde cibule lilií nejsou k sehnání - pokud tedy nemáte svoje zdroje :-)na jaře je to jistější ;-)
Hvězdník, jen listy, 7.7.2007
Chci poprosit - nepodělil by se někdo o jednu cibuli? Klidně i malou! Děkuji moc.
Drimiopsis maculata, 7.7.2007
Pěstujete někdo tuto rostlinu??? Podělte se o své zkušenosti a rady... Budu rád...Díky
Lilie..., 7.7.2007
Přesně tak, jak píše pan Vysloužil...Ty oranžové druhy jsou převelice odolné (určitě vím,jaké myslíte) a velice snadno se množí - jsou též odolné na choroby a škůdce - proto vydrží mnoho... Kdežto ostatní druhy jsou méně odolné a tak například... celý příspěvek >
Lze Šuskardu přesadit?, 3.7.2007
Šuškarda je bezproblémová květina... Přesaďte ji na podzim - nic se jí nestane... Nebojte Šuškardě zdar
Neznámá kytička, 1.7.2007
Boungevillea
Lilie..., 1.7.2007
Zdravím :-)Já lilie pěstuji též pouze na balkoně - již asi 7 let...  Nemám možnost jinde a proto jsem zvolil balkon :-) ...Po odkvětu je i nadále zalévejte (ale střídměji !)... V září přestaňte zalévat úplně... Jakmile stonky s listy zežloutnou... celý příspěvek >
hyacinty, 30.6.2007
Zdravím Nejlepší je přesazovat na podzim (září, říjen)... No a nejlepší je přesazovat, až když jsou z těch mála prvotně zasazených cibulí velké trsy,které málo kvetou  (zhruba po 5 letech)... I když je pravdou, že já mám asi 8 let na jednom... celý příspěvek >
Pěstování strelície, 27.6.2007
Na mě působí dost zajímavě i bez květu :-) Ale je to otázka názoru no :-)...  Asi se kouknu někde v baumaxu,hornbachu nebo v něčem podobném,jestli ji nemají ve výprodeji za pár korun... Ze semen se mi pěstovat nechce - na to nemám nervy...
Poradíte ce je to za keř? foto, 24.6.2007
Je možné pěstování v panelovém bytě? Přezimuje tu při relativně vysoké teplotě (24 stupnů)? Díky
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika