A co vaše višně?



host - 198.185 (?)
21.9.2022 15:45

Akurát mi teraz spätne vŕta hlavou, pri prezeraní svojich poznámok a záznamov, že tá višňa asi nebude Morellenfeuer, aj keď to mal byť Morellenfeuer. Višna dozrela už v 4. čerešňovom týždni, začiatkom júla, a to som ešte v chladnej polohe. Mám zaznamenané, že gro plodov dozrievalo už 2.7., to boli plody ešte len červené. Na strome som ich nechal až do 9.7., to už boli sýtočervené až bordové a vtedy som ich aj komplet obral. Keď sme ich nechali takto poriadne dozrieť na strome, nebol problém ich zjesť priamo po obratí. Morellenfeuer by mal byť papierovo tak o cca 2 týždne neskorší. Táto odroda sa javí zatiaľ super - unikla silným jarným mrazom, kvitne postupne a mať višne začiatkom júla sa mi tiež hodí, ale zamrzí, že neviem čo vlastne pestujem. Keď pozerám na stránky predajcu čo je na webe teraz, tak by to možno mohla byť višeň Sabinovská (?!?). Teoreticky. Sedí popis odrody s mojou realitou a aj foto plodov je dosť podobné tým mojim, podnož tiež sedí (ale podnož sa za tie roky môže aj zmeniť). Uvidí sa čo ďalšie roky. Ak bude aj naďalej tak super ako bola tento rok, tak to bude aj dobrá zámena. Igor  

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
host - 248.82 (?), 5.7.2021 17:18

Tak asi mám štěstí.Moje šestiletá Favorit byla obalená, višně úžasné, včera sklizeno, marmeláda výborná.V HK, na severozápadní straně domu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 5.7.2021 18:54

Holt má někdo štěstí. Favorit skoro stejně stará, trochu kvetla (mráz), něco spadlo, co zbylo za žluta žerou kvíčaly. Nervím, jestli bude malinká sklenička do rumu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.58 (?), 31.5.2022 15:30

Pred 3 rokmi na jar som vysadil višňu Morellenfeuer, a tento rok u nás prvýkrát bohato zakvitla a čo je úplne super - prežila aj silný mráz 18.5. - 19.5.2022. Neskorý mráz fakticky zrušil marhuľu Vehardu a silne poškodil aj slivky, ale višňa to na prekvapenie celkom dobre ustála. Som veľmi zvedavý ako bude ďalej dozrievať. Foto bohužiaľ nemám, ale na strome boli minulý týždeň už aj naviazané malé plodiky - väčšie aj menšie a súčasne ešte na strome odkvitali posledné kvety. Takže jednak je neskorá a tiež kvitne postupne, čo je veľké plus. Zatiaľ teda za mňa veľké nadšenie! Do našej chladnej polohy a mrazovej kotliny možno nakoniec veľmi dobrý výber. Igor 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 31.5.2022 19:47

Třešní a višní bude málo. Královna Hortenzie kvetla bohatě, ale výsledek je "pár" višní, přitom se zdálo, že se plodnost každým rokem zvyšuje. Sousedova třešeň je při bližším ohledání pravděpodobně napadena moniliovým úžehem, který zlikvidoval pouze květy. Důvodem mohl být i mráz, nebo špatné opylení. Sehnal jsem letos konečně legendární višěň Köröšskou. Uvidíme, ale pro mě jsou nejlepší na přímý konzum sladkovišně.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.107 (?), 31.5.2022 22:28

A hlavně je dobrá i k jídlu, není tak kyselá cheeky  Táta ji měl roky na zahrádce a já se na ni vždycky těšila, až pak ji jednou doslova ukroutil vichr právě v době, kdy kvetla.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.214 (?), 2.7.2022 22:04
Pani Lída, môžem potvrdiť! Morellenfeuer práve teraz u nás na severe postupne dozrieva a dozreté sýtočervené plody majú veľmi dobrú sladkokyslú chuť. Iba červené sú kyslejšie, ale tie sýtočervené - to je ono! Dá sa jesť priamo zo stromčeka. Chutia nám. Skvelá odroda.
Morellenfeuer
Morellenfeuer
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.142 (?), 2.7.2022 22:23

To jsem ráda, tak dobrou chuť! wink      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 3.7.2022 18:32

Tady u mě je to stále příliš velká kyselina. Než to pořádně ztmavne, tak to dřív shnije. A taky vůbec nevím, jestli existuje nějaká ta Érdi Bötermö, když to všecko zrálo najednou a bylo to vždycky stejně kyselé 

U.F.
U.F.
Debrecéni Bötermö
Debrecéni Bötermö
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 198.185 (?), 21.9.2022 15:45

Akurát mi teraz spätne vŕta hlavou, pri prezeraní svojich poznámok a záznamov, že tá višňa asi nebude Morellenfeuer, aj keď to mal byť Morellenfeuer. Višna dozrela už v 4. čerešňovom týždni, začiatkom júla, a to som ešte v chladnej polohe. Mám zaznamenané, že gro plodov dozrievalo už 2.7., to boli plody ešte len červené. Na strome som ich nechal až do 9.7., to už boli sýtočervené až bordové a vtedy som ich aj komplet obral. Keď sme ich nechali takto poriadne dozrieť na strome, nebol problém ich zjesť priamo po obratí. Morellenfeuer by mal byť papierovo tak o cca 2 týždne neskorší. Táto odroda sa javí zatiaľ super - unikla silným jarným mrazom, kvitne postupne a mať višne začiatkom júla sa mi tiež hodí, ale zamrzí, že neviem čo vlastne pestujem. Keď pozerám na stránky predajcu čo je na webe teraz, tak by to možno mohla byť višeň Sabinovská (?!?). Teoreticky. Sedí popis odrody s mojou realitou a aj foto plodov je dosť podobné tým mojim, podnož tiež sedí (ale podnož sa za tie roky môže aj zmeniť). Uvidí sa čo ďalšie roky. Ak bude aj naďalej tak super ako bola tento rok, tak to bude aj dobrá zámena. Igor  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 68.117 (?), 5.7.2021 17:59
Moje Lutowka (loni zasazená) letos krásně zakvetla ale vyrostlo jen 5 višní. Tak doufám že budou poživatelné a že nebudou "křivit hubu"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika