Jak zrají rané?



host - 200.188 (?)
8.6.2008 20:56

Tak jsem se dival na fotku. O Vlkovu by se jednat mohlo, i kdyz musel bych ji videt na vlastni oci abych mel jistotu. Jeste k teto odrude, je to srdcovka, a kvete pozdeji nez jine tresne cca 5 dni pozdeji nez Napoleonova, kvete ta vase rovnez pozdeji?

           Ondra

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
hauser - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (383) - 113.121 (?), 31.5.2008 22:35, zobrazeno: 13628x

Dobrý večer,
ze zvědavosti se chci zeptat, zda vám zrají rané oproti loňsku dřív, nebo později?  Ve středu jsem měl pár z Winklerovy, dnes jsem se nabouchal...
 Zdravím

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 31.5.2008 23:02

Zrají letos brzy, pamatuji (snad i loni) ještě dřív. Rivan je k jídlu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 200.188 (?), 2.6.2008 8:55

Zdravim

Myslim ze mohu rici ze jsem v tomhle smeru odbornik. Minimalne pokud hovorime o nabouchani se. Takze vcera jsem se navalil a to dokonce dvakrat uz dosti zralymi Kastankami, aspon jsem tedy letos dospel k nazoru ze to budou Kastanky. Uz je pojidam asi treti ci ctvrty den. Rovnez tu jsiu nejake ranne chrupky, ty uz jsou taky cervene, ale jeste nic moc. Potrebuji jeste par dni, ale pak tedy jsou... no mnam. Na zahrade mame rovez ranou tresen, dozrava na urovni Kastanek, bohuzel jmeno je mi nezname. Co se tyce terminu zralosti je to urcite pozdeji nez loni, kdy to bylo temet rekordni, Pojidal jsem Rychlice v Lednicic okolo 10. kvetna. Videl bych to tak na trochu drive nez obvykle, ale ne o moc. Vzdy jsme jedli tresne uz koncem kvetna, ovsem v detsvi nam prece jen stacily tresne ledva zlute. Lokalita Haj ve Slezsku 220 m. Mimochodem taky mate letos malo tresni? U nas Napoleonova dost malo, sladkovisen Kralovna Hortensie nic!!! Prestoze kvetly normalne a ani mrazy nebyly. Ze by za to mohlo malo vcel? Aspon jsem slysel o problemech vcelaru po letosni teple zime. A o nejakem novem superskudci, snad z Ameriky? Vcelari ozvete se!!!

           Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 2.6.2008 10:36

Navážu na Ondrovu poznámku o jemu neznámé odrůdě ranné třešně stejnou svou. Naše neznámá ranná odrůda zraje v jižních Čechách v nadmořské výšce cca 400 metrů každoročně začátkem června. Strom je asi dvacetiletý a plody má žluté s načervenalým líčkem. Nevíte někdo, o jakou třešeň by mohlo jít? Díky     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 5.6.2008 9:41

plody má žluté s načervenalým líčkem... snad napoleonka?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 200.188 (?), 5.6.2008 10:23

Pane inzenyre Mravence, Napoleonova to snad nemyslite vazne!! Bylo jasne receno ze se jedna o ranou odrudu. Ve 400 m a zacatkem cervna, no snad by mohlo jit i o srdcovku jmenem Vlkova, mame 2 stromy na zahrade. Ted zrovna zacinaji zloutnout. Jeji plody jsou dobre uz za zluta a i v plne zralosti jsou jen svetle cervene, opravdu polovina plodu byva temer zluta, polovina cervena na rozdil od zminene Napoleonky, ktera dosahuje hodne tmave cervene zbarveni, kdyz se necha na strome opravdu dozrat. Jinak dalsi typicky rys teto tresne je to ze kvete pozdeji. Jedine co mi nesedi je zacatek cervna ve 400 m, tipoval bych to spis az po 10. cervnu, ale mozna jizni cechy jsou teplejsi nez nase Slezsko.

           Ondra D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 5.6.2008 10:32

Já to nemyslím vázně, jen tipuji. Tu třešeň jsem neviděl, popis na napoleonku sice úplně nesedí, ale prostě jinou ranou žluto červenou třešeň neznám, tak jsem dal tip s otazníkem. A napoleonka je ranná třešeń, která dozravá začátkem června, to pro mne znamená mezi 1. až 10. červnem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 123.2 (?), 5.6.2008 18:12

Pro pořádek - obrázek. I kdybychom se ani tak k ničemu nedobrali, abych vás nepřesným popisem plodů nemátla. Takhle vypadají zralé, někdy méně a někdy více poseté červení.

ranná třešeň
ranná třešeň
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 200.188 (?), 8.6.2008 20:56

Tak jsem se dival na fotku. O Vlkovu by se jednat mohlo, i kdyz musel bych ji videt na vlastni oci abych mel jistotu. Jeste k teto odrude, je to srdcovka, a kvete pozdeji nez jine tresne cca 5 dni pozdeji nez Napoleonova, kvete ta vase rovnez pozdeji?

           Ondra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 9.6.2008 15:56

Později asi kvete, ale možná jenom proto, že je na průvanu. A chrupka to určitě není, tak nejspíš srdcovka. Každopádně, díky za snahu.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika