Hibiscus moscheutos - Ibišek bahenní, nebo též americký ibišek (venkovní)



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 245.236 (?) 
30.11.2009 10:17

na podzim, dokud nepříjdou mrazy: zalévat, zalévat,zalévat!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
      
horte - (27) - 64.214 (?), 31.5.2010 16:27

Ahoj, také jsem si koupila na výstavě tyto ibišky od p. Chovance, dva jsem nechala venku, přihrnula mulčem a chvojím, jeden jsem nechala v květináči a dala přezimovat do sklepa. Ten přezimovaný doma přežil, už má několik nových výhonů. Bydlím v nadm. výšce 330m a ty v záhonu zatím ne a ne se probudit, na jednom je vidět nějaká snaha rašit, ale slimáci to bohužel vidí také tak nevím, a ten druhý nejeví žádné známky života, bojím se že to nepřežil. Vy už máte v záhonu narašené ibišky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
horte - (27) - 9.17 (?), 18.6.2010 15:40

Tak teprve minulý týden mi začaly rašit oba dva ibišky, jsem ráda že to nakonec přežily, ikdyž nejspíš už letos nevykvetou, ale aspoň ten co mám v květináči pokvete. Jak jste na tom vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 55.234 (?), 10.1.2011 11:47

Zdravím Magdu.

Darovaná, nebo zakoupená semena namočím přes noc do vody a vysadím do rašelinového sadbovače, (pokud nemáte, stačí i kelímek od jogurtu, kde uděláte otvor pro odtok přebytečné vody, poslouží dobře i menší květináč.) Používám výsevní substrát. Do květníku dám 3-5 semen a umístím na parapet okna. Semena dobře klíčí pokud mají spodní teplo. Když má rostlinka 2 děložní lístky, přesazuji. Zalévám podle potřeby, nesmí se ulít, ale ani přeschnout, přeji úspěch, Ajka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.179 (?), 28.6.2010 16:02

mám ibišky venku, nijak valně se o ně nestarám, tuhle zimu byly zasypané sněhem úplně (mají cca 40-60 cm), rostou jak blázni, kvetou taky, letos jsem zjistila, že se mi vysemenili a mám několik set maličkých ibišků, asi je začnu prodávat. Kvetou fialově a bíle, stříhám je padni komu padni, aby byly tak lehce nad kolena.

Takže mi přijdou odolný fest :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.202 (?), 7.7.2010 10:26
Píšete pravděpodobně o syrském ibišku, což je něco úplně jiného než americký bahenní.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.202 (?), 7.7.2010 10:23
Ibišek mám zasazený volně v zemi. Těsně před příchodem mrazů důkladně zaleji, seříznu na 10 cm, zakryji hustě chvojím proloženým slámou a překryji 4 vrstvami netkané textilie. Celková výška krytu je asi 20 cm. Již 2 zimy přežil bez problémů, včetně poslední zimy, kdy byly mrazem hodně poškozené bobkovišně a cypřiše a vymrzlo i dost trvalek, např. monardy (ale nebyly tak pečlivě přikryté jako obišek). Odkrývám v květnu, kdy začíná rašit, a na konci léta bohatě kvete. Za klíčové považuji nepodcenit kryt a na jaře důkladně zalévat. Pro informaci o klimatu: bydlíme v Brně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 232.25 (?), 8.7.2010 13:22

Všichni ho pěstuje na půdě, ale já ho viděl u známého v koupacím jezírku asi v 15 centimetrové hloubce. Lze ho takto s úspěchem pěstovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 232.25 (?), 8.7.2010 13:37

Samozřejmě jsem myslel "v půdě"- (chtěl jsem napsat na záhoně)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228) - 30.67 (?), 30.6.2011 14:56
To by mě taky zajímalo. Pěstujete ho někdo s úspěchem na břehu jezírka (potopení podle mých informací nesnese)? Je tu totiž názor (už nevím přesně, kdo to psal), že na zimu potřebuje naopak sucho, aby nehnil. Tak nevím. Před chvílí mi dorazil zásilkovou službou, je to jen takový proutek, tak bych o něj nerad přišel...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika