Hibiscus moscheutos - Ibišek bahenní, nebo též americký ibišek (venkovní)



host - 33.3 (?)
24.7.2017 16:16

to je nadhera taky jsem fanda do americkych ibisku skoda ze kvete jen jeden den   mam jeden zluty a dva cervene zluty uz kvetl pred tydnem mel prumer10cm mam je od podzimku chci se zeptat jak ho mate dlouho jestli ho mate v nadobe nebo primo vzemi       dekuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
   
host - 0.254 (?), 30.9.2010 9:09

Dobrý den, mám taky tuhle nádheru. Málem jsem o ni přišla. Po dva roky jsem ji nechala přes zimu venku, ale byla stále menší a menší. Květy malé. Na jaře mě přemluvila, abych ji dala do květníku /velkého/ a nechala ji na jižní straně v závětří. Květem se mi odvděčila. Chlubila jsem se na potkání všem známým. Do mrazů ji nechám venku a až upadnou stvoly dám ji do kolny. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.93 (?), 24.7.2017 15:39

Tak včera vykvetl na mých ibišcích první květ, dnes pak druhý. Průměr květu 22 cm. Jak jsou na tom vaše ibišky bahenní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 30.9.2010 14:20

Zatím je mám taky v květináči a pročítám a pročítám rady na zimování a jsem z toho trochu nešťastná, Názory a zkušenosti se různí.Ale jsou jen dvě možnosti a mezi nima musím, doufám,najít tu správnou.První možnost, zimovat s přenosnýma rostlinama v chladném chlívku ,druhá, rostliny i s květníky zakopat do země a nakrýt zeminou a listím.Ententýky...Hezký den, Micuko.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
janapeterova74 - (13) - 10.37 (?), 18.10.2010 12:30

Dobrý den!

Já svůj ibišek koupila letos v průběhu léta. Začal mi kvést vlastně až teď z podzimem, až mi ho je líto stříhat. A tak nevím, mám stříhat už teď, nebo ještě počkat až do listopadu? jde mi hlavně o to aby nabal dost síly k zdárnému růstu na příští rok. Bude přezimovat venku, doufám že dostatečně zakrytý.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.93 (?), 24.7.2017 15:41

tady je foto:


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 33.3 (?), 24.7.2017 16:16

to je nadhera taky jsem fanda do americkych ibisku skoda ze kvete jen jeden den   mam jeden zluty a dva cervene zluty uz kvetl pred tydnem mel prumer10cm mam je od podzimku chci se zeptat jak ho mate dlouho jestli ho mate v nadobe nebo primo vzemi       dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 135.219 (?), 3.8.2017 10:16

Mám je také od podzimu (měly asi 15 cm, žádný kvet minulý rok). Mám je v květináčích. Květináč volím radši o kousek menší, než moc velký (to pak jen rostou a nekvetou). Hnojím každých 14 dní hnojivem na balkonovky (vím, že to není pravá balkonovka, ale to hnojivo vyhovuje). Při přesazení přidávám do hlíny trochu granulovaného kravského hnoje. Vršek hlíny je zamulčován. No a samozřejmě čím víc slunce, tím jsou krásnější. Do dnešního dne jsem měla zhruba 10 květů (rostliny mají zatím jen dva stvoly). Žlutý americký ibišek? Žlutý jsem ještě nikdy neviděla. Máte foto? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.3 (?), 3.8.2017 19:11

Skoda ze jste nenapsala o den driv vykvetly dva kvety rano vykvetou a vecer se sruluji a upadnou pocitam ze za dva dny urcite vykvete aspon jeden kvet kvet neni velky prumer asi 10 cm co ocekavat od podzimu co jsem ho koupil mel taky asi 15 cm foto urcite poslu zatim vykvetlo 5 kvetu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 33.3 (?), 7.8.2017 16:59

Letos měl 5 květů. Průměr 14 cm. Mám ho od podzimka. Výška ibišku byla 15 cm.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.1 (?), 18.8.2017 18:17

Dobrý den, nejedná se o Hibiscus moscheutos, ale o Hibiscus esculetus- ibišek jedlý, pochází z Egypta, nepřežije zimu. Chovanec- Zahradnictví Lipník

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika