Štepenie čerešní



deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?)
18.4.2015 22:02

Dával som do čerešni višňové vrúble, tiež akosi stoja, nevidím na ne poriadne, dávam na vrúble mikroténové sáčky kvôli vysychaniu, nezdajú sa byť suché, ale rozhodne sú vo vývoji pozadu ako materská čerešňa... ale to by malo byť v poriadku... uvidíme...no, musím sa naučiť očkovať...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
hudos0781 - (34) - 185.18 (?), 18.4.2015 17:15, zobrazeno: 9874x

dobrý deň, 

pred vyše mesiacom som si na záhrade zaštepil čerešňu. dal som na ňu skorú aj neskorú odrodu. neviem ake odrody to presne boli pretože som ich odobral z dedkovej záhrady. puky sa zväčšovali a krásne sa zazeleneli ale nevyrástli. a dokonca teraz mam pocit že začínajú pomaly vysychať. ostatné puky na podpníku už pomaly rástu a je vidno aj listy ale na naštepenej časti nič. bude s toho ešte niečo alebo nie? 

a pdobný problém mam s ďalšou čeršňou. zasadil som si ju z kôstky pred 2 rokmi (mám ju v kvetináči) teraz som ju zaštepil tými istými vrúbľami. puky sa zväčovali ale znova mám pocit že sa to zastavilo a ďalej to neide. obrázok v prílohe je tej čerešne ktorá je v kvetináči. taktiso puky na podpníku už vyrašili ale naštepená časť nie. 

Ujali sa?
Ujali sa?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 136.9 (?), 18.4.2015 18:32

Ještě bych jim dal šanci. Nic není ztraceno; může se stát, že vyraší třeba až až za něsíc.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 18.4.2015 22:02

Dával som do čerešni višňové vrúble, tiež akosi stoja, nevidím na ne poriadne, dávam na vrúble mikroténové sáčky kvôli vysychaniu, nezdajú sa byť suché, ale rozhodne sú vo vývoji pozadu ako materská čerešňa... ale to by malo byť v poriadku... uvidíme...no, musím sa naučiť očkovať...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
hudos0781 - (34) - 185.18 (?), 19.4.2015 0:37

to s tými sáčkami mi príde ako dobrý nápad. ja som teraz keď už som videl že ten rast nejako stagnuje začal niekolko krát denne rosiť štepy vodou pomocou rozprašovača. aby mali väčšiu vlhkosť 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hudos0781 - (34) - 185.18 (?), 19.4.2015 0:39

chcel by som ešte povedať že v štepení nie som začiatočník. už pár rokov dozadu som štepil slivky, ringloty, jablone a marhule a nikdy som nemal problem všetky sa mi ujali. až teraz som 1x zaštepil čerešne a vidím že to nie je ono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 38.202 (?), 20.4.2015 20:52

Vidíte -- já jsem zase před pár lety začal s třešněmi (vycházejí mi tak na 80 % v únoru na kopulaci nebo do rozštěpu), později jsem přidal slivoně -- švestky, mirabelky, špendlíky a ryngle -- (ty jdou téměř na 100 % a téměř výhradně do rozštěpu rovněž v únoru a začátku března)  pomalu zkouším jabka a hrušky, které prý mají chytat spolehlivěji. Šeřík taky jde (opět do rozštěpu začátkem března) a zkoušel jsem angrešt na meruzalku nazeleno v červnu, ale asi kvůli horku mi loni chytl jen jeden ze tří. Tak uvidím, co dál. Tady na prahu Vysočiny na náhorní rovině 500 m n. m. to možná funguje jinak. Je to radost z pokusničení, když se pupeny nahoře začínají bělat...

Pohoda, hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 20.4.2015 21:38

Třešně? Kopulace, rozštěp, k.nožka... K těm srstkám-šance se zvýší zaléváním podnože a zapytlíkovánímwink
po roubování sáčkem na pečivo -takovým, co je z jedné strany papírový a z druhé průhledný plast. Papírem ke slunci, průhledkou vidíte, jak se to povedlo. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 38.202 (?), 20.4.2015 21:43

Ten pytlík vypadá jako dobrý nápad. Vyzkouším. Děkuji.

Přiznám se, že mě taky napadlo zabalit to do sáčku, leč bál jsem se, abych to neuvařil...

Pohoda, hezký den

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hudos0781 - (34) - 185.18 (?), 22.4.2015 16:01

dal som na nich sáčok ale chcem sa ešte opýtať či tú čerešňu v kvetináči môžem dať vonku na slnko alebo či ju mam radšej držať v dome

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.116 (?), 29.6.2015 22:16

Venku v polostínu nebo u východní strany domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika