Vhodné odrůdy pro pálení



host - 234.2 (?)
26.2.2022 22:19

Pan Petr z Pardubic, monília plodov u Gabrovskej a Orangeredu? Ktorý z týchto ovocných stromov je u vás menej napadaný moníliou plodov? Mám miesto, ale len na jeden z týchto stromov.  Obidve tieto odrody by mali byť dosť sladké a ako som sa tu dočítal tak by mali byť aj vhodné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 125.240 (?), 30.11.2014 12:05

Dobrý den, poradíte mně co s kvasem, který přestal kvasit při 19°C? Zbytkový cukr je ještě 7% Brix a štáva má stále sladkou kompotovou chuť ale kvasit to nechce. Kvasinky nějak zlenivěly. Předem děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.234 (?), 25.1.2015 16:13

Dobrý den,

dá se tedy říct, že na nastávající zahrádku kterou teprve chystám a mám vyhrazený prostor jen pro "své" stromečky na pálenku :)) by byla ideální kombinace: Durancie + Gabrovská popř. Durancie + Čačanská rodná (píšu to správně?)

Jsme v nadmořské výšce cca 355 mnm - jde to nějak k sobě?

Děkuji...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.1.2015 22:32

Durancie + Čačanská rodná (píšu to správně?)

Správně, jen nad "a" není čárka (rodna).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 125.240 (?), 27.1.2015 17:50

Pan Vysloužil je šprýmař, neporadil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 134.32 (?), 27.1.2015 19:08

Jakto že neporadil? Odsouhlasil výběr a ještě opravil drobnou chybku v názvu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.41 (?), 14.2.2015 18:18

njn, durance nejlepsi :-) Chut dobra a vypalili jsme ze slabych 200l 26litru 52% slivovice. Co Hanita? vysadil jsem si 4stromky a prvni urodu jsem mel predloni na jidlo a byli docela dobre na chut a kdyz se vydari tak jsou jako med.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.243 (?), 1.4.2015 14:41

Loni jsem durancii trhal do 11.9. a šv. domácí byla zralá jen o týden max. 2 dříve, takže se kvas obou stihl zavčasu promíchat, ale durancie mám na slunnější straně, být rozdíl ve zralosti měsíc, už by byl při mixu trochu problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.2 (?), 26.2.2022 22:19

Pan Petr z Pardubic, monília plodov u Gabrovskej a Orangeredu? Ktorý z týchto ovocných stromov je u vás menej napadaný moníliou plodov? Mám miesto, ale len na jeden z týchto stromov.  Obidve tieto odrody by mali byť dosť sladké a ako som sa tu dočítal tak by mali byť aj vhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 26.2.2022 23:06

Pro alkohol nežiju, pane 234.2, nekouřím a nepiju. smiley Už jsem tady zmiňoval několikrát, že na moniliovou hnilobu plodů si můžu stěžovat jen u slivoně President a Oullinské ringloty, maximálně ještě u shluků plodů Joja. Jinak je to všechno tak na stejno, normální hniloba, která vzniká u plodů poškozených hmyzem nebo u praskajících plodů. Jestli dát přednost švestce nebo meruňce, když máte jen volné jedno místo, to fakt těžko říct. Orangered u mě často zmrzne v květu, Gabrovská je kvalitní pološvestka, ničím netrpí. Jak napsal kdysi pan Hasman ve vlákně mýtus Strýmka: Dokonalé příchuti angreštu dosáhneme v období sklizňové zralosti angreštu. To znamená v létě A stejně tak nejlepší chuti meruňky dosáhnete tím, že si pořídíte odůdu Velkopavlovická a u švestek Domácí švestky všech možných variet. Ale opravdu, té sytosti, sladkosti a merňkového aromatu jinde těžko dosáhnete. Orangered je chuťově zajímavě neradiční, ale proti VP je to něco zcela jiného. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.92 (?), 28.2.2022 21:37

Pan Petr z Pardubic, Velkopavlovická je u vás odolnejšia ako Orangered na mrazy v kvete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika