Vaše zkušenosti - Pražákovi Droždín u Olomouce?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?)
23.4.2011 9:08

Před lety za dost velký peníz jsem tam koupil Granatinu - jeřabinohloh. První plody ukázaly, žer se jedná zřejmě o podnož, plody hořké, strom nápadně podobný okrasným, co se sází v parcích.
  Webové stránky a sortiment je takřka bezkonkurenční, kvalita výpěstků horší, kultura prodeje bez komentáře.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 23.4.2011 9:08

Před lety za dost velký peníz jsem tam koupil Granatinu - jeřabinohloh. První plody ukázaly, žer se jedná zřejmě o podnož, plody hořké, strom nápadně podobný okrasným, co se sází v parcích.
  Webové stránky a sortiment je takřka bezkonkurenční, kvalita výpěstků horší, kultura prodeje bez komentáře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 23.4.2011 10:11
Ano, pro cloveka, ktery chce s necim poradit to tam opravdu neni. Na druhou stranu kvalita je dobra a kdyz vite co chcete, tak je to naprosto v pohode. Letos na jaro jsem tam byl pro moruse a sehnal jsem pekne stromky. Vse v korenovych balech, takze se prakticky okamzite krasne ujaly. Objednal jsem si i 1 morusi bilou pres internet od nejmenovaneho skolkare a prislo mi naproste torzo, ktere se pres veskerou peci neujalo. Rozdil v cene cca 50 korun, ale v prvnim pripade to byla dobra investice, v tom druhem vyhozene prachy. Po podobnych zkusenostech si pres internet jiz stromky objednavat nebudu a radeji si pro vse zajedu osobne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.46 (?), 22.7.2016 13:41

Já zakoupila u Pražáků Wistárii, která byla prý roubovaná. Cena byla 450,- Rostlina byla sice pěkná, ale ani po 8 letech jsem se nedočkala květu.  Zřejmě prodávali neroubované a za patřičně vysokou cenu. Pan majitel  arogantní... je evidentní KOZEL ZAHRADNÍKEM  , neb nemá ani patřičné vzdělání, co se týče   zahradničení.  Ovocné stromy zakoupené v jejich zahradnictví, jsou uloženy volně  ve sklepě,  nepřihrnuté zeminou a tak se vám pak stane, že zaléváte a zaléváte a stomek schne a schne  .

Z 5 kusů stromků se bohužel ani jeden nepřijal. Lépe vyhledat opavdového odborníka, než zbytečně  vyhodit spoustu peněz bez možnosti nějaké reklamece, když paragony nevydávají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.1 (?), 10.5.2013 0:13

Nedoporučuji, mohu jen potvrdit negativní reakce na zahradnictví v Droždíně.Deset dnů po slíbeném zaslání objednávky mi nějaká paní ještě vynadala co chci, mají přece veletrh a co jsem objednal už stejně vyprodali.Tak doporučuji raději jinde :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.78 (?), 10.5.2013 0:52

Velký výběr, velký nepořádek, velké riziko-přesto při důsledném prohledání sortimentu lze najít hledaný kultivar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 11.184 (?), 12.5.2013 16:27

Také jsem u nich před několika roky koupil "Kodrjanku". Když začala réva plodit, byly bobule bílé a Kodrjanka to samozřejmě nebyla (pokud existuje i Kodrjanka bílá tak jsem o ní ještě neslyšel). Odrůda je podobná Krystalu.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.164 (?), 26.3.2015 18:11

Byli jsme tam 2x nakupovat, protože to nemáme daleko. Ale jejich nepříjemné chování, ignorace, zmatek a nakonec i naše nejistota, co nám to vlastně prodali, nás odradila, tak už tam nejezdíme. Nákup u nich byl špatná vzpomínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.186 (?), 28.3.2015 21:46

Do zahradnictví jsem se chystala skoro dva roky, ale vzdálenost 100 km od bydliště mi návštěvu oddálila až do dnešního dne.  Byla jsem nadmíru spokojená, líbí se mi sortiment, netraddiční rostliny, Martin Pražák se mi věnoval maximálně. 

Se zahradničením mám zkušenosti, mám i přátele zahrádkáře, lecos mám načteno a mám dojem, že jsem mluvila s kompetentním člověkem, který byl navíc ochotný a vstřícný. Jasně že nic není dokonalé a chápu, že když je sezona v plném proudu, někdyy nemají změstnanci nebo majitelé tolik času kolik by bylo třeba, ale určitě tomuto zahradnictví věřím už jen proto, že sami rostliny množí, řízkují, zazimovávají, takže jejich výpěstky znají naše prostředí. Takže jistě lepší, než nákup v hypermarketu, kde většinou zaměstnanci o prodávaných rostlinách mají pramalé ponětí a nikdo neví, zda rostliny vyrostly třeba v Itálii nebo holandském skleníku a jak u nás zareagují.

Takže je to na každém, ať si to přebere, jak chce. U mě dobrý.

Jarmila Kuchařová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ivap - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (754) - 243.114 (?), 28.3.2015 22:43
Tak nějak - bordel, neskutečný... Za rostliny si účtují jiné ceny, než mají v katalogu, účtenka je útržek papíru bez vypsání druhu zboží, odrůdy, jen sloupeček ručně psaných čísel, bez razítka, podpisu, takže nějaká reklamace opravdu nehrozí. Dotazy matka majitele odbývá mávnutí rukou, případně neodpoví vůbec. Mnohé výpěstky podle vzhledu živoří v květináčích už mnoho let, zarostlé trávou a plevelem, neoznačené odrůdy, musíte věřit, že "fialový pásek" je odrůda ta a ta (pokud to není jiná a prodávající si to špatně pamatuje)...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.212 (?), 8.4.2015 20:22

Dnes jsem tam nakupoval,

sice jsem dvakrát projel okolo - nemají žádný viditelný poutač(což jako obchodník považuji za hrubou chybu)

a zahradnictví vypadá jako ve výstavbě, navíc je z prudkého kopce,

ale sortiment a jejich zásoby mě svojí bohatostí překvapil a to znám na svých cestách snad všechny zahradnictví a školky...

je prostě rozdíl prodávat v zahradních centrech krásně balené rostliny od velkovýrobců nebo rostliny, keře a stromky vypěstované vlastní rukou nebo od drobných dodavatelů...

Koupil jsem tam dnes ostružiníky Reuben 60cm napučené v 3lt.květináči za 85(jinde 10cm/0,5 lt - 129-150 kaček)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika