A co vaše višně?



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?)
21.6.2018 14:08

Teď už asi sklidím Morellenfeuer; letos standardně chutné plody. Zajímavé je, že na jedné větvi jsou plody ještě zelené. Že by nějaká pupenová mutace?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 21.6.2018 8:56

Když je vláko oživené, jen tak. Mám malý zákrsek Favorita. Letos měla i slušnou úrodu, bohužel jsem nevydržel psychicky tlak opeřených bestií a podtrhl to. Teď když ochutnávám zbylé tmavé plody, trochu toho lituju. Ale je to vždycky těžké rozhodování, počkat - a nemít možná nic, nebo to otrhat a mít, ale ne ideálně zralé. Celý strom ptakotěsně neochráním, jen na okraj. Letos to hlídal strašák, klasická konstrukce s hlavou ze sena, vylepšený o oči z CDček a moji červenou čepici. A dokonce to vypadá, že pracoval úspěšně. Teď má službu u muchovníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.241 (?), 21.6.2018 12:52

nemám klasickou višeň, ale keřovou Carmine Jewel, letos poprvé zaplodila, mírně podtrženo z důvodu 2 denního deště, kdy začala část plodů praskat, tak jsem se synem cca 90% otrhali (odhaduji 2 - 3 kg), višně jsou trochu menší, ale dobré višňové chuti, všechny jsem vypeckovala a jsou připraveny v mrazáku do směsi džemu, jinak včera co zbylo na keři jsem po necelém týdnu ochutnala a chuť výborná, plody se ještě více vybarvily do temně červené, mají malou pecku, skvěle se to sbírá, keř je vysoký asi 150cm

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 21.6.2018 14:08

Teď už asi sklidím Morellenfeuer; letos standardně chutné plody. Zajímavé je, že na jedné větvi jsou plody ještě zelené. Že by nějaká pupenová mutace?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 21.6.2018 15:07

Asi přijedu na degustaci Morellenfeueru, srovnat sii trochu chuťe s těmi Tvými. Přece nejsem Trautenberk, abych říkal:" to kyselo je moc kyselý a ten bramborák moc bramborovej"frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 22.6.2018 8:42

Celý strom ptakotěsně neochráním, jen na okraj... Letos to hlídal strašák,... A dokonce to vypadá, že pracoval úspěšně

Obávám se, že to není strašákem, nýbrž letošní úrodou. Ptáci jsou prostě přežraní. Loni nám krom višní sezobali všechen muchovník ještě nedozrálý, nenechali ani kuličku. Letos je keř plný a ptáky vůbec nezajímá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 22.6.2018 12:39

Někdy bych ty opeřence na muchovníku docela uvítal - jeho sklizeň je za trest.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Janst - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (192) - 226.163 (?), 28.6.2018 18:49

Jak je to s červivostí višní, prí jsou menej napádaná jako trešnňe.Mám Meteor Korai a neregistruji červy, možná jedna dve višne z celé urody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Gabi - (1) - 87.80 (?), 12.5.2020 14:53
Dobry den, vybiram visen a vidim, ze mate vsechny, ktere jsou ve hre. Chci rannou az strednerannou visen, abych redukovala červivost na minimum, s chutnymi plody visnove chuti, sladke az sladkokysele, ale aby se mi po nich nekrivila pusa. Jen tak na jidlo nebo do kolace..😀. Kdyz pujde zavarit, muze byt, ale prvoplan to neni. Nejlepe tmave barvy, ale neni nutno, odolny strom. Meli jsme tu nejakou starsi visnicku, skoro cerne plody, dozrala urcite do prazdnin, sladkokysele, barvici, vynikajici. Ale nevim, co to bylo. Nemam nic jinak konkretne ochutnano, tak me zajima Vas nazor na erdi botermo a debreceni botermo. Jaky je v nich rozdil a kterou byste mi doporucil? Jsou chute podobne nebo je debreceni sladsi? Nekde o ni pisi dokonce jako o sladkovisni. Mam se bat mraziku a monilioveho uzehu, jak vsude strasi? Pak mam ve hre jeste vylozene sladkovisen Meteor korai, ale trochu me desi ten vyraz tresnovisen, aby to nebylo na ukor visnove chuti nebo neceho jineho. Co byste na ni rekl v porovnani s tema dvema vyse zminenyma? Jeste doplnim, ze stromek bude v Brne, tedy kolem 250 m n m, tepla oblast. Mockrat diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 11.7.2020 10:06

Je to bída. Snad jedině potěšila, jako vždy, Královna Hortenzie. Mám tady ještě Erdi Bötermö, Ujfehertoi Fürtös, Debreceni Bötermö a Pandy. Minimálně dvě z nich by měly dozrávat každá v jinou dobu, přitom všechny dozrávají až po třešních (Kordia). A všechny stejně. Navíc letos při čekání až plody ztmavnou a zesládnou, je dříve koštuje hniloba. sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 196.17 (?), 5.7.2021 12:31

Kolik třešní, tolik višní?  Ale kdepak. Třešní je všude plno, višní ani náhodou. Mám pár chuťovek z Královny Hortenzie a drobné plody Sladkovišně rané. Člověk by řekl, že to bude pláňka, ale chuť té drobotiny je vynikající, slaďoučká mňamka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika