Tresen s podnozi Ptacice/colt



host - 249.55 (?)
18.4.2023 21:35

Hlavně klid:-) pokud to necháte i jen tak, nějak to naroste, obroste květními plodonoši a ukáže třešně. jak jsem psal- dá se to každých třeba 5 let sesadit, silný kmen bude tak jako tak, ale výšku můžete regulovat. nicméně každoroční řez na ježka je to nejhorší, co s tím můžete dělat... d

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Lulicoll - (13) - 241.253 (?), 18.4.2023 18:54
Děkuju. Letos se do ni pustím. Je sazen 2017. Ale stříhala jsem ji všechny silné větve směr nahoru a do koruny. Načež teď nové větve vyhodila do všech stran. Vypadá jak ježek 😁 pak přišel pán, řekl mi: Ježíš kdo to stříhal? třešeň se musí nechat růst. Víš, ze to máš na ptacici? To vyhoď. 🤦🤦 Teď má necelé 3m. Ale jen díky tomu, že jsem ji každý rok šmikla všechny hlavní větve nahoru. Máma ma 20letou Stellu. Cca 5,5m strom. Takže bohužel u mé podnož jistá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 9.142 (?), 18.4.2023 19:08

Děláte to dobře. Když to nebudete řezat, vyroste do vesmíru. Řežou to i v produkčních sadech. Akorát dávejte pozor, abyste řezala vždy na nějakou tažnou větev a sesazovala postupně. Třešeň rodí podle toho co píšete a pán se asi splet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 249.55 (?), 18.4.2023 19:51

Nezapomeňte řezat na vhodný čípek. A kam dosáhnete, oberte letorosty po obvodu koruny, co jdou ven.

no nevím, zda bych takhle třešeň řezal. to zní vyrobím ježka a jsem na to alergický. čípky u peckovin jsou často pro zlost, zasychají a ne vždy adekvátně obrostou. d

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6508) - 9.142 (?), 18.4.2023 19:53

Myslím tím oslabený aktivní čípek, slabou tažnou větev.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.149 (?), 18.4.2023 20:21

Třešeň naštěpovaná na Coltu a zasazená v dobré půdě roste pomalu stejně jako třešeň naštěpovaná na ptáčnici. Slaběji na Coltu oproti ptáčnici roste jen v horší půdě.

Pochybuju, že paní pozná, zda třešeň má na Coltu, nebo na ptáčnici. Podle síly růstu uritě ne. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.253 (?), 18.4.2023 20:39
Vím že myslet je h... o vědět 🤣🤣🤣ale myslela jsem, že když už teď bych měla cca 5m strom. A máma má nádhernou třešeň o pár metrů vedle mého stromu. 5,5m za 20 let... Koukám, že je to s těmi stromy ještě náročnější a zapeklitější. Můj strom je v bývalé zahrádce, kde se pěstovalo ovoce. Takže se mu tam určitě daří. Každý rok má obří nové větve. Je to statečný fešák☺️ Jak tedy poznat podnož? Kupovaná měla být colt. Giselu mam taky (tu poznám doma po letech) Takže jsem si myslela že gisela je na sloupovité pěstování. Stromek co skoro neroste. Colt - rostou slabě a dorůstají se Max těch 5-6m. Celkem zvladatelný strom Ptáčnice (nevím proč tomu říkám ptačice a omlouvám se) což je v budoucnu takový smrk 🤦🤣 obří vysoké stromy. Velmi rychle rostou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.253 (?), 18.4.2023 20:54
Ten stromek má pěknou půdu. Výživnou. 😯😯
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.253 (?), 18.4.2023 21:05
Mně se na mobilu stále odhlašuje přihlášení. Ježka už z toho mám. Přemýšlím, že bych sem zítra dala fotku. Ale BOJÍM se, že by většina z vás z mého pokusu o stříhání loni, mohla dostat infarkt. Nebo chtít spáchat sebevraždu. Nebo mou vraždu za to, že jsem tomu nerozuměla a prostě stříhala. 🤦🤦🤦🤣🤣🤣ale na mou obranu!!! Lepší začít pozdě a snažit se napravit chyby, než se na to vykašlat a za 10 let mi to přeroste přes hlavu. Samozřejmě není dle předpisů krásné kosterní větve... Prostě narostl tak nějak sám a ja ho pořád chtěla zmenšovat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 249.55 (?), 18.4.2023 21:35

Hlavně klid:-) pokud to necháte i jen tak, nějak to naroste, obroste květními plodonoši a ukáže třešně. jak jsem psal- dá se to každých třeba 5 let sesadit, silný kmen bude tak jako tak, ale výšku můžete regulovat. nicméně každoroční řez na ježka je to nejhorší, co s tím můžete dělat... d

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 241.253 (?), 18.4.2023 21:46
Děkuju vám strašně moc☺️
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika