Řez třešně po výsadbě



Mária - (8) - 68.16 (?)
1.3.2014 21:20

 

Dokladam foto pre Ronyho na vyznačenie rezu.

.



Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Mária - (8) - 68.16 (?), 27.2.2014 19:08, zobrazeno: 9853x

Dá sa s tým ešte niečo robiť, alebo už len zrezať celú korunku.  



Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 27.2.2014 19:51

Já bych to žádným řezem/střihem neřešil a nechla bych to svému vývoji, aby se třešínka sama dostala co nejrychleji do plodnosti.

Jenže to asi není to co chcete slyšet, tak jsem nic nepsal. Ostatní stromy potřebují péči, tak se věnujte jim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 27.2.2014 19:57

Třešeň je asi na podnoži ptačka, proto předpokládám větší strom, a jako takový bych založil spodní patro výše.Spodní větev mi připadá velmi nízko.

1)Vybral bych vhodný pupen,nebo více pupenů(adventní tam budou taky),a seříznutím udělal opět špičák, ze kterého bych vytvaroval korunku novou, rovnou,s jedním terminálem, nikoli dvěma.

2)nebo to nechte, jak to je, ale nepřipadá mi to nijak štastné řešení.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 27.2.2014 20:13

To nemusí být nutně dva konkurenční terminály. Podružná větev se dá umravnit roztažením do šířky na klasickou patrovou větev.

Obdobně i horní patro se dá roztažením do 30° k vodorovné zpomalit v přírůstcích a podpořit nasazení plodonosného obrostu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mária - (8) - 68.16 (?), 28.2.2014 12:32

Páni, ďakujem za váš názor aj radu. Úplne na začiatok,  t.j. k špičiaku by so sa nechcela vracať, ale predstava, že sa budem zvyšok života pozerať na tento neforemný stromček ma tiež neteší. Chcela by som ísť strednou cestou, čiže zachovať časť korunky. Je to Carina/ colt, takže výška prvého vetvenia /105 cm/ mi vyhovuje a to ľavé vetvenie /140 cm/ by som chcela odstrániť a nechať ju odznova rozvetviť, ale nižšie  len neviem ako na to. čiže koľko očiek mám nechať.  To som mala v pláne včera, ale ako sa tak pozerám na Standov posledný príspevok, tak už to nevidím až také strašné a vedela by som sa zmieriť aj s takým stromčekom. Standa, takže tento rok by som už nemala robiť ani výchový rez, len pracovať na tých uhloch?  Ďakujem za váš čas a trpezlivosť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 28.2.2014 12:44

Ještě si přečtěte v sousedním tématu "řez třešně - dvoupatrová koruna" příspěvky hosta xxx.xxx.14.170. S přihlédnutím k jeho zkušenostem můžete boční obrost ohýbat klidně do vodorovné (místo mnou doporučených 30°).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 28.2.2014 16:29

Po rozvaze bych to udělal takto. Jinými způsoby už se rovnváhy nedá docílit.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mária - (8) - 68.16 (?), 28.2.2014 18:17

Tá rovnováha by tam možno bola, ale pre mňa je to neprijateľné riešenie... krivá a k tomu ešte vysoká.Nedala by sa vypestovať korunka z toho nižšieho vetvenia a použiť aj ten slabší konár s tým, že tú silnú vetvu s tou ružicou by som dala preč? 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 12.162 (?), 28.2.2014 20:24

Ta křivost by mne vadila nejméně, protože jak strom roste, tak se má snahu srovnat. Nicméně jde to zapěstovat z té nižší koruny ale musí se to hlídat. Odstranění té silnější poloviny a tomu odvovídjící část kořenového systému se může chovat méně předvídatelně. Když se odstraní ta silnější část, tak se dá z toho zapěstovat jedna kostrová větev, pokud se potřebuje a to tak, že se to sřeže na čípek ve kterém je ponechán pouze jeden vyvinutý pupen. Pokud se během růstu probudí adventivní, tak se musí odstranit a to průběžně. Uděla bych to i elektronicky ale obrázek by musel být lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mária - (8) - 68.16 (?), 1.3.2014 21:20

 

Dokladam foto pre Ronyho na vyznačenie rezu.

.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika