Moniliový úžeh



host - 71.114 (?)
1.5.2012 11:10
předpověď na květen není příznivá a ve vyšších polohách často třešně začínají teprve kvést, takže postřiku bych se nevyhýbal
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 224.45 (?), 30.4.2012 21:50

Neviem, prečo p.Vinšálek opäť zavádza čitateľov fóra a pláca čosi o Sporgonu predávanom v kanystroch. Ja som Sporgon kúpil v práškovej forme v drobnom malospotrebiteľskom balení pre objem 10 litrov. Pretože nie som chemický fanatik, zatiaľ som ho nepoužil. Marhuľa Leskora nemá moniliózu, napriek tomu že som nepoužil chemické delá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 30.4.2012 22:16

Pro Petra z Pardubic.

Zatím nevím, že by Agrobio, či Lovela balily Sporgon do malospotřebitelského balení. Nevím, jestli Česká Skalice. Ale pro Vás je to do Přelouče kousek a tam má Cerea (bývalý ZZN) distribuční a prodejní středisko. Omlouvám se, prodává se v balení 1 kg a je to smáčitelný prášek, tedy formulace WP. Spletl jsem si to balení a formulaci s přípravkem se stejnou účinnou látkou a podobným názvem, ten však není určen do ovocných výsadeb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 1.5.2012 8:09

Myslím si, že při letošním suchém jaru by nemusely být houbovité choroby tolik agresivní jako jiné vlhké a propršené jara a nemusí se ani tolik stříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 1.5.2012 8:18

Suché jaro zítra končí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 1.5.2012 8:35

Doufejme, že se předpovědi nemýlí.

                        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.114 (?), 1.5.2012 11:10
předpověď na květen není příznivá a ve vyšších polohách často třešně začínají teprve kvést, takže postřiku bych se nevyhýbal
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 1.5.2012 22:30

Když oni ty dlouhodobější předpovědi letos u nás nevycházejí. Od poloviny února bylo srážek minimum (byly vydatnější asi 2x), ale prognozy na březen i duben byly o nadprůměrných srážkách. Zatím je však stále sucho, dnes jsem polovinu vřeten musel zalít (naštěstí mám u většiny " husí krky", či perforované PET lahve), druhou polovinu zaleji zítra, abych si nevyčerpal všechen zdroj vody, okrasné stromky a keře musí počkat.

Také si myslím, že těch pár nijak dlouhodobějších srážek, přispívá k tomu, že tlak houbových chorob je zatím malý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 2.5.2012 21:48

K diskutovanému Sporgonu. Dnes jsem si ověřil, že v ČR se Sporgon v malospotřebitelském balení legálně od autorizovaných firem nedodává. Je pro ovocnáře u distributorů k mání jen po 1 kg.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 5.5.2012 21:19

Včera jsem projížděl jednou vsí na Náchodsku. A náhodou jsem zaregistroval v zahrádce před jedním domem odkvetlou višeň se zvadlými větévkami a trsy zasychajících zbytků květů. Zastavil jsem, s tím, že strom vyfotím mobilem. Pak mi to , ale, přišlo jako nepatřičné, bez svolení majitele fotit jeho strom i s domem. Navíc bych stejně tu fotku neuměl vložit na internet.

Byl by to však typický obrázek moniliového úžehu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.235 (?), 6.5.2012 6:23

Moje višeň vypadá obdobně.Ne však od moniliového, ale od požáru.Soused přes veškerá varování podpaluje stařinu (hlavně suché kopřivy) i při větru.A klidně si k asistenci pozve hasiče.A sirény houkají a houkají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika