Ví někdo o ryngli/slívě zvané paví oko?



host - 168.81 (?)
28.3.2019 20:16

No, stromeček je dost malý, už by měl být větší. Moc mi neroste, to bych rád. Žádný extrovní krasavec. A se sněhem to tu bývá slabé.
Starší udržujte a věnujte se mladým a ono to, pane Lukáši, půjde.
Tak snad máme Paví vejce i na Vysočině. A teď ještě najít někde i to Paví oko. Třeba se někdo ještě ozve. JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 168.81 (?), 25.3.2019 19:38

Jejda, tak to jsme skoro „krajani“. Tedy přes ty slívy. Já mám Paví vejce z Končin (u Františkova). To je přes Jizeru cca 3-4 km (vzduchem, pěšky asi celý den).
Ve zdejším vláknu „Babče“ je loňská fotka mých prvních plodů z počátku srpna. To mi začínalo Paví vejce zrát. Pěstuji stromeček ve 450 m/m na JZ Moravě. Loni bylo horko a hlavně hodně sucho. Stromeček by potřeboval víc vody.
Chci Vás požádat, zda byste se na mou fotku nepodíval a ještě nenapsal, zda máme stejnou slívu. Děkuji. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.19 (?), 26.3.2019 9:03

v klášterní zahradě ve Vrchlabí, která navazuje na park, je slivon Paví vejce, je tam k tomu i cedule s popisem této krajové odrůdy, je to starší menší strom ale asi by se roub našel, případně pecka.

Paví vejce a další ovoce

PavelJC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.142 (?), 28.3.2019 17:49

to by mohlo být, takhle by to snad vypadalo, kdybych to se stromky uměl. prý je to jen na pasekách, končinách a na benecku. ten Váš stromek vypadá ovšem krásně, nezanedbaný, nepřestárlý, pravidelný, od sněhu nerozlámaný... snad se to také naučím (stromy jsem koupil s chalupou před čtyřmi lety, zatím jsem udělal okolo dvou stromů plůtek, a pilně rozmisťuji po pozemku a po kamarádech odkopky či semenáčky). Lukas B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 28.3.2019 20:16

No, stromeček je dost malý, už by měl být větší. Moc mi neroste, to bych rád. Žádný extrovní krasavec. A se sněhem to tu bývá slabé.
Starší udržujte a věnujte se mladým a ono to, pane Lukáši, půjde.
Tak snad máme Paví vejce i na Vysočině. A teď ještě najít někde i to Paví oko. Třeba se někdo ještě ozve. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika