Roubování višně



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.9 (?)
25.11.2008 23:20

Chtěl bych se zeptat pana  Zavřela v jaké poloze Favoritu pěstuje. V které oblasti.                                             děkuji jirilan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 136.34 (?), 3.1.2008 17:40, zobrazeno: 23164x

Je to s roubováním višně stejné jako u třešně? Děkuji za rady. Mám mladou višeň Favorit a jak jsem četl na tomto fóru, je většinou pro ozdobu než pro plody. Pepík

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 3.1.2008 18:00

Pravidla pro roubování třešní a višní, jsou prakticky stejná - nebo já aspoň nevím o rozdílech. U višní je větší problém najít na starším stromu dostatečně silné rouby.
  Vydržte, možná budete patřit k těm několika vyvoleným, jimž Favorit plodí hojně. Chuťově jsou totiž plody skvělé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 3.1.2008 19:10

Dobrý večer. Je to tady a já patřím k těm, co nedají na Favorit dopustit. Nevím odkud máte tyhle informace, ale Favorit je nejplodnější a nejchutnější samosprašná višeň ze sortimentu. Nenamrzá ve dřevě i v květu a plody jsou vynikající. Má dobrou afinitu (srůstnost roubů s podnoží) na plané třešni - ptáčnici. Tady zdravě a ne moc bujně roste a hlavně opravdu dobře plodí. Podnož ptáčnice, hlavně bělokorá, si i v suchém létě dokáže hloubkou svých kořenů maximálně sáhnout na vodu. Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.8 (?), 1.7.2008 10:41

Favorit je u mě skutečný favorit. Včera jsme je dotrhali. Podle mě je to chuťovně nejlepší višeň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 1.7.2008 20:58
Na přímý konzum ano. Na šťávu, griotku, víno, kompot i marmeládu jsou lepší kyselky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.9 (?), 25.11.2008 23:20

Chtěl bych se zeptat pana  Zavřela v jaké poloze Favoritu pěstuje. V které oblasti.                                             děkuji jirilan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.233 (?), 19.6.2009 7:29

Zdravím mam 2 dotazy 1. jaka odruda višně zraje v tuto dobu.Objevil jsem ve stare zahradě višní obsypanou zralými plody habitus stromu jako morela ale ta přece zraje později.

2.jak nejjistěji tuto odrudu zachránit protože nevím jestli tu lokalitu nezlikvidují k vuli terenim upravam. ještě podotýkam že strom nejeví žadné znamky užehu stáří asi 40-50let koruna je však už rozčíslá a a hlavni větve v prasklině truchniví. mám na mysli jestli někdo ma skušenosti s letnim rubovanim višní. J.S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 213.129 (?), 23.6.2009 13:42

Letní roubování je stejné jak u třešní, tak u višní, mám s tím dobré výsledky.

Nejlepší je použít vrcholový roub s terminálním pupenem, což by nemusel být na starém stromě problém najít, spíše,jak už bylo řečeno, najít dostateščně silný roub.Ikdyž v krajních případech se dá použít i tenčí, jen dodržovat zásady.Jazýčková kopulace plus páska, klasika.

višně a třešně roubuji v korunce a hlavně podnož musí mít po letním roubování ponechaný obrost a listy, ať má čím vegetovat. trmín -přelom července-srpna. rouby vyraší na jaře, kdy je potřeba odstranit i pásku, ne li dříve.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika