Třešeň odolná praskání v dešti



host - 234.126 (?)
14.10.2021 22:10

Máte už skúsenosti s novými kanadskými odrodami čerešní ako je napríklad Sweetheart?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 234.31 (?), 7.10.2019 15:10

Máte niekto odrody Sweetheart a Staccato? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.217 (?), 20.4.2021 14:19

Môžem sa vyjadriť k odrodám Burlat a Sweet Early. Burlat pestujem už viac ako 25 rokov na podnoži Colt.Na tejto podnoži sú plody menšie ako na vtáčnici, ale úrodnosť je oveľa vyššia, strom je každý rok obsypaný plodmi. Som prekvapený tvrdením, že Burlat veľmi praská. U nás nepraská o nič viac ako iné odrody čerešní.Keby som si mal vybrať znova, tak Burlat určite.Sweet Early by som naopak neodporučal vôbec, nie je to odroda do našich podmienok, možno niekde v Taliansku. Nedozreje do dostatočnej chuti, plody sú síce pekné aj veľké ale chuťovo zaostáva a veľmi praská a hnije.Podľa môjho názoru marketingovo precenená odroda, dostatočne neodskúšaná a nevhodná do našich podmienok. To je samozrejme môj názor a za seba okrem Burlatu ešte odporúčam Techlovan, ktorý nadväzuje dozrievaním hneď po Burlate, mám obe odrody na jednom strome a keď končí Burlat, Techlovan začína dozrievať a vyfarbovať sa.  pozdravom

afer

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.126 (?), 14.10.2021 22:10

Máte už skúsenosti s novými kanadskými odrodami čerešní ako je napríklad Sweetheart?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.192 (?), 24.10.2021 15:53

Pestujem Kanadské odrody čerešní... prvou je odroda Sumste Samba, u nás teplý, úrodný juhovýchod, Trebišov, dozrieva cca okolo 10.júna... plody sú veľké, chutné... s vyšším podielom kyseliniek... nie každému to môže chuťiť... pôsobia osviežujúco... konzistencia dužiny je mäsitá, pevná... pomerne dobre odolávajú dažďom... nezvyknú veľmi pukať... jedine pri extrémne dlhotrvajúcich dažďoch... dlho vydržia v dobrom stave na strome... je lepšie ich neskoršie zberať, rodivosť je pravidelná, veľká... druhou odrodou je Canada Giant... má veľmi velké plody, vyrovnanej,harmonickéj, výbornej chuti, dozrieva po 15.až 20.júni... odolnosť na pukanie počas dažďov je o niečo nižšia ako u Sumste Samby... rodivosť je vysoká, obidva odrody nestriekam voči vrtivke čerešňovej... takže tak😀

Juraj z TV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 156.192 (?), 24.10.2021 13:15

Pán Afer prosím vás aké máte skúsenosti s čerešňou Sweet Early, čo sa týka plodnosti?Pestujem ju na vtačnici asi cca siedmym,ôsmym rokom... má veľmi nízku rodivosť... s chuťou aj  s veľkosťou plodov som spokojný...Ďakujem za odpoveď.

Juraj z TV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.192 (?), 24.10.2021 12:58

Zdravím pán Laco.

Prosím vás aké máte skúsenost s Rivanom na gizele 5...uvádza sa nízka úrodnosť, malá veľkosť plodov... čo je na tom pravdy?A náchylnosť na pukanie plodov v období dažďov pri dozrievaní...Ďakujem za odpoveď.Rozhodujem sa medzi kúpou čerešní Rita, alebo Rivan...

Juraj z TV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika