Rezistentní třešně a višně v ČR



host - 9.174 (?)
6.4.2012 19:10

Rezistentní T a V neznám.

Moniliozu řeším dvěma postřiky mimo vegetaci: Na podzim Kuprikol, na jaře na broskve ale i na ostatní (právě proti monilioze) Dithane neo nebo něco pod.

S moniliozou nemám problémy.

Zdravím.Jardasmiley

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 50.5 (?), 6.4.2012 11:09, zobrazeno: 13388x

Dobrý den, prosím, dají se u nás sehnat (kde a za kolik) rezistentní višně a třešně proti monilioze? Máte zkušennost s nějakou odrůdou? Četla jsem o Feketics a Gerema. Nejlepší je snad prý achat, safír, příp. Jade, ale nenašla jsem nikoho, kdo by je kde u nás prodával. Navíc jsem nedohledala, jak jsou odolné vůči mrazu ve dřevě a v květu, kdy dozrávají - jak moc trpí červivostí, jak moc praskají a jaký je výnos v kg na strom. Prosím, poraďte mi. Předem mnohokrát děkuji. Eli smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.174 (?), 6.4.2012 19:10

Rezistentní T a V neznám.

Moniliozu řeším dvěma postřiky mimo vegetaci: Na podzim Kuprikol, na jaře na broskve ale i na ostatní (právě proti monilioze) Dithane neo nebo něco pod.

S moniliozou nemám problémy.

Zdravím.Jardasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.174 (?), 6.4.2012 19:29

Červivost je problém pozdních odrůd. Já pěstuji jen rané - Rivan, Karešova, Burlat - 1.-2. týden, tam problémy nejsou.

Jsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 18.4.2012 11:35

Resistence ale v připadě moniliozy nepomuže.Stejně tak s červivosti, V zahradach těžko docilite prostorovou izolaci třešně od lihništ vrtule v sousedstvi ve vzdalenosti cca 200m. Proti monilii vzhledem k tomu, že se jedna o houbu a třešně i višně maji plody v trsech se dotykajicich, je to tež problem, spory monilie se totiž tež šiři vzduchem a ulpivaji na ovlhčenem povrchu plodu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 55.87 (?), 5.3.2017 20:30

Dobrý den,

našla jsem višeň Gerema v zahradnictví Kruh u Jilemnice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika