Merchant



host - 227.46 (?)
22.10.2013 12:41

Prečítal som si diskusiu v téme "třešeň do tři metru výšky" a veru ten colt má viacero nedostatkov ako napríklad aj to že keď nedostane svoje tak rastie do výšky a zdrobňuje plody, ja som ju chcel preto lebo výška čerešne okolo štyroch metrov by mi vyhovala, o mahalebke tam píšu že rastie málo len v suchej pode ináč že v normálne pode rastie skoro tak silno ako vtáčnica, medzi týmito dvoma podpníkmi som sa rozhodoval.Problém je aj to že Merchant nikto na Slovensku okrem Plantexu neponúka a ten ho má na Colte.Uvidím možno to nechám tento rok tak alebo kúpim Reginu na Gisele.Regina aj keď trpí vrtivkou ale nepraská na rozdiel od Napoleonovej a je tam určite vačšia pravdepodonosť úrody ako u Napoleonovej ale najradšej by som chcel skorú odrodu typu Merchanta.Aj ja súhlasím s názorom že pestovať na medzi možno, ale vačšina úrody ostane vtákom pretože obrať obrovský strom sa dobre nedá, oberiete len spodné konáre, mám s tým svoje skúsenosti.Zatiaľ sa majte pán Ján pekne, napíšem Vám ako som urobil.Jano  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 158.34 (?), 20.10.2013 22:22

Este to zaklincujem. :-) Na fore su ovela skusenejsi pestovatelia - v teme ''tresen do tri metru vysky'' velmi Colt nechvalia. Je prekonany, napr. novsou Gisel. Ale snad to taka tragedia nebude. (A plne suhlasim s dalsim nazorom, preco nemat velke ovocne stromy niekde na medzi pre blaho vsetkych... Ved tak si ja ten skutocny dobry naturel ceskeho a slovenskeho naroda aj predstavujem a nastastie poznam ludi, ktori tie stromy po medziach aj sadia :-)). Majte sa pekne pan Jano a date vediet, ako ste sa rozhodli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.46 (?), 22.10.2013 12:41

Prečítal som si diskusiu v téme "třešeň do tři metru výšky" a veru ten colt má viacero nedostatkov ako napríklad aj to že keď nedostane svoje tak rastie do výšky a zdrobňuje plody, ja som ju chcel preto lebo výška čerešne okolo štyroch metrov by mi vyhovala, o mahalebke tam píšu že rastie málo len v suchej pode ináč že v normálne pode rastie skoro tak silno ako vtáčnica, medzi týmito dvoma podpníkmi som sa rozhodoval.Problém je aj to že Merchant nikto na Slovensku okrem Plantexu neponúka a ten ho má na Colte.Uvidím možno to nechám tento rok tak alebo kúpim Reginu na Gisele.Regina aj keď trpí vrtivkou ale nepraská na rozdiel od Napoleonovej a je tam určite vačšia pravdepodonosť úrody ako u Napoleonovej ale najradšej by som chcel skorú odrodu typu Merchanta.Aj ja súhlasím s názorom že pestovať na medzi možno, ale vačšina úrody ostane vtákom pretože obrať obrovský strom sa dobre nedá, oberiete len spodné konáre, mám s tým svoje skúsenosti.Zatiaľ sa majte pán Ján pekne, napíšem Vám ako som urobil.Jano  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.35 (?), 20.10.2013 22:12

Ste veľmi ochotný pán Ján, myslím že kúpim ten Merchant, keď je tak dobre hodnotený v Nemecku, podpník na ktorom ju predávajú v Plantexe mi tiež vyhovuje, a aj sa ich opýtam čo plánujú na budúcu sezónu, to je dobrý nápad.Vtáčnicu by som uź nechcel nikdy, ja mám ako som spomínal Napoleonovu má výšku asi 8 metrov priemer koruny asi 6 metrov a to nie je najbujnejšie rastúca odroda, sused má tak isto starý Burlat na vtáčnici tá má výšku asi 12 metrov a priemer koruny asi 9 metrov, je to obrovský strom, proti nej je moja Napoleonova drobček, tak si asi viete dobre pedstaviť čo je to vtáčnica a ako sa taký strom "dobre" oberá.  Ako znáśajú vaše čerešne tie letné suchá na podpníku GISELA? Kedysi som čítal že čerešne na tomto podpníku potrebujú pravidelnú zálievku a trvalú oporu keďže plytko korenia. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.34 (?), 20.10.2013 22:37

Teraz som nasiel Vas prispevok. Ano, polievame ich - na nasej vypecenej nizine to je nevyhnutnost a aj podla literatury sa to odporuca. Ale su aj skutocne dobre zamulcovane. Hnojene este neboli - pri vysadbe dostali vela kompostu. Oporu mali prve 2 roky, len nevyhnutny kolik pri vysadbe, ktory som tuto jar odstranil (tak ci tak uz drevo hnilo). Ale len z toho dovodu, ze som nemal koly z trvanliveho dreva v tej dobe a zelezne tyce som dat nechcel (mozno to este nejako skusim). Teda ano, odporuca sa opora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.43 (?), 21.10.2013 20:49

Čerešne sú vzrastné stromy, preto by som vtáčnicu už nechcel, okrem toho že sa to nedá obrať aj to veľmi tieni. Aké ovocné stromy ešte pestujete a na akých podpníkoch ich máte? Idete tento rok nejaké ovocné stromy kupovať? Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.43 (?), 21.10.2013 21:45

Niečo som objavil v Záhradníctvo Kvety - Klívia. Otázka znie či je tá Sabrina naozaj taká dokonalá. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 242.172 (?), 21.10.2013 22:24

Zahradnictví, které nabízí mimo jiné sloupovité meruňky, sloupovité broskovně a nadto má pod obojím tutéž odrůdu s obměněným textem, ve mně nebudí vůbec žádnou důvěru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.44 (?), 28.10.2013 23:04

Dobrý večer pán Ján, urobili ste veľmi dobrú reklamu odrode čerešne Merchant, bol som v Plantexe a predavačka povedala že ľudia jej povedali že čítali našu diskusiu o tejto odrode na tejto internetovej stránke a preto sa veľmi rýchlo vypredala. Skoro každý kto kupoval čerešnu pýtal len túto odrodu, inú odrodu nechceli, povedala mi že treba napisať takú dobrú reklamu aj k iným odrodám čerešní, lebo tie sa im predávajú minimálne. Mali 100 kusov ale údajne by boli predali aj 500 kusov. Jano  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.146 (?), 24.10.2014 22:26

Trpí táto odroda vrtivkou čerešňovou?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.119 (?), 18.4.2016 10:35

Dobry den, a co takto navrublovat si viacero ceresin na jeden podpnik? Mne sa to osvedcilo. Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika