Herbicidy v trvalkách



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?) 
14.5.2014 23:31, zobrazeno: 5337x

Potřeboval bych z levandule odstranit jednoděložné plevele. Nemáte někdo zkušenost s aplikací herbicidu Targa Super do levandule a nebo azalek?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 15.5.2014 0:00

Teoreticky by rostlinám Targa Super neměla ublížit. Pozor graminicidy nehubí všechny druhy jednoděložných trav. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.38 (?), 15.5.2014 8:07

Ne, neublíží, klidně použijte. Ovšem pokud vám tam vysemenila, či prorostla kostřava z trávníků... jste v pr... stejně jako jáno Na tu zatím nevymysleli nicsad Fakt nevím, proč není alespoň jeden jediný postřik na VŠECHNY jednoděložné plevele! Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.5.2014 9:12

To asi ano, jde o kostřevu červenou krátce výběžkatou s extrémně úzkými lístky (asi jako u lesní formy).

sad

Njn, asi jsem měl selektivně použít glyfosát v době, kdy tráva začínala rašit a ostříhaná levandule neměla potřebnou asimilační plochu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.38 (?), 15.5.2014 10:38

Já už zkoušela všechno, jeden záhon jsem i komplet zrenovovala: vyryla kytky, všechnu trávu, kytky zpátky vysadila... Sem tam se ještě nějaká objeví, ale snažím se ji tahat hned jak zahlédnu, aby se mi úspěšně nerozrostla a hlavně neprorostla mi středy trvalekno Jestli to mám kostřavu či jinou trávníkovou nevím, v travinách se moc nevyznám,  ale nejspíš jde o tu kostřavu. Horší je ta, co jsme nechali z trávníku prolézt do břečťanu, to je teprve peklodevil samozřejmě už jsem chodila v rukavici od Roundapu a,,hladila", ale účinnost nic moc, protože musím čekat až dostatečně povyroste nad břečťan, a to už kvetefrown Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 15.5.2014 10:53

Podívejte se na Fusilade, Galant Super - třeba by byly dobré na prostřídání Targy. Roundup v menším množství jen omezí růst a trávy se z něj vzpamatují. Dokonce jsme svého času zkoušeli nižší koncentrace glyfosátu na retardaci trávníků, ne na jejich likvidaci.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.38 (?), 15.5.2014 13:12

Děkujeme za typ, ale je tu také: Přípravek působí selektivně jako listový translokační herbicid proti trávovitým plevelům, a to jednoletým i vytrvalým (s výjimkou lipnice roční a kostřavy červené)...Proboha, to není nic, co zlikviduje i kostřavu, nebo je pod nějakou zvláštní ochranou?!indecision Ke Galantu nějak nemůžu najít leták, vyrábí se ještě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman-Lesnictví a dř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 209.12 (?), 15.5.2014 14:17

Přípraveku Gallantu Super od společnosti Dow AgroSciences skončila registrace někdy v roce 2008.

Ze své zkušenosti s graminicidy mohu potvrdit, že se jednalo o nejlepší graminicid, co se odolnosti vůči deště týče, dále pak nízké dávce na ošetření a přijatelné toxicitě vůči člověku oproti přípravku Fusilade Forte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika