Málo třešní



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.96 (?)
7.6.2015 20:44

Ohledně sakury s panem Milošem nesouhlasím: vcelku běžně plodí, "třešně" menší, černé, nevím, jestli jedlé; nověji je zařazována do skupiny střemch, nikoli ke třešním.

Josef.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 239.176 (?), 7.6.2015 19:11, zobrazeno: 18844x

Čím to muže být, že na třešnich stále nejsou plody. Mám 2 stromky asi 7mi leté, už jsou celkem velká, kvetou hodně, ale třešně žádné, vedle je stará třešen a ta je plody obalená. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 38.136 (?), 7.6.2015 19:16

Nemusí být opylené. Třešně jsou většinou cizosprašné a ještě ne každá odrůda je pro opylení vhodná. Já jsem takhle musel zlikvidovat Kordii, i když v okolí je aspoň 10 jiných třešní. A pořídil jsem Stellu, která je samosprašná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 13.6.2015 7:00

Je to opravdu spíše polohou a nevhodným opylovačem. Mám, Karšovku, Kaštanku, Van, Burlata, Kasandru. Puda nemá vysokou vrstvu, ale třešně jsou obsypané a uroda klasicky vysoká, je pravdou, že po třech až pěti letech si stromy v plodnosti odpočinou, ale díky ruznorodosti odrud to nepostřehneme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 7.6.2015 19:17

Pokud je třešní málo, může být na vině špatná poloha, mělká půda, nevhodné podloží. Nemá-li strom plody vůbec žádné, pak jste vysadili sakuru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 227.96 (?), 7.6.2015 20:44

Ohledně sakury s panem Milošem nesouhlasím: vcelku běžně plodí, "třešně" menší, černé, nevím, jestli jedlé; nověji je zařazována do skupiny střemch, nikoli ke třešním.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.176 (?), 7.6.2015 21:01

Snad to polohou nebude, vedle je jiná stará třešeň, která plodí normálně. Jen ty dvě mladé nic. Jestli jsou cizo nebo samosprašné nemám šajn. Nic takového se mě při koupi neptali a já ani nevím co to znamená. Takže co s tím? Plodit nebudou? Pokud je to tím? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 7.6.2015 22:41

Nemáte náhodou někde v šupleti léstek s údaji o odrůdě? Nebo ve starším kalendáři? Či dokonce plánek sadu s vyznačenými dřevinami a jejich jmény? Dost by to pomohlo, pokud jsou stromky jinak ok, byla by škoda je zbytečně zlikvidovat. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 239.176 (?), 7.6.2015 23:26

odrudu fakt nevím, ani lístek nemám. Jen vím, že jsem kupovala chrupky. Plán zahrady a jména myslíte jako odrudy stromů? To vubec nevím, jen vím jestli jabloň, hrušeň a tak, ale odrudy vubec 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 239.8 (?), 11.6.2015 16:10

Máme rovněž 5letou třešeň Reginu, každý rok kvete,  letos obzvlášť obsypaná květy, ale zůstalo tam cca 10 plodů, V okruhu 50 m jsou další 3 třešně, ranné i pozdnější, plné plodů. Máme ji zlikvidovat nebo ještě dát šanci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.91 (?), 11.6.2015 17:02

Moje třešinka má stejný problém. Je to burlat a třetím rokem plná květů, ale plody, co se udělají, tak ještě zelené opadnou. Vidíte někdo, kde je problém? V okolí třešně běžně rodí... Díky Míla.

Jinou foto nemám, ale třešen je u pivonky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika