Tresen s podnozi Ptacice/colt



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
Lulicoll - (13) - 241.253 (?) 
18.4.2023 9:38, zobrazeno: 7397x
Koupila jsem si už dvakrát strom s podnoží colt. A po pár letech vidím, že to mělo jenom cedulku co se jim hodila. Odrůda je ok. Ale podnože byly ptačice. Poradil by mi někdo, jestli lze třešeň stříhat, aby z ní nebyl smrk v lese?🤣 Bylo mi doporučeno vykopat a vyhodit. Prý to nebude plodit, když to budu stříhat. Kde je pravda? Lze tento boj vyhrát nebo jí musím vážně vykopat? Neumím si představit jak bych sklízela třešně z 10 m stromu 😞😞😞😞 jednou jsem ten stromek objednávala po internetu a podruhé ze zahradnictví. Vždy stejný výsledek. Je tu někdo zkušený, kdo mi poradí nějakou možnost než vyhodit???
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 249.55 (?), 18.4.2023 11:03

Dovolím se zeptat- poznala jste v kořenech že je to ptáčnice? jaká je odrůda?- některé rostou na PT slabě (př. Tamara, Debora, Sylvia) a netřeba je vyhazovat. příště si strom kupte přímo ve školce nebo zahradnictví, internet je plný všeho možného.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 163.185 (?), 18.4.2023 11:44

Mám Kordii na Coltu a po 30 letech má cca 12 metrů. A to ji v době sběru zkracuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.253 (?), 18.4.2023 15:39
Jedna se o Carmen. Byl to prostokoreny stromek a ja zacatecnik😞😞
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 249.55 (?), 18.4.2023 15:43

Nevyhazoval bych ji, roste spíš středně. Plody jsou dosti velké, středně pevné. Za mně je to celkem fajn odrůda, a na ptačce bych se s ní spokojil- pokud máte jistotu, že není na coltu. kordia 12 m na ptačce naroste, tahle bude poloviční- když se nebude např. v pětiletém intervalu sesazovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 241.253 (?), 18.4.2023 15:50
Jsou to nejlepsi chrupky, co jsem kdy jedla. A bylo by mi to strasne lito o ne prijit. A jak jsou obri! Konecne krasny nazor. Strihat po 5 letech. 😊 To budu mit hodne plodu i zvladnutelnou vysku. A za 5 let říznout vrsek stromu? Strasne moc dekuju za rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1799) - 168.103 (?), 18.4.2023 16:30

tak nepůjde jen o snížení vršku stromu, to by se pak jen víc rozjel do šířky. Ale taky bych volil raději tuto možnost, než celý strom porazit a sázet nový. Ale to se musíte rozhodnout sama. No a samozřejmě jsou i stromy menší, třeba na podnoži Gisela. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 241.253 (?), 18.4.2023 17:19
Přála bych si stromek zachovat. Chutná všem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1799) - 168.103 (?), 18.4.2023 20:56

tady bych chtěl uvést k mému příspěvku z 16:30, že jsem reagoval domnívajíc se, že už jde o dospělý strom. Nikoli o stromek zakoupený a vysazený před 6 lety. V podstatě mi není jasné, co paní chce. Plodí? Ano. Má kvalitní plody? Ano. Tak kde je problém? V předčasné obavě, že jednou může mít 10 metrů. Po 6 letech mi na Coltu nepřipadne třímetrový stromek příliš velký a vůbec není jisté, že v plné plodnosti 10 metrů dosáhne, jak má paní obavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6526) - 9.142 (?), 18.4.2023 18:11

Řežte každoročně při sklizni. Vyberte větev, která míří do nebes, stejně na ní budou nejlepší třešně a tu fikněte i s třešněma a oberte dole. Tohle dělejte každý rok. Nezapomeňte řezat na vhodný čípek. A kam dosáhnete, oberte letorosty po obvodu koruny, co jdou ven. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika