Co to je?



host - 251.161 (?)
19.8.2011 14:13
Děkuji za odpověď.S velkou pravděpodobností se jedná o Blumeriellu.Protože žádná dírkovitost se neobjevuje.Jde jen o skvrny.Prohlédnu si jak radíte červnovou diskuzi.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 251.161 (?), 16.8.2011 11:00

Pane Vysloužil a ostatní zkušení.

Zasadil jsem višeň Fanal již asi čtyři roky.Z počátku bez problémů, ale asi dva roky se na listech objevují skvrny spíše tmavé tečky a listy po čase opadávají.Vloni před tím zežloutly. Co je to za chorobu a čím ji zlikvidovat?V kterém období stříkat? sadař ze záliby

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 16.8.2011 20:01

Chtělo by to foto, nebo blíže popsat průběh nemoci. Buď se jedná o houbu Stigmina carpophila, která způsobuje dírkovitost listů peckovin a napadá peckoviny již před květem i když viditelné projevy se často objevují mnohem později (ovlivnˇuje to i průběh počasí). V našem kraji je zatím nebezpečnější houba Blumeriella jaapii způsobující skvrnitost listů třešní a višní.

Proti Stigmině je dobré ošetřit fungicidem již před květem, nebo hned po odkvětu, proti Blumerielle se zasahuje asi 2 až 3 týdny po odkvětu.  Na toto téma zde proběhla někdy v červnu diskuse, hledejte zpětně.

Shodou okolností jsem dnes prohlížel asi 7 letý zákrsek odrůdy Těchlovan, která u mne již několik let trpí skvrnitostí listů (Blumeriella). Protože byla bez plodů (zmrzly), mohl jsem si letos dovolit 5 fungicidních ošetření. Přesto vypadá dost bídně. Polovina nemocných listů již opadala a téměř každý zbylý je nějak postižen. Letorosty půjdou do zimy nevyzrálé a o pupenech si také nedělám iluze. Dám stromku šanci ještě příští rok, bude-li se to opakovat ihned se s ním rozloučím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.161 (?), 19.8.2011 14:13
Děkuji za odpověď.S velkou pravděpodobností se jedná o Blumeriellu.Protože žádná dírkovitost se neobjevuje.Jde jen o skvrny.Prohlédnu si jak radíte červnovou diskuzi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika