levandule - do čeho zasadit



host - 137.37 (?)
15.5.2008 12:11

Levandule nechce nijak zvlášť na živiny bohatou půdu, ale hlinitopísčitou. Já pěstuji levanduli na náplavu s navezenou hlínou z kopřiv asi v 15ch vrstvě. Pod ní jsou kořeny břízy, takže většinou sucho, což levandulim nevadí. Vadí jenom nedostatek slunce. Pod sazenice jsem pro jistotu dala pár zrnek cereritu.

F.T.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 247.117 (?), 7.5.2008 19:29, zobrazeno: 39015x

Dobrý den,

jaký substrát si mám koupit pro zasazení levandule?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J. Zemanová - (8) - 4.50 (?), 14.5.2008 21:06

Dobrý den, levandule chce propustnou půdu, takže nejlépe by bylo smíchat kompost, zeminu a písek (asi 1:1:1). Viděla jsem v obchodě i substrát pro bylinky, ale nevím, zda bude vhodný. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 137.37 (?), 15.5.2008 12:11

Levandule nechce nijak zvlášť na živiny bohatou půdu, ale hlinitopísčitou. Já pěstuji levanduli na náplavu s navezenou hlínou z kopřiv asi v 15ch vrstvě. Pod ní jsou kořeny břízy, takže většinou sucho, což levandulim nevadí. Vadí jenom nedostatek slunce. Pod sazenice jsem pro jistotu dala pár zrnek cereritu.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 251.15 (?), 21.5.2008 7:23

Já jsem si letos nasadila levanduli ze semínka. Vyrostla dobře, teď je vysoká asi 2 cm a tak jsem ji přesadila do květináčů. Nechce se mě sadit do volné půdy, protože na těch, co mám na zahradě nacházím slimáky. Nevím, jestli se začne i sama větvit a kolik jí za jeden rok naroste. Zkoušeli jste taky někdo pěstovat ze semene?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 21.5.2008 7:39

Dobrý den, minulý rok jsem si ji taky napěstovala ze semínek.Tři jsem si nechala a ostatní rozdala. Dvě jsem zasadila do záhonu, jednu jsem měla v truhlíku s vřesy celou zimu před domem.V dubnu jsem je všechny ostříhala, ta co byla v truhlíku je už taky v záhonku a všem se daří.Po střihu se rozvětvily a krásně rostou, tak teď už jen aby kvetly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.90 (?), 26.5.2008 17:13

Levandulím se daří v lehčích - písčitých půdách - alespoň u mne

Začal jsem s jejich pěstováním před cca 8mi lety a to výsevem (na Silvestra bylo nejvíce času)a teď mám cca 30 metrů živého plotu(chlouba)

Seji do směsi zahradní zeminy+ substrát+písek cca 1:1:1 a výsledek je dost dobrý cca 85% z jednoho sáčku za 15-20kČ mám i 40 rostlinek i když dnes je spíše přesazuji-vysemení a vzejdou v písku nedaleko živého plotu bez mého přičinění.

Jedinné co nepodceňuji je jarní řez(březen-duben) až do starého dřeva - i když se to nemá (všechny keře se s tím doposud vyrovnaly)a tím získávám bohatě od spoda kvetoucí keře, hnojím cereritem a hlavně NPK i když jen lehce.

Přeji hodně úspěchů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 92.203 (?), 6.8.2008 12:57

Taky miluji levanduli, na zahrádce už ji mám, daří se jí skvěle, je v suchu i ve vlhčí půdě, v plném slunci. Teď bych ji ráda vysadila ke zdi domu, je tam sucho, je to jihovýchodní strana, ale pod velkým vzrostlým ořešákem. I když mu koncové větve zakrátím, tak levandulka bude mít po většinu času polostín a odpoledne plný stín. Nemáte někdo zkušenost s levandulí ve stínu, třeba jste ji někdo nasadil na místo, které se časem díky okolním stromům ve stínu ocitlo - jak to levandule zvládá?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 158.118 (?), 7.8.2008 16:57

Myslím, že bude vyčouhlá a nebude tolik kvést, ale že to jakž-takž přežije. Bude chtít asi opravdu každý rok silně ořezat. Josef. (a taky se z ní bude ěpatně dostávat ořechové listí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika