Baycor 25 WP



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?)
5.5.2013 9:05

Co myslíte, že máte na třešni za chorobu? Monillózu, to je nepravděpodobné. Rovralu se nebojte, je to varování, že je podezřelý, to se uvádí na každém třetím přípravku.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 15.6.2010 22:22

Bohužel, s tou systémovostí nemáte úplně pravdu. Systémové fungicidy jsou rozváděny především akropetálně (směrem vzhůru) a ty lepší i bazipetálně (aby se účinná látka nehromadila ve špičkách listů a " nepálila").

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tomast - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (572) - 244.4 (?), 16.6.2010 11:00

Každému, kdo má zájem přiučit se systematiku pesticidů, mohu vřele doporučit výše tento odkaz, fungicidy jsou tam vyvedeny velmi pěkně, heslovitě, prakticky žádná omáčka...

Bitertanol (úč. látka Baycoru) je   ve skupině "systemic-curative"(spolu s dalšími triazoly), podskupina G, tedy inhibitory syntézy sterolu, a bez sterolu pak houbě nefungují buněčné membrány, což je fatální...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.223 (?), 16.6.2010 21:48

S azolovými fungicidy pracuji více než 2Olet.  Baycor je na trhu o něco déle. Za ta léta člověk byl nucen absolvovat bezpočet seminářů a školení, kde zástupci nejrůznějších chemických koncernů  " vymývali" člověku mozek výkladem o přednosti jejich přípravku způsobem, že by vypadal přímo bláhově, kdyby si ten jejich nekoupil. Tím samozřejmě netvrdím, že nemluvili pravdu.

Jestliže firma Bayer sama ve svých propagačních materiálech uvádí a jejich zástupci to tak i vykládají, že Baycor působí především kontaktně a má lokálně systemický účinek, potom se není o čem bavit. Podobné účinky má ještě jeden azol používaný v ovocnářství.

Nejsem internetový tip, vydržet u počítače déle než 1 hod pro mne představuje téměř nadlidský výkon, takže brouzdat po dalších stránkách u mne nepřichází v úvahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 193.79 (?), 10.10.2012 8:34

Dobrý den,

potřebuji postříkat hrušeň proti rzi, ale mám na zahradě dva psy kteří neustále šmejdí pod hrušní  a pod vedlejší jabloní a požírají spadlá jablíčka. Nemůže jim postřik nějak uškodit?

Děkuji za odpověď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.75 (?), 10.10.2012 11:43

Proti rzi stříkejte na jaře, teď to nemá žádný význam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.43 (?), 5.5.2013 8:45

co teď na třešeň, když se Baycor přestal vyrábět? Používala jsem sice Rovral, ale ten jak je uvedeno na obalu může způsobovat rakovinu, a s tou už bohužel zkušenost mám, takže neee. Třešně odkvetly v době květu, bohužel, ale pokud nepostříkám vůbec, všecky plůdky opadnou. Poraďte prosím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 5.5.2013 9:05

Co myslíte, že máte na třešni za chorobu? Monillózu, to je nepravděpodobné. Rovralu se nebojte, je to varování, že je podezřelý, to se uvádí na každém třetím přípravku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.43 (?), 5.5.2013 9:09

...třešeň /Kareška, Těchlovam/ plně zakvete, jsou malé plůdky, ale ty pak opadnou a zůstane jenom hodně málo plodů. Když jsem byla na přednášce p. Rotha, poradil Rovral, že jde o monolii...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 5.5.2013 9:43

Horizon, Teldor, Talent...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.43 (?), 5.5.2013 20:41

pro KUKY - děkuji, a můžu přidat i Kristalon plod-květ při postřiku Talentem? A není už pozdě, když padají poslední okvětní lístky? Problém se vyskytuje každoročně -  pokud postřik nepoužiju, z nádherně nakvetlé třešně nesklidím téměř nic...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika