Ví někdo o ryngli/slívě zvané paví oko?



host - 107.19 (?)
26.3.2019 9:03

v klášterní zahradě ve Vrchlabí, která navazuje na park, je slivon Paví vejce, je tam k tomu i cedule s popisem této krajové odrůdy, je to starší menší strom ale asi by se roub našel, případně pecka.

Paví vejce a další ovoce

PavelJC

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 168.81 (?), 25.3.2019 19:38

Jejda, tak to jsme skoro „krajani“. Tedy přes ty slívy. Já mám Paví vejce z Končin (u Františkova). To je přes Jizeru cca 3-4 km (vzduchem, pěšky asi celý den).
Ve zdejším vláknu „Babče“ je loňská fotka mých prvních plodů z počátku srpna. To mi začínalo Paví vejce zrát. Pěstuji stromeček ve 450 m/m na JZ Moravě. Loni bylo horko a hlavně hodně sucho. Stromeček by potřeboval víc vody.
Chci Vás požádat, zda byste se na mou fotku nepodíval a ještě nenapsal, zda máme stejnou slívu. Děkuji. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 107.19 (?), 26.3.2019 9:03

v klášterní zahradě ve Vrchlabí, která navazuje na park, je slivon Paví vejce, je tam k tomu i cedule s popisem této krajové odrůdy, je to starší menší strom ale asi by se roub našel, případně pecka.

Paví vejce a další ovoce

PavelJC

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.142 (?), 28.3.2019 17:49

to by mohlo být, takhle by to snad vypadalo, kdybych to se stromky uměl. prý je to jen na pasekách, končinách a na benecku. ten Váš stromek vypadá ovšem krásně, nezanedbaný, nepřestárlý, pravidelný, od sněhu nerozlámaný... snad se to také naučím (stromy jsem koupil s chalupou před čtyřmi lety, zatím jsem udělal okolo dvou stromů plůtek, a pilně rozmisťuji po pozemku a po kamarádech odkopky či semenáčky). Lukas B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 28.3.2019 20:16

No, stromeček je dost malý, už by měl být větší. Moc mi neroste, to bych rád. Žádný extrovní krasavec. A se sněhem to tu bývá slabé.
Starší udržujte a věnujte se mladým a ono to, pane Lukáši, půjde.
Tak snad máme Paví vejce i na Vysočině. A teď ještě najít někde i to Paví oko. Třeba se někdo ještě ozve. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika