Třešně nemoc



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 155.121 (?)
25.7.2014 15:12

Já jsem si molice přinesl se sadbou kedlubů. Ty jsem sklidil a molice se přestěhovaly na čínské zelí (teprve děložní lístky) a kupodivu i na mrkev. Rajčata a papriky přeskočily (snad). Vše venku. Nevím jestli to je molice vlaštovičníková nebo skleníková. Když je teplé počasí, tak skleníková přežívá i venku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 55.199 (?), 19.7.2014 7:08

Jsem na tom podobne jako pan Wimpi, letos zatim nic. Osetreni je u mne problematicke, soucany stav - 2 vetsi stromy na semenaci stari cca 25 let + (2 x nova vysadba na Coltu).

Pane Vinšálku, trochu odbocim, jak se Vam osvedcil pripravek Spintor? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 19.7.2014 11:04

U n ás na třešních skvrnitost taky není, na švestkách ano (obojí bez chemické ochrany. Ani na višních, tam řádil úžeh. Ten se naopak vyhnul meruňkám (1x Baycor). Je to vcelku houby platné, protože se jim nevyhnul mráz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 24.7.2014 15:15

Pane J.R.,
mně se Spintor osvědčuje. Letos jsem ho vyzkoušel i proti pilatce a dobrý. I když je nutno říci, že u nás letos nebyl, proti očekávání, výskyt pilatky nějak příliš silný. Za to ty roztoči a mšice! A v pondělí, po průtrži mračen, se mi přehnala přes zahradu přívalová voda z polí a navíc je poškození stromů i kroupami.
Spintor jsem letos ještě použil proti 2. generaci obaleče švestkového, hlavně kvůli Althanově.
Proti obaleči v jabloních jsem to už nestihl, protože jsem včera měl operaci oka, a tak mám zatím se stříkáním utrum a dalšími pracemi taky.

Ona ta účinnost insekticidů, ale i fungicidů, není ani tolik o konkrétním přípravku, ale hlavně o dodržení dávky a správném časování ochrany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.159 (?), 24.7.2014 16:55

Pane Vinšálku, dekuji za odpoved a preji brzke uzdraveni.

Pocasi u mne take dosti extremni, krupobiti letos asi 4x, jedno mi dokonce castecne potlouklo zelene plody jahod, coz nepamatuji. Ale i potlucene jahody nehnily a dozraly. Zahradu mam na svahu vedle cesty, ktera nastesti odvadi privalovou vodu.

Spintor - dostal jsem prebezne doporuceni, ze by byl vhodny do jahod proti trasnenkam. Pestuji extra pozdni odrudu Malwina (jeste sklizim a cca tyden budu mit jahody), ktera je trasnenkami silne napadana. Ale zatim jsem nenasel ani v Nemecku, ze by byl Spintor registrovan do jahod. Na trasnenky pouzivam Vertimec a Calypso, ale jeste by to chtelo nejaky jiny pripravek pred sklizni s kratkou OL. Nemate nejake informace ohledne pouziti Spintoru do jahod? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 25.7.2014 13:55

Bohužel, ohledně použití Spintoru v jahodách informace nemám. Vím pouze, že Spintor na třásněnky účinkuje.
Už zde bylo vícekrát diskutováno, že s registrací novějších přípravků do ovoce a jahod je to u nás bída.
Do jahod je registrován přípravek Plenum, myslím si, že by třásněnky zlikvidoval také. Úč. látka pymetrozine má velice dobré systémové vlastnosti, savý hmyz ihned přestane přijímat potravu a hyne do 4 dnů. Za vyzkoušení to stojí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 38.138 (?), 25.7.2014 15:02

Doufam, ze se to ohledne Spintoru do pristiho roku vyjasni, letos uz ho kupovat nebudu. Jak jsem cetl, jedna se o kontaktni pripravek, ktery zrejme nebude translaminarni a trasnenky u jahod ziji pod okvetnimi platky, tak nevim jaka bude ucinnost. Po vecernim postriku translaminarnim pripravkem Vertimec, jsem druhy den otrhal par kvetu a nejake zive trasnenky jsem nalezl, byt podstatne mene, predtim byla v kazdem kvetu minimalne jedna (velmi neprijemny skudce u pozdnich odrud).

Plenum jsem si koupil vcera, objevily se u mne molice, ne ve skleniku, ale venku na kedlubnach, salatu i jahodach, coz drive nepamatuji, ze by u mne nejaka molice kdy byla. Prvni postrik pripravkem Karate vcelku zabral, chystam se na opakovany postrik pripravkem Plenum. Ma jeste nekdo 'venkovni' molice? J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 155.121 (?), 25.7.2014 15:12

Já jsem si molice přinesl se sadbou kedlubů. Ty jsem sklidil a molice se přestěhovaly na čínské zelí (teprve děložní lístky) a kupodivu i na mrkev. Rajčata a papriky přeskočily (snad). Vše venku. Nevím jestli to je molice vlaštovičníková nebo skleníková. Když je teplé počasí, tak skleníková přežívá i venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 220.242 (?), 25.7.2014 17:16

Venkovní molice u nás byly také. Dceři jsem dvakrát ošetřoval venkovní květiny, především byly na fuchsiích.
Snacha zase měla molice na paprikách pěstovaných v nádobách u zdi domu. V obou případech jsem použil Plenum.


Plenum jsem také použil proti mšicím na rybízu a některých ovocných stromech. Jeho účinná látka se v pletivech listů šíři jak akropetálně tak i bazipetálně a translaminárně.  Zasahuje tedy i skryté škůdce.
Proti mšicím, které už vytvořily kolonie a listy se svinuly, tak z dostupných insekticidů spolehlivě účinkuje jen Calypso, Plenum a Reldan (svými fumigačními účinky působí jako dýchací jed).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 62.8 (?), 26.7.2014 21:27

Pane Kuky, na ty molice na mrkvi jste delal postrik, popr. cim? Dnes rano jsem tedy mrkev zaleval, nejak jsem si nevsiml, ze by z ni letaly (tak jsem zatim nicim nestrikal), ale vedle mrkve na kedlubnach jsou (delal jsem pred chvili postrik pripravkem Plenum). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 38.136 (?), 26.7.2014 22:09

Včera jsem použil Plenum na čínské zelí a na mrkev. Ráno jsem zaléval a byly živé. Hodně jich bylo na zelí, na mrkvi méně, než včera. Třeba ji vzaly jako přestupní stanicismiley. Je zajímavé, že na papriky a rajčata nejdou, i když jsou mezi bývalými kedluby a zelím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika