Zasychání a opadávání plůdků třešně



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 37.29 (?) 
29.5.2022 10:48
Mám úplně stejný problém, strom obalený květy, následně po opylení cca 90 % plodů zůstane zakrslá a jakoby zasychá. A to se děje pomalu každý rok, stromek cca 8 let starý, ošetření proti běžným chorobám. Neví někdo co s tím. Nějaký postřik nebo něco. Stromek je jinak v dobré kondici. Fotky nemá cenu dávat, je to úplně stejné jako foto v příspěvku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 64.243 (?), 29.5.2022 12:20

Nepřemýšlejte o opylení. Problém je šlůdce který již v době květu ničí úrodu. Teď již s tím nic neuděláte protože ochranná doba postřiku je min. 30 dní!

Napřesrok proveďte postřik švestek a třešní v době počínajícího kvetení. Nevýhodou je že zahubíte i larvy slunéček obecných, která na zahradě pomáhají a další užitečný hmyz. Postřik je nutné dělat i v uvedenou denní dobu aby Váš včelař nepřišel o včelstvo! Ten postřik je prostě jedovatý i pro lidi... stříká se 2x v době květu a někdy i po vzniku plodů.

Všimněte si že Vaše švestky a třešně spadlé na zem mají takovou malilinkou dírku!

Jinak nepochybujte... fotky jsou jak z učebnice o škůdcích. Pylatka? A jiná havěť jsou na počátku všeho.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 165.49 (?), 15.6.2022 8:28

Dobrý den. Asi se potýkám letos poprve se stejným problémem. Máme na zahradě jednu třešeň neskutečně staou  - odrůdu neznám - po prarodičích. Každý rok nádherné třešně. Pak tu mám třešeň "Kaštánku" starou 22 let. Každý rok od doby co začala plodit jsme sklízeli nádherné třešně. Oba stromy jsou velké. Ale letos: nádherně kvetly, plno zelených třešní - těšila jsem se na další sklizeň. Ale plody před 14 dny začaly červenat, ale velikostí připomínají ptáčnice.. Ale spadané, byť zelené, nebo i nyní červené, žádné dírky nemají. Také nevím co se stalo. A jsou na tom stejně obě třešně. Tak nevím, zda koupit novou třešeň..I když polokmen, př. vysokokmen se špatně shání. Zahrada je totiž velká a já mám ráda velké stromy. Nebo otázka nakonec: bude to v příštím roce v pohodě, nebo se obě už budou chovat jako ptáčnice?

Předem díky za radu. Všem děkuje Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6530) - 9.142 (?), 15.6.2022 8:35

Mně tohle dělá Kaštánka taky, příčinu neznám, snad poloha nebo nekvalitní opylení. Když některý plod začne zrát, neomylně jej sežerou kvíčaly. Takže asi 15ti letý strom a zatím jsem neochutnal. O kus vedle Napoleonova plodí slušně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 68.117 (?), 15.6.2022 10:32

Moje 11 létá Kordia to samé, plno zelených třešní a teď jich tak 40% opadalo v červeném stavu ve velikosti malé švestky - pravděpodobně nedostatečné opylení. Přitom loni a v roce 2019 zaplodila velmi slušně. Hold ne každý rok se třešním daří. U višní naštěstí takové problémy nebývají ale zase mají jiné neduhy (kyselá chuť, menší plody a tendenci k vyholování mladých větví).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.236 (?), 15.6.2022 11:39

Sousedovi to opadalo taky a říkal, že třešeň koupil samosprašnou. Myslí se, že to letošním velkým suchem tady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.142 (?), 15.6.2022 18:56

Jen ještě k tomu vysokokmenu. Když neseženete zapěstovaný tvar, vyberete si vhodný nižší, s výrazným terminálem a z něj uděláte vysokokmen jak topol ani nemrknete. U třešně to není problém. PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.117 (?), 18.6.2022 15:38

Dobrý den. Děkuji za radu a určitě to zkusím, ale musím si nechat pořádně poradit jak. K příspěvkům výše: V předchozích letech plno třešní popadalo po odvětu - když se třešně tvořily - takové malé kuličky. Letos jich popadalo doopravdy minimum. Zkusím trochu větví prořezat, aby měl strom více síly pro plody. Uvidím, zda to pomůže. Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 18.6.2022 16:40

Jitko, mohla byste ukázat své stromy třešní na fotkách? Vůbec nebývají prořezávané? Někdy je něčím a čím hnojíte- jakými dávkami? Že by se z toho letošního jevu za příhodných podmínek stalo pravidlo se neobávám, ikdyž každý živý organismus má svůj konec v sobě zakódován. Máte-li prostor na výsadbu mladých třešní, tak neváhejte, mohou Vás spolu s těmi staršími ještě dlouho těšit, do těch nových si můžete z těch starších jejich klony vštípit. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.4 (?), 19.6.2022 17:16

Díky za odpověď. Posílám fotky. První fotka je Kaštánka, pak jsou plody a další fotka je stará třešeň, kterou otrháváme jen kam se dosáhne - kmen, co si pamatuji je dutý, větvě jsou křehké - uklízíme spadané třešně. Pak jsou letošní plody. Stromy ničím nehnojím, jen všechny stromy prolévám. Uřízne se jen něco málo, aby se dalo kolem procházet.

Jitka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika