Merchant



Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 242.172 (?)
21.10.2013 22:24

Zahradnictví, které nabízí mimo jiné sloupovité meruňky, sloupovité broskovně a nadto má pod obojím tutéž odrůdu s obměněným textem, ve mně nebudí vůbec žádnou důvěru!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 158.34 (?), 20.10.2013 22:22

Este to zaklincujem. :-) Na fore su ovela skusenejsi pestovatelia - v teme ''tresen do tri metru vysky'' velmi Colt nechvalia. Je prekonany, napr. novsou Gisel. Ale snad to taka tragedia nebude. (A plne suhlasim s dalsim nazorom, preco nemat velke ovocne stromy niekde na medzi pre blaho vsetkych... Ved tak si ja ten skutocny dobry naturel ceskeho a slovenskeho naroda aj predstavujem a nastastie poznam ludi, ktori tie stromy po medziach aj sadia :-)). Majte sa pekne pan Jano a date vediet, ako ste sa rozhodli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.46 (?), 22.10.2013 12:41

Prečítal som si diskusiu v téme "třešeň do tři metru výšky" a veru ten colt má viacero nedostatkov ako napríklad aj to že keď nedostane svoje tak rastie do výšky a zdrobňuje plody, ja som ju chcel preto lebo výška čerešne okolo štyroch metrov by mi vyhovala, o mahalebke tam píšu že rastie málo len v suchej pode ináč že v normálne pode rastie skoro tak silno ako vtáčnica, medzi týmito dvoma podpníkmi som sa rozhodoval.Problém je aj to že Merchant nikto na Slovensku okrem Plantexu neponúka a ten ho má na Colte.Uvidím možno to nechám tento rok tak alebo kúpim Reginu na Gisele.Regina aj keď trpí vrtivkou ale nepraská na rozdiel od Napoleonovej a je tam určite vačšia pravdepodonosť úrody ako u Napoleonovej ale najradšej by som chcel skorú odrodu typu Merchanta.Aj ja súhlasím s názorom že pestovať na medzi možno, ale vačšina úrody ostane vtákom pretože obrať obrovský strom sa dobre nedá, oberiete len spodné konáre, mám s tým svoje skúsenosti.Zatiaľ sa majte pán Ján pekne, napíšem Vám ako som urobil.Jano  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.35 (?), 20.10.2013 22:12

Ste veľmi ochotný pán Ján, myslím že kúpim ten Merchant, keď je tak dobre hodnotený v Nemecku, podpník na ktorom ju predávajú v Plantexe mi tiež vyhovuje, a aj sa ich opýtam čo plánujú na budúcu sezónu, to je dobrý nápad.Vtáčnicu by som uź nechcel nikdy, ja mám ako som spomínal Napoleonovu má výšku asi 8 metrov priemer koruny asi 6 metrov a to nie je najbujnejšie rastúca odroda, sused má tak isto starý Burlat na vtáčnici tá má výšku asi 12 metrov a priemer koruny asi 9 metrov, je to obrovský strom, proti nej je moja Napoleonova drobček, tak si asi viete dobre pedstaviť čo je to vtáčnica a ako sa taký strom "dobre" oberá.  Ako znáśajú vaše čerešne tie letné suchá na podpníku GISELA? Kedysi som čítal že čerešne na tomto podpníku potrebujú pravidelnú zálievku a trvalú oporu keďže plytko korenia. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.34 (?), 20.10.2013 22:37

Teraz som nasiel Vas prispevok. Ano, polievame ich - na nasej vypecenej nizine to je nevyhnutnost a aj podla literatury sa to odporuca. Ale su aj skutocne dobre zamulcovane. Hnojene este neboli - pri vysadbe dostali vela kompostu. Oporu mali prve 2 roky, len nevyhnutny kolik pri vysadbe, ktory som tuto jar odstranil (tak ci tak uz drevo hnilo). Ale len z toho dovodu, ze som nemal koly z trvanliveho dreva v tej dobe a zelezne tyce som dat nechcel (mozno to este nejako skusim). Teda ano, odporuca sa opora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.43 (?), 21.10.2013 20:49

Čerešne sú vzrastné stromy, preto by som vtáčnicu už nechcel, okrem toho že sa to nedá obrať aj to veľmi tieni. Aké ovocné stromy ešte pestujete a na akých podpníkoch ich máte? Idete tento rok nejaké ovocné stromy kupovať? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.43 (?), 21.10.2013 21:45

Niečo som objavil v Záhradníctvo Kvety - Klívia. Otázka znie či je tá Sabrina naozaj taká dokonalá. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 242.172 (?), 21.10.2013 22:24

Zahradnictví, které nabízí mimo jiné sloupovité meruňky, sloupovité broskovně a nadto má pod obojím tutéž odrůdu s obměněným textem, ve mně nebudí vůbec žádnou důvěru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.44 (?), 28.10.2013 23:04

Dobrý večer pán Ján, urobili ste veľmi dobrú reklamu odrode čerešne Merchant, bol som v Plantexe a predavačka povedala že ľudia jej povedali že čítali našu diskusiu o tejto odrode na tejto internetovej stránke a preto sa veľmi rýchlo vypredala. Skoro každý kto kupoval čerešnu pýtal len túto odrodu, inú odrodu nechceli, povedala mi že treba napisať takú dobrú reklamu aj k iným odrodám čerešní, lebo tie sa im predávajú minimálne. Mali 100 kusov ale údajne by boli predali aj 500 kusov. Jano  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.146 (?), 24.10.2014 22:26

Trpí táto odroda vrtivkou čerešňovou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.119 (?), 18.4.2016 10:35

Dobry den, a co takto navrublovat si viacero ceresin na jeden podpnik? Mne sa to osvedcilo. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika