Barevné řebříčky



host - 116.149 (?)
28.4.2017 17:34

řebříčky na obrázku vypadají moc hezky takové máte na zahradě nebo je to ilustrační foto. mám klasické žluté žebříčky, celkem jsou vysoké, používám je hlavně na vánoce sušené k dekoraci, ty červené sušit nejdou. letos jsem koupila od Krulichových řebříček nízký, tak se na něho těším, jak bude vypadat. proto by mě zajímalo, jestli tak krásně kvetou řebříčky i u nás, pořídila bych si i další barvy. pokud máte takové na zahradě - jak jsou vysoké? díky Veruna

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 87.253 (?), 20.2.2017 10:44, zobrazeno: 4307x

Dobrý den, jsou tyto barevné řebříčky méně odolné než ty klasické bílé? ptám se protože bych jimi rád oživil takovou suchou mez na zahradě, kde jiné pestrobarevné kytky asi neporostou. Těm bílím se tam velice daří.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.253 (?), 20.2.2017 10:45

Pardon, bílým.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.34 (?), 20.2.2017 12:15

Na záhonech s trvalkami mám dvě barevné odrůdy, které jsou celkem vysoké a vyžadují oporu, jinak poléhají nebo se vyvracejí. Ty jsou z koupených sazenic, které musím každý rok doplňovat, protože jich dost nepřežije zimu. 

Existují kompaktnější odrůdy, ale je na to třeba brát ohled při nákupu. Na jednom záhonu mám řebříček z koupených semen zasetých přímo na záhon, a ten přezimuje bez problémů, nepotřebuje oporu, ale kvete dost pozdě.

Moc nepleju, ale také mám pocit, že se sám nepřesévá. Nicméně si matně vzpomínám, že jsem v nějaké publikaci četla, že se při přesévání po malém počtu generací vrací k původnímu bílému/narůžovělému divokému typu. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.178 (?), 20.2.2017 11:40

Barevné vydrží tak tři roky. Ale nemusíte kupovat sadbu, prodávají i semena. Jestli se dále v přírodě rozmnožují i vlastním výsevem, nevím, já je měla na záhonech a okolo nich jsem plela.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.143 (?), 20.2.2017 12:40

V bývalé zahradě jsem na suché stráni měla hadinec, ze semen nasbíraných v přírodě. Rostl úplně sám, bez jakékoli péče, přeséval se (je to dvouletka) a nadělal plno parády. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.118 (?), 20.2.2017 13:34
Barevný řebříček se kříží s planým, a protože toho je mnohem víc, tak se výsledná barva dalších generací ustálí většinou na bílé, někdy i na citrónové nebo růžové. Řebříček se množí vegetativně podzemními výběžky, takže jedna rostlina může zabrat dost velkou plochu. Velice snadno se množí právě dělením trsů, nebo řízkováním výběžků. Aby se neustále nenechával přerůstat svými kříženými potomky, musela by se jich mez jednou za čas zbavit vypletím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Amelik - (6) - 9.22 (?), 13.3.2017 18:20
Na zahrádce může být opravdu raritou :)
Barevný řebříček
Barevný řebříček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.149 (?), 28.4.2017 17:34

řebříčky na obrázku vypadají moc hezky takové máte na zahradě nebo je to ilustrační foto. mám klasické žluté žebříčky, celkem jsou vysoké, používám je hlavně na vánoce sušené k dekoraci, ty červené sušit nejdou. letos jsem koupila od Krulichových řebříček nízký, tak se na něho těším, jak bude vypadat. proto by mě zajímalo, jestli tak krásně kvetou řebříčky i u nás, pořídila bych si i další barvy. pokud máte takové na zahradě - jak jsou vysoké? díky Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.227 (?), 28.4.2017 20:09

Pořídit si takovouhle směs barev máte asi nejjednodušší z výsevu. Když jsem si koupila sáček semínek, rozdávala jsem pak rostlinky po sousedech wink. Nejdříve se cca dva roky rozrůstají, udělají dost široké trsy, ale dlouhověké nejsou, vydržely tak max. čtyři sezóny.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika